نرم‌افزار باران

فوت و فن طراحی منوی کافی شاپ اصولی و حرفه ای

فهرست مطالب مقاله منوی کافی شاپ

اگر کافی‌شاپ دارید احتمالا می‌دانید منو یکی از اجزای کلیدی کسب‌وکارتان است. به محض اینکه مشتریان از در وارد می‌شوند، منو تبلیغ کافه شما است. بنابراین باید ساده، خوانا و مطابق با زیبایی‌شناسی کافی‌شاپ ‌باشد. ما در این مقاله نکات زیادی را به اشتراک گذاشتیم که می‌تواند منوی کافی‌ شاپ ‌شما را کارآمدتر کند. طراحی منوی کافی‌ شاپ یکی از مراحل اصلی راه اندازی کافی شاپ و با وجود اینکه  جزئی از هزینه های راه اندازی رستوران و  کافی شاپ  محسوب می شود اما ایجاد طراحی زیبا و کاربردی برای کافی شاپ و رستوران از اهمیت ویژه ای برخورددار است.

مدیریت کافی شاپ میتونه خیلی ساده تر باشه :)

 • راحت بفروش!
 • راحت‌تر حسابداری کن!
 • و مثل آب خوردن درآمد کافی شاپت رو افزایش بده.
 • ۳۶۵ روز رایگان کنارتیم…
 • شروع قیمت: 1,727,000  تومن
تصویری از نرم افزار باران

درخواست مشاوره رایگان:

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

محل مناسب قرار دان منو کجاست؟

محل قرارگیری منوی کافه شما به طراحی کلی کافی‌شاپ ‌شما بستگی دارد. می‌توانید آن را روی پیشخوان در مقابل باریستا و در کنار صندوق فروشگاهی کافی‌شاپ ‌خود قرار دهید. بسته به اندازه و سبک منوی می‌توان آن را روی یک سه پایه در کنار پیشخوان قرار داد یا می‌توان آن را هم بالای پیشخوان و هم روی در جلو قرار داد.

طراحی منوی کافی شاپ

منوی کافی‌ شاپ انواع مختلفی دارد و جدیدترین نوع آن تابلوهای منوی دیجیتال است، که در آن تصاویر به طور مداوم در حال تغییر هستند و باعث تعامل بیشتر مشتری و فروش بیشتر می‌شوند. با این حال، اگرچه این تابلوها برای کافی‌شاپ‌های بزرگ با هزاران مشتری گزینه ایدئالی هستند ممکن است برای کافی‌شاپ‌های کوچک بیش از حد گران باشد.

منوهای تخته سیاه به شما فرصت بیشتری می‌دهند تا با خلاقیتتان  اقلام منوی خود را اضافه کنید. می‌توانید طرح‌ها و فونت‌های جالبی بکشید تا منوی خود را متمایز کنید. تابلوهای تبلیغاتی در فضای باز با نام کافی‌شاپ شما، نوشیدنی یا غذای خاصی را تبلیغ نمی‌کند، اما بهترین معرف کسب‌وکار قهوه شما است. تابلوهای فضای باز اغلب اولین تصور مشتری از کسب و کار شماست. اگر می‌خواهید تاثیر اولیه خوبی داشته باشید، تابلوهای فضای باز خود را واضح، خوانا و زیبا طراحی کنید.

محل مناسب قرار دادن منوی کافی شاپ

(پیشنهاد مطالعه: اصول طراحی منوی رستوران)

اصول طراحی منوی کافی‌ شاپ

یکی از وظایف مدیر کافی شاپ که در اصول مدیریت کافی‌شاپ مهم است، بررسی و نظارت بر یک منوی کافی شاپ جذاب و درست است. طراحی منوی کافی‌ شاپ ‌شما باید مطابق با سبک کافی‌شاپ ‌شما باشد. به عنوان مثال، اگر کافی‌شاپ ‌روستیک دارید، منو را روستیک طراحی کنید. ثبات، بخش بزرگی از هر کسب‌وکاری است. آیا لوگو و نام کافی‌شاپ ‌شما در منو قابل مشاهده است؟ آیا فونت شما مطابقت دارد؟ در مورد رنگ‌بندی چطور؟ تمام منوهای کافی‌شاپ ‌شما باید از نظر طراحی مشابه باشند.

نیازی به قرار دادن آدرس در منو ندارید، اما اگر نوشیدنی‌های بیرون‌بر ارائه می‌دهید، قرار دادن آدرس در منو به افراد کمک کند کافی‌شاپ شما را پیدا کنند. همچنین، اگر وای‌فای ارائه می‌دهید، آن را پایین منوی خود قرار دهید. این موضوع  به کاهش تعداد دفعاتی که از کارمندان شما می‌پرسند «رمز وای فای چیست؟» کمک کند.

سرتیترها را پررنگ کنید تا افراد به خوبی متوجه شوند چه آیتم‌هایی سرو می‌کنید. اکثر افرادی که به یک کافی‌شاپ ‌می‌روند از قبل می‌دانند چه می‌خواهند سفارش دهند. سرتیترهای پررنگ توجه را به دسته‌بندی نوشیدنی‌هایی که ارائه می‌دهید جلب می‌کند تا مشتریان بتوانند راحت‌تر تصمیم بگیرند.

طرح رنگ منوی شما باید با رنگ‌های دکوراسیون کافی‌شاپ مطابقت داشته باشد. توصیه می‌کنیم از 3 رنگ بیشتر استفاده نکنید. زیرا بیشتر ازین تعداد چشم را آزار می‌دهد و بسیاری از رنگ‌ها می‌توانند مشتریان را از انتخاب کردن مایوس کنند. رنگ‌های خنثی مانند سیاه، سفید، خاکستری و سایه های مختلف قهوه‌ای بهترین رنگ‌ها هستند. اگر لوگوی خود را در منو قرار می‌دهید، از طرح رنگ لوگوی خود استفاده کنید.

طراحی نوستالژیک منو متناسب با سبک کافی‌شاپ
طراحی نوستالژیک منو متناسب با سبک کافی‌شاپ

اندازۀ فنجان‌های سرو نوشیدنی‌ها

اندازه‌های استاندارد برای سرو قهوه 12، 16، 20 و 24 اونس است که برای «سرو در محل یا بیرون بر» استفاده می‌شود. اندازه 24 اونس بیشتر برای نوشیدنی‌های سرد استفاده می‌شود که فضای کافی برای یخ را دارد. هیچ کس یک فنجان پر از یخ را با اندکی نوشیدنی دوست ندارد.

جایگزین‌های شیر

برخی از مردم به لاکتوز شیر حساسیت دارند. پیشنهاد گزینه‌های جایگزین شیر برای آن‌ها بسیار مفید است. می‌توانیند از این جایگزین‌ها استفاده کنید: شیربادام، شیربادام هندی، شیرنارگیل، شیرکتان، شیر سویا

نکات زیباشناختی طراحی منوی کافی شاپ:

 • از فونت بزرگ استفاده کنید.
  • فونت منو باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا افرادی که بینایی ضعیفی دارند، همچنان بتوانند متن را بخوانند.
  • منوی کافی‌ شاپ ‌شما باید برای مشتریان دارای معلولیت تا حد امکان قابل خواندن باشد. چاپ بزرگتر و واضح‌تر یا استفاده از تصاویر برای کمک به افراد دارای معلولیت ضروری است. علاوه بر این، آموزش به باریستاها برای کمک به افراد دارای معلولیت با خواندن منو، اندازۀ مناسب صفحه نمایش، توصیف موارد منو ضروری است.
  • دقت کنید فونت نباید خیلی بزرگ باشد زیرا نمی‌توانید همه گزینه‌های نوشیدنی خود را جا دهید.
 • از فونت ساده استفاده کنید. فونت شما نباید خیلی با جزئیات و آراسته باشد. از فونت‌های واضحی استفاده کنید که مردم به آن‌ها عادت دارند.
 • کنتراست رنگ‌ها را در نظر بگیرید. پالت رنگی که برای منوی کافی‌ شاپ ‌انتخاب می‌کنید باید با سبک، برند و مفهوم شما مطابقت داشته باشد. رنگ‌ها باید با یکدیگر مطابقت داشته باشد و زننده و پرجلوه نباشد. به عنوان مثال، می‌توانید از رنگ‌سازها برای ایجاد یک پالت رنگی استفاده کنید که با مفهوم کافی‌شاپ ‌شما مطابقت دارد. فونت شما باید آنقدر متضاد باشد که از دور دیده شود. برای یافتن نسبت کانتراست بین دو رنگ میتوانید از سایت msfw استفاده کنید.
 • از تصاویر استفاده کنید. اگر بخواهید منوی کافی‌ شاپ خود را جذاب نشان دهید، ممکن است بخواهید یک یا دو عکس اضافه کنید.
 • بین بخش های منوی قهوه خود فضای کافی برای خواندن آسان بگذارید. (اهمیت white space در طراحی).
 • برای تمام نوشیدنی‌های گرم حداقل دو اندازه مشخص کنید و به ترتیب قیمت‌های متفاوتی را بنویسید. اندازه‌های رایج نوشیدنی‌های گرم 4 اونس است. (فقط برای اسپرسو و کورتادو)؛ 6 اونس؛ 8 اونس؛ 12 اونس؛ 16 اونس؛ 20 اونس
 • قیمت‌ها را در کنار نوشیدنی بنویسید. اگر نوشیدنی در دو سایز سرو می‌شود، می‌توانید دو ستون درست کنید و زیر هر سایز دو قیمت بنویسید. باید مشتریان شما به وضوح ببینند که کدام قیمت با کدام کالا مطابقت دارد، بنابراین بسیاری از کافه‌ها آنها را با نقطه وصل می‌کنند یا بین یک کالا و قیمت خط می‌کشند.

  استفاده از تصاویر واقعی محصولات برای طراحی منوی کافی شاپ
  استفاده از تصاویر واقعی محصولات برای طراحی منوی کافی شاپ

نکاتی روان‌شناختی در طراحی منوی کافی‌شاپ

 • آیتم‌های بیش از اندازه در منو، مشتریان را از انتخاب مایوس می‌کنند. آنچه شما می‌خواهید تصمیم‌گیری موثر، تردید کمتر و گردش سریع مشتریان در کافی‌شاپ‌های شماست. برای مثال، لازم نیست تمام دسرها یا گزینه‌های میان‌وعده‌تان را در منوی کافی‌ شاپ خود فهرست کنید.
 • از سبک‌های روشن برای منوی خود استفاده کنید. منوی کافی‌ شاپ شما باید به اندازه کافی روشن باشد تا خواندن آن آسان باشد. اگر تصمیم به سبک تیره‌تر دارید یا کافی‌شاپ شما فاقد نور طبیعی است، از یک منبع نور جداگانه استفاده کنید تا صفحه منوی کافی‌ شاپ شما را روشن شود.
استفاده از رنگ‌های شاد و روشن در منو متناسب با نام تجاری
استفاده از رنگ‌های شاد و روشن متناسب با نام تجاری
 • منو را تقسیم‌بندی کنید. منوی کافی‌ شاپ خود را به بخش‌های منطقی تقسیم کنید: نوشیدنی‌های گرم، نوشیدنی‌های سرد، نوشیدنی‌های ویژه، سایر نوشیدنی‌ها، و افزودنی‌ها. این امر تصمیم‌گیری را برای مشتری آسان‌تر می‌کند.
تقسیم بندی منو کافه با استفاده از رنگبندی‌های متفاوت
تقسیم‌بندی منو با استفاده از رنگبندی‌های متفاوت
 • منوی خود را ساده نگه دارید. ساده‌ترین ایده استفاده از تخته سیاه و گچ‌های رنگارنگ است که پاک کردن و نوشتن آیتم‌های جدید منو آسان است. یا می‌توانید قاب‌های پلاستیکی، فلزی یا چوبی را نصب کنید که پوسترهای چاپ شده بزرگ منوی خود را در آن قرار دهید.

بخش‌های مختلف منو

شاید در منوی کافی‌شاپ ‌شما، قهوه‌ها و نوشیدنی‌ها اصلی‌ترین سفارشات باشند اما باید نوشیدنی‌های مختلف مبتنی بر اسپرسو، نوشیدنی‌های یخی، اسموتی‌ها و غیره را برجسته کنید.

پنیشهاد می‌کنیم قبلا از مطالعه این قسمت توضیح اصطلاحات منوی کافی شاپ را مطالعه نمایید.

بسیاری از نوشیدنی‌های زیر به احتمال زیاد در فهرست منوی کافی‌شاپ ‌شما قرار می‌گیرند:

 1. نوشیدنی‌های گرم: اسپرسو، کورتادو، آمریکانو، ماکیاتو، کاپوچینو، لاته، لاته طعم دار، موکا، چای داغ، شکلات داغ
 2. قهوه چکه‌ای
 3. قهوه پور اور (Pour over)
 4. نوشیدنی‌های سرد: قهوه سرد دم، تونیک اسپرسو، فراپه، دم نوش سرد، چای سرد
 5. نوشیدنی‌های ویژه: لاته وانیلی جو دوسر، لاته اسطوخودوس
 6. سایر نوشیدنی‌ها: سودا؛ آب سیب؛ اسموتی‌های میوه‌ای (توت فرنگی، موز)، میلک شیک، آب گازدار، آب معدنی، سان شاین، تاپ شاین
 7. افزودنی‌ها: شات اضافی اسپرسو، خامه زده شده؛ جایگزین‌های شیر: بلغور جو دوسر، بادام، سویا، بادام هندی؛ شربت‌ها: سکنجبین، بیدمشک، اسطوخودوس، نعناع و غیره.

سفارش میان وعده و قهوه در کافی شاپ

سوالات متداول طراحی منو

چه قیمتی روی نوشیدنی‌هایم بگذارم؟

‌قیمت‌گذاری آیتم‌های منوی کافی‌شاپ ‌برای به حداکثر رساندن سود، هم هنر است و هم علم. استراتژی ‌قیمت‌گذاری مناسب سنگ بنای موفقیت شماست زیرا آنچه می‌فروشید تنها منبع درآمد شماست. ‌قیمت‌گذاری بر اساس منطقه‌‌ای که در آن فعالیت می‌کنید، قیمت عمده فروشی لوازم، نیروی کار و سایر هزینه‌های سربار متفاوت خواهد بود.

شما باید انتظارات مشتریان خود را از قیمت‌ها در منطقه خود برآورده کنید. اگر قیمت‌هایتان خیلی بالا باشد، فروش کمتری خواهید داشت. اگر قیمت‌ها خیلی پایین باشد، ممکن است نتوانید از پس هزینه‌های خود برآیید. شناخت بازار هدف برای ‌قیمت‌گذاری مناسب اقلام بسیار مهم است. اگر در نزدیکی یک دانشگاه واقع شده‌اید و مشتریان اصلی شما دانشجویان هستند، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که قیمت‌های بالایی داشته باشید. همین نکته را باید در مورد مناطقی درنظر بیگرید که عمدتاً افراد بازنشسته یا مسن‌تر در آن زندگی می‌کنند.

وقتی تحقیقات بازار خود را به عنوان بخشی از طرح تجاری کافی‌شاپ ‌خود انجام می‌دهید، باید از سطح ‌قیمت‌گذاری رقبای مستقیم خود آگاهی یابید. مشتریانتان از شما انتظار دارند که در همان محدوده قیمتی رقیب خود باشید.

وقتی رقبای خود را در نظر می‌گیرید، سه گزینه دارید:

1) اگر محصولاتی با کیفیت متوسط ​​را ارائه می‌دهید، قیمت اقلام خود را کمتر از رقبای خود تعیین کنید.

2) اقلام خود را همانند رقبای خود ‌قیمت‌گذاری کنید و برای افزایش فروش روی مفهوم برند تجاری خود تمرکز کنید.

3) اگر ارزش افزوده بیشتر، محصولات باکیفیت‌تر، قهوه تخصصی و محیط منحصر به فردی دارید، قیمتی بالاتر از رقبای خود برگزینید.

هر چند مدت باید منوی خود را به روز کنم؟

امتحان کردن آیتم‌های منوی جدید، حذف مواردی که به فروش نمی‌رسند و به‌روزرسانی منو، یک فرآیند طبیعی برای داشتن یک منوی عالی برای کافی‌شاپ شما است.

شاید فکر کنید که نوشیدنی‌تان لاته و گرانولای بدون گلوتن محبوب‌ترین نوشیدنی و غذای شما است. با این حال، بازار هدفتان ممکن است چیز دیگری را نشان دهد. شاید دمنوش سرد و اسموتی سبز طرفداران بیشتری داشته باشد. تنها با ارائه منظم آیتم‌های جدید می‌توانید بفهمید بازار هدف شما چه می‌خواهد. نمونه‌های رایگان ارائه دهید، بازخورد مشتریان را جمع‌آوری کنید تا به بهترین نتیجه دست یابید.

تابلوهای منوی شما باید به اندازه کافی به روز شوند تا برای مشتریان شما جذاب باشند و همچنین تغییرات در برند یا لوگوی شما را نشان دهند. با این حال، توصیه نمی‌شود که تابلوهای منوی خود را بیش از حد به روز کنید تا مشتریان شما بتوانند به منوی فعلی عادت کنند و اعتماد و دلبستگی به آن ایجاد کنند.

آیا به منوی دیجیتال نیاز دارم؟

امروزه تابلوهای ‌دیجیتال منو با بازنمایی بصری داده‌ها و ارائه اطلاعات محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. منوی دیجیتال مزایای زیادی دارد. برای مشتریان جذاب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر است زیرا می‌توانید ویدیو، گرافیک متحرک، صداها را اضافه کنید بر آنچه که نمایش داده می‌شود کنترل دارید. علاوه بر این، شما آزادی بیشتری برای تغییرات دارید. به عنوان مثال، می‌توانید در بازه‌های زمانی خاصی از روز اقلام خاصی را تبلیغ کنید. با منوی دیجیتال کافی شاپ، نیازی به چاپ مجدد، رنگ آمیزی مجدد یا بازسازی صفحه منوی خود به صورت دستی ندارید. همه چیز در رایانه انجام می‌شود.

منوهای دیجیتال کافی‌شاپ مشکلاتی نیز دارند. نرم افزار منوی دیجیتال برای کافی‌شاپ کوچک ممکن است بسیار گران باشد. اگر به دنبال طراحی مدرن و شیک هستید، ممکن است با فضای کلی کافی‌شاپ ‌شما همخوانی نداشته باشد. برای مشتریانی ‌که به دنبال فضایی آرام و دنج در  کافی‌شاپ ‌هستند، نیز ممکن است پرت کنندۀ حواس به نظر برسد.

آیا باید منوی آنلاین داشته باشم؟

بسیاری از مشتریان از تلفن‌های خود برای دیدن منوی قهوه شما استفاده می‌کنند! بنابراین، انتشار منوی کافی‌ شاپ ‌خود را در شبکه‌های اجتماعی در اولویت قرار دهید. فعالیت در فضای مجازی پنجره شما به سوی بسیاری از مشتریان احتمالی است. تصاویر و ویدیوهایی از نحوه درست کردن قهوه یا غذاها توسط باریستاها در این شبکه‌ها بارگذاری کنید. با درخواست از مشتریان برای به اشتراک گذاشتن پست‌های شما و ارائه جوایز، مخاطبان خود را افزایش دهید. برای تبلیغات هدفمند هزینه کنید یا از اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی دعوت کنید تا کافی‌شاپتان را تبلیغ کنند.

چگونه سودم را افزایش دهم؟

تبلیغ آیتم‌های منو

هنگامی که تصمیم گرفتید آیتمی را به منوی خود اضافه کنید، باید آن را تبلیغ و بازاریابی کنید. در غیر این صورت، مشتریان از شیرینی‌های لذیذ جدید و محصولات فصلی شما خبر نخواهند داشت. باید در دو بخش بازاریابی آنلاین و آفلاین به طور همزمان فعالیت کنید. از حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود برای معرفی محصولات جدید خود، داستان‌‌گویی و ویدیوهای کوتاه برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید. باریستاهای شما باید بدانند که چگونه اقلام جدید را تبلیغ کنند و همیشه نوشیدنی‌های فصلی جدید را ارائه دهند.

منوی کافی‌ شاپ خود را جذاب و وسوسه‌کننده طراحی کنید

یک منو یا بخش جداگانه‌ای از منو را برای تبلیغ قهوه هفته‌ای خود در نظر بگیرید. شاید بخواهید این قهوه را هر هفته عوض کنید. باریستاهای خود را به خلاقیت تشویق کنید.

چند ایده برای سرو نوشیدنی‌های خاص هفته:

 • لاته قرمز مخملی
 • لاته وانیلی
 • لاته عسلی دارچینی
 • موکا نارگیل گرمسیری
 • کاپوچینوی شیر بادام گیلاس
 • ماچا اسپرسو فیوژن
 • لاته ارل گری با بلک بری

به مشتریان خود اجازه دهید از محتویات قهوه و مواد غذایی‌تان مطلع شوند. اطلاعات تغذیه‌‌ای را به بخش نوشیدنی فصلی یا نوشیدنی روز اضافه کنید. همچنین می‌توانید پوستری را با تمام اطلاعات تغذیه‌‌ای قهوه‌های خود چاپ کنید و آن را روی دیوار قرار دهید. یا جزوات تاشو چاپ کنید و روی میزها قرار دهید. ایده جالب دیگر این است که فنجان‌های قهوه سفارش دهید که اطلاعات کلی تغذیه قهوه‌هایتان را نشان می‌دهد و قهوه‌های خود را در فنجان‌های مربوطه سرو کنید. در هر صورت، باریستاهای شما باید همیشه آماده باشند تا اطلاعات تغذیه‌‌ای همه اقلام را به مشتریان خود ارائه دهند، بنابراین ایده خوبی است که آنها را چاپ کرده و بین باریستاهای خود پخش کنید.

ارائه توضیحاتی درباره قهوه‌های سروشده در منوی کافه
ارائه توضیحاتی درباره قهوه‌های سروشده در منو

آموزش باریستاها را فراموش نکنید

باریستاهای شما بهترین تبلیغ کنندگان شما هستند.

بارسیتای کافی شاپ

آموزش باریستا و انگیزه باریستا نقش کلیدی در فروش و تبلیغ منوی کافی‌ شاپ ‌شما و در نتیجه درآمد بیشترتان دارد. این بدان معنی است که باریستاها باید در کاری که انجام می‌دهند حرفه‌‌ای باشند. آنها باید تمامی اقلام منو را به خوبی بشناسند و بدانند از چه چیزی و چگونه ساخته شده است. آموزش باریستا نباید تنها بر مهارت‌های لاته متمرکز شود. آنها را به مزه کردن دسرها، تنقلات، و مواد غذایی جدید وادار کنید تا بدانند چگونه آنها را به مشتریان خود ارائه و تبلیغ کنند.

هدف اصلی این است که باریستاهای شما یاد بگیرند که چگونه با مشتریان خود تعامل داشته باشند، توصیه‌هایی ارائه دهند و ارتباطات دوستانه‌‌ای از طریق صحبت با مشتریان و کمک به آنها در تصمیم‌گیری برقرار کنند.

از منوی قهوه خود برای ارتباط با مشتریان خود استفاده کنید

برنامه‌های خاصتان را به مشتریان یادآوری کنید.

با ارائه نوشیدنی‌های اختصاصی هفته، به مشتریان خود تعطیلات آینده (روز مادر، روز پدر، روز ولنتاین و…) را تبریک بگویید.

در ساعات شلوغ پیشنهادات ویژه ارائه دهید. مثلا ساعت 8-10 صبح شات اسپرسو اضافی رایگان، 5-7 بعد از ظهر، 10% تخفیف روی تمامی ساندویچ‌ها ارائه دهید.

اگر می‌خواهید فروش خود را در ساعاتی که تعدا مشتریان کم است، افزایش دهید، به پیشنهادهای جالب فکر کنید: به عنوان مثال ساعت 10 صبح تا 1 بعد از ظهر، با هر قهوه یک شیرینی با 50 درصد تخفیف دریافت کنید!

دانلود فایل لایه باز طراحی منوی کافی‌ شاپ

برای راحتی کار شما دو نمونه فایل طراحی شده منوی کافی شاپ برای شما تهیه کرده ایم:

فایل آماده منوی کافی شاپ 1

فایل آماده منوی کافی شاپ 2

جمع‌بندی

منوی کافی‌ شاپ ‌با طراحی خوب می‌تواند ابزار ارتباطی موثری برای مشتریان شما باشد. منوی کافی‌ شاپ ‌شما بهتر است با سبک کافی‌شاپ ‌شما هم‌خوانی داشته باشد. منو نباید پر از نقش و نگار باشد و قیمت‌های هر اندازه، گزینه‌های شیر جایگزین‌، غذا و سایر آیتم‌های ویژه در آن ذکر شود.

2 دیدگاه دربارهٔ «فوت و فن طراحی منوی کافی شاپ اصولی و حرفه ای»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *