نرم‌افزار باران

معرفی 6 سبک (Theme) طراحی کافی شاپ + 68 عکس خلاقانه

مقاله طراحی دکوراسیون کافه

شاید فکر کنید منوی کافی‌شاپ شما درجه‌یک است؛ اما آیا طراحی کافی ‌شاپ تان هم به همان اندازه عالی است؟ در واقع طراحی داخلی عالی برای کافه شما به اندازه داشتن منوی درجه‌یک اهمیت دارد. ایجاد یک فضای جذاب و به‌یادماندنی برای افزایش لذت بردن مشتریان از محیط نه تنها باعث می‌شود مشتریانتان تجربه خوبی داشته باشند؛ بلکه برای دیدن آن فضا دوباره به کافی‌شاپ شما مراجعه می‌کنند.

برای آشنایی با انواع دکوراسیون کافی‌شاپ و لزوم طراحی داخلی مشتری‌پسند با ما در این مقاله همراه شوید.

اهمیت طراحی کافی شاپ و تاثیر آن بر جذب مشتری

مردم دوست دارند به جاهایی بروند که حس خوبی به آن‌ها می‌دهد. به همین دلیل است که طراحی کافی‌ شاپ برای جلب توجه مشتریان و ترغیب آنها به مراجعه مجدد به آن بسیار مهم است. بالاخره هدف این است که یک مشتری وفادار ایجاد کنید که قبل از هر جای دیگری برای صرف قهوه و صبحانه به شما مراجعه کند. انتخاب سبک و تم دیزاین فروشگاه از اولین قدم های راه اندازی کافی شاپ است.

اگر مطمئن نیستید که چه چیزی تجارت کافی ‌شاپ شما را متمایز از بقیه می‌کند یا چرا باید مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد، این یعنی برای انتخاب سبک کافی‌شاپ خود کاملا آماده نیستید. سبک دیزاین کافی شاپ انواع مختلفی دارد که چند نمونه از آن‌ها عبارتند از:

 • سبک سنتی
 • مدرن
 • مینیمال
 • صنعتی
 • روستیک
 • آرامش‌بخش
 • کودک‌پسند
 • و …

مفهوم طراحی کافی‌شاپ شما تا حد زیادی به مخاطبان شما بستگی دارد. از این گذشته، جمع زیادی از بازنشستگان سلیقه و انتظارات متفاوتی نسبت به جوانان دارند.

طراحی کافی‌شاپ برای فضاهای کوچک

بعضی از افراد کافی‌شاپ شما را به دلیل دنج بودن انتخاب می‌کنند، بعضی دیگر آن را انتخاب می‌کنند زیرا فکر می‌کنند یک کافی ‌شاپ کوچکتر برابر با صف‎‌های کوچکتر و خدمات بهتر است. حتی ممکن است بعضی از مشتریان آن را انتخاب کنند زیرا فضای کوچک و کمترین صندلی را با آرامش برابر می‌دانند و از آن به عنوان فرصتی برای انجام کار استفاده می‌کنند.

اگرچه ممکن است در فضای کوچکی کار کنید، این بدان معنا نیست که می‌توانید از هزینه‌ای که مشتریان آن را لوکس می‌دانند صرف نظر کنید. این روزها، وای فای رایگان ضروری است و اگر امیدوارید که مخاطب هدف شما متشکل از افرادی باشد که قبل از رفتن به خانه در کافی‌شاپ شما اندکی وقت بگذارنند و قهوه بنوشند، اطمینان حاصل کنید که تعداد زیادی پریز برق دارید. به یاد داشته باشید، هر چه باتری آنها بیشتر طول بکشد، احتمالاً بیشتر در کافی‌شاپ شما می‌مانند.

دکوراسیون کافی شاپ مدرن پرنور و کوچک با مبلمان چوبی رنگ روشن
کافی شاپ مدرن پرنور و کوچک با مبلمان چوبی رنگ روشن

طراحی نمای بیرونی

انتخاب یک نام، طراحی نمای بیرونی و تابلویی که نه تنها بیانگر سبک کافی‌شاپ شما باشد، بلکه نوع منوی شما را نیز نشان ‌دهد، می‌تواند یک کار چالش‌برانگیز باشد، اما برای ایجاد یک هویت تجاری قوی ضروری است.

نمای بیرونی کافی‌شاپ شما چگونه خواهد بود؟ آیا صندلی در فضای باز خواهید داشت؟ طراحی کافی ‌شاپ شما باید فوراً مفهومی را که در ذهن دارید، منتقل کند. به عنوان مثال، اگر کافی‌شاپ شما مدرن و پیشرفته باشد، کرکره‎‌های شیک و شمعدانی روی طاقچه ها ممکن است انتخاب خوبی نباشد.

هر کسی که فروشگاه فیزیکی داشته است به شما می‌گوید که تابلوی تبلیغاتی خوب به شما کمک می‌کند مشتریانتان را به داخل کافی‌ شاپ بکشانید. تابلوی شما باید نشان دهنده مفهوم سبک کافی‌شاپتان باشد. به عنوان مثال، چوب اصلاح شده یک انتخاب عالی برای یک تابلوی کافی‌شاپ به سبک قدیمی است. اطمینان حاصل کنید که تابلوی شما به راحتی خوانده شود و متمایز باشد. تابلوی بیرونی بخشی از طراحی کلی کافی‌ شاپ است در عین حال، باید برجسته باشد تا افرادی که از آنجا عبور می‌کنند بتوانند به سرعت برند شما را بشناسند. در ادامه چند نمونه از طراحی فضای بیرونی کافی شاپ برای شما آماده کرده ایم:

 

نمای بیرونی کافی شاپ با فضای باز

طراحی سر در کافی شاپ با تایپوگرافی

دیزاین بیرونی کافی شاپ با گل آرایی

 

طراحی فلاور باکس برای پیاده روی کافی شاپ

 

ایده‌هایی برای طراحی داخلی کافی‌شاپ

1. نورپردازی خلاقانه

می‌توانید از نور شمع یا چراغ‌های زیبا برای روشنایی محیط کافی‌شاپ خود استفاده کنید. همچنین برای ایجاد یک فضای آرامش‌بخش در شب، رنگ‌های گرم و ملایم ایده‌آل هستند؛ زیرا تضاد ملایم‌تری از تاریکی ایجاد می‌کنند.

 

نورپردازی خلاقانه با نور ملایم برای کافی شاپ

نورپردازی متفاوت برای پیشخوان کافی شاپ

نورپردازی خاص در کافی شاپ

طراحی دکوراسیون داخلی با نورپردازی خاص

استفاده از نورپردازی خاص برای دیزاین کافی شاپ

نورپردازی ملایم برای کافی شاپ با نور طبیعی بالا

دکوراسیون کافی شاپ با نورپردازی خاص در سقف

تم دارک کافی شاپ با استفاده از نور و رنگ بندی

طراحی دیزاین کافی شاپ با استفاده از گل و گیاه و نورپردازی

استفاده از تم کافی شاپی فنجان برای نورپردازی

2. بهبود کارایی و زیبایی کافی شاپ با استفاده از کتاب و کتابخانه

یک کتابخانه هماهنگ با حس‌وحال کافی‌شاپتان ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود مشتری‌هایتان حتی برای خواندن کتاب هم شده به کافی ‌شاپ شما مراجعه کنند. بخشی از مشتریان کافی شاپ عاشقان و علاقه‌مندان فرهنگ و هنر هستند. کافی است یک قفسه کتابخانه در اختیار آنها قرار دهید تا ساعت ها خودشان را با آن سرگرم کنند. حضور بیشتر مشتری در کافی شاپ شما موجب فروش بیشتر برای شماست و همچنین موجب شلوغ تر و گرم تر شدن فضای کافی شاپ شما می شود. در ادامه تصویر چند کافی شاپ را برای شما آماده کرده ایم که در طراحی دکوراسیون داخلی خود از کتاب و کتابخانه استفاده کرده اند:

ترکیب فوق العاده از چوب و نور و کتاب در کافی شاپ

کتابخانه از زمین تا سقف و ایجاد فضای دنج در کافی شاپ

قفسه های چوبی - فلزی در دیزاین کافی شاپ

3. استفاده از آثار هنری در دیزاین کافی شاپ

می‌توانید قسمتی از کافی‌شاپ خود را به نمایش آثار هنری اختصاص دهید. سعی کنید هنرمندان محلی را انتخاب کنید تا نشان دهید بخشی از جامعه محلی هستید. حتی کافی شاپ شما می تواند یک گالری یا نمایشگاه برای عرضه محصولات اصیل هنری باشد. با این کار قشر هنرمند جامعه هم به سمت کافی شاپ شما کشیده شده و اوقات خود را در آن می گذارنند. برای مثال می‌توانید از نمونه‌های زیر الگوبرداری کنید:

نصب آثار هنرمندان روی دیوارهای کافی شاپ

استفاده از قاب های نقاشی برای زیباسازی دیزاین کافی شاپ

قاب های نقاشی و کانسپچوال در کافی شاپ

نصب قاب های نقاشی روی دیوار کافی شاپ

تابلوهای فانتزی و زیبا در دکوراسیون کافی شاپ

نقاشی از مناظر طبیعی عاملی برای دیزاین کافه

4. ایجاد یک گوشه‌ی دنج

وجود فضای دنج در یک کافی‌شاپ از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در ذهن مشتری تأثیر می‌گذارد. سعی کنید با استفاده از کاناپه و کوسن‌های زیاد گوشه‌ای دنج در کافی‌شاپتان ایجاد کنید. این فضاها باعث می‌شود خیلی‌ها آن را برای قرارهای دوستانه خویش انتخاب کنند.

گوشه ای دنج در کافی شاپ با استفاده از چوب و تشک و کوسن

ایجاد نوک روم در کافی شاپ

دیزاین خاص میزهای کافی شاپ

استفاده از کاناپه در گوشه های دنج کافی شاپ

صندلی های نرم و راحت و بالش در دکوراسیون کافی شاپ

 

گل و گیاه و کاناپه

5. محیطی مناسب برای بازی و سرگرمی

اگر کافه شما جایی برای سرگرمی افراد است، بازی‌های فکری را برای تشویق مهمانان به ماندن، استراحت و لذت بردن راه بیندازید. همچنین کافه شما می‌تواند مکان مناسبی برای بازی‌های گروهی، کتابخوانی، استندآپ کمدی، گردهمایی گروه‌های خاص مانند سفرگردها و… تماشای دسته‌جمعی مسابقات فوتبال باشد.

امکان بازی های فکری و بوردگیم ها در کافی شاپ

برگزاری استنداپ کمدی در کافی شاپ

سبک و تم‌های مختلف طراحی کافی‌ شاپ

امروزه یکی از بزرگترین آرزوهای بسیاری از مردم داشتن یک کافه است. در واقع، این ایده قطعاً رویای خیلی از ما بوده است. بعضی از ما دوست داشتیم که کافه‌ی ما کوچک اما زیبا باشد. و برخی کافه‌شان را در شلوغ‌ترین مکان‎‌های شهر تصور می‌کردند.

بگذارید بگوییم رویاهایتان به حقیقت می‌پیوندند و یک کافه باز خواهید کرد. بنابراین مهمترین نکته‌ای که باید در ادامه به آن توجه شود چیست؟ یکی از مهمترین مواردی که هنگام افتتاح کافه باید به آن توجه شود، دکوراسیون است. هر کافه دارای یک سبک طراحی است که باعث می‌شود از کافه‎‌های دیگر متمایز شود.

اگر قصد دارید مشتریانی با سلیقه‎‌های مختلف را هدف قرار دهید، دیزاین کافی‌ شاپ برای شما واقعاً مهم است. شما باید برای راحتی مهمانان خود یک محیط جذاب، ساده اما شیک ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین عواملی که شما را از رقبا جدا می‌کند، دکوراسیون کافی‌شاپ شماست.

برای الهام بخشیدن به شما در ادامه چند سبک طراحی کافی ‌شاپ را می‌آوریم. اگر می‌خواهید جلوه‌ای تازه به کافی‌شاپ خود بدهید این ایده ها به شما کمک می‌کنند.

1. دکوراسیون کافی‌شاپ به سبک صنعتی

این سبک همان‌طور که از نامش پیداست الهام گرفته از انبارها، کارخانه‌ها و دیگر فضاهای صنعتی است. نورپردازی و مبلمان فلزی صنعتی، عناصری هستند که جلوه مدرن این دکوراسیون را تقویت می‌کنند. با قرار دادن دیوارهای آجری، یک پیشخوان بزرگ صنعتی، کابینت و قفسه‎‌های روشن در طراحی کافه می‌توانید ظاهری کاملاً مدرن و صنعتی ایجاد کنید. لوله‎‌های فلزی آشکار، تیرهای سقف، دیوارهای آجری، عناصر نشیمن فلزی و نورپردازی صنعتی از اجزای اصلی این سبک دکوراسیون است.

پالت رنگ: خاکستری، سیاه، برنزه، سفید و تیره‌تر، مانند رنگ قهوه‌ای

دکوراسیون صنعتی با چراغ‌های فلزی
دکوراسیون صنعتی با چراغ‌های فلزی
دکوراسیون صنعتی کافی شاپ با لوله‌های در معرض دید و میز و صندلی فلزی
دکوراسیون صنعتی با لوله‌های در معرض دید و میز و صندلی فلزی
دکوراسیون صنعتی با میز و صندلی فلزی و چراغ‌های آویزان
طراحی کافی شاپ صنعتی با میز و صندلی فلزی و چراغ‌های آویزان
گل و گیاه و چراغ های صنعتی ترکیبی جالب برای ایجاد محیطی خلاقانه
گل ها و گیاهان و چراغ های صنعتی ترکیبی جالب برای ایجاد محیطی خلاقانه است
دکوراسیون صنعتی کافه با لوله‌های تهویه‌ی در معرض دید
دکوراسیون صنعتی با لوله‌های تهویه‌ی در معرض دید
کافی شاپ به سبک صنعتی با مبلمان فلزی و قفسه‌های فلزی تیره
کافی شاپ به سبک صنعتی با مبلمان فلزی و قفسه‌های فلزی تیره
دکوراسیون صنعتی با دیوارهای آجری و صندلی فلزی و کوسن که فضا را متوزان‌تر کرده است
دکوراسیون صنعتی با دیوارهای آجری و صندلی فلزی و کوسن که فضا را متوزان‌تر کرده است
دکوراسیون صنعتی با لوله‌های آشکار و دیوارهای آجری ساخته می‌شود، نیمکت‌های روکش‌دار آن را دنج‌تر می‌کنند
دکوراسیون صنعتی با لوله‌های آشکار و دیوارهای آجری ساخته می‌شود، نیمکت‌های روکش‌دار آن را دنج‌تر می‌کنند
دیوار آجری، کاشی‌های خلاقانه و صندلی‌های قدیمی ترکیبی از سبک صنعتی و کلاسیک
دیوار آجری، کاشی‌های خلاقانه و صندلی‌های قدیمی ترکیبی از سبک صنعتی و کلاسیک
دیوارهای آجری و چراغ‌های فلزی از شاخصه‌های دکوراسیون صنعتی به شمار می‌رود
دیوارهای آجری و چراغ‌های فلزی از شاخصه‌های دکوراسیون صنعتی به شمار می‌رود
دیزاین صنعتی کافی شاپ با ستون‌های فلزی در معرض دید
دکوراسیون صنعتی با ستون‌های فلزی در معرض دید

2. طراحی کافی‌شاپ به سبک مدرن

طراحی کافه مدرن، مانند صنعت پوشاک، هر ساله متفاوت است. این سبک معاصر به طور کلی با جزئیات فلزی براق، رنگ‎‌های هماهنگ و ظاهر مدرن خودنمایی می‌کند. با نورپردازی متالیک، وسایل تزیینی مدرن، مبل‌های روشن می‌توانید ظاهر مدرن طراحی خود را برجسته‌تر کنید.

سبک مدرن که با ترجیح رنگ‌های متنوع و سطوح فلزی از سبک مینیمال متفاوت است، می‌تواند یک فضای کافه‌ای بسیار جادار و جالب ایجاد کند.

پالت رنگ: قهوه‌ای، طوسی، کرم یا سفید خالص

کافی شاپ مدرن با کفپوش و دیوارهای چوبی
کافی شاپ مدرن با کفپوش و دیوارهای چوبی
دکوراسیون کافی شاپ مدرن با تخته سیاه و لامپ های آویز
دکوراسیون کافی شاپ مدرن با تخته سیاه و لامپ های آویز
دکوراسیون مدرن و خلاقانه کافه
طراحی مدرن و خلاقانه کافه
دکوراسیون مدرن با فضای اختصاصی کنار پنجره که با پارتیشن های چوبی جدا شده است
دکوراسیون مدرن با فضای اختصاصی کنار پنجره که با پارتیشن های چوبی جدا شده است

3. کافی شاپ سبک وینتج یا سنتی

سبک دکوراسیون سنتی یکی از برگزیده‌ترین گزینه‌ها در حوزه طراحی کافه است. سبکی است که شامل نقوش تزئینی عمومی دهه‎‌های 50 و 60 است. این سبک دکوراسیون جزئیات نوستالژیک متنوعی را از گذشته تا به امروز در خود جای می‌دهد و فضایی کلاسیک ایجاد می‌کند. پرده‌های کلاسیک، نور کم، اشیا و وسایل عتیقه، صندوقچه‌های قدیمی تزئینی، قوطی مخصوص نگهداری قهوه، چای، آرد، شکر از عناصر اصلی ایجاد این سبک هستند.

پالت رنگ: انواع رنگ‌های پاستلی یا کم‌رنگ، مانند بورگاندی، هلویی، نارنجی روشن، زرد خردلی، سبز دریایی

کافی شاپ رنگارنگ سبز و صورتی به سبک دهه 60 میلادی
کافی شاپ رنگارنگ سبز و صورتی به سبک دهه 60 میلادی
دکوراسیون سنتی کافی شاپ خارجی
دکوراسیون سنتی کافی شاپ خارجی

چند نمونه کافی شاپ سنتی ایرانی:

طراحی دکوراسیون کافه به صورت سنتی ایرانی

کافه های سنتی ایرانی

طراحی نمای حیاط کافه به شکل ایرانی و سنتی

4. کافی ‌شاپ مینیمال یا ساده

مهمترین ویژگی سبک طراحی کافی شاپ مینیمال، عناصر تزئینی بسیار ساده هستند و عناصر غیر کاربردی در دکوراسیون گنجانده نمی‌شوند. با استفاده از مبلمان ساده، نورپردازی ساده، رنگ‎‌های تک رنگ و برخی اشیای هندسی، این سبک را می‌توان به راحتی ایجاد کرد. به خصوص اگر فضای باز کوچکی داشته باشید، داشتن مکانی زیبا اما ساده مهم است.

پالت رنگ: رنگ‌های خنثی مانند سفید و خاکستری

دکوراسیون مینیمال برای کافی شاپ با استفاده از میوتد کالرز

دکوراسیون کافی شاپ مینیمال به رنگ سفید
دکوراسیون کافی شاپ مینیمال به رنگ سفید
دکوراسیون کافی شاپ مدرن مینیمال، با کمترین دیزاین و با رنگ‌های مشکی و خنثی
دکوراسیون کافی شاپ مدرن مینیمال، با کمترین دیزاین و با رنگ‌های مشکی و خنثی
کافی شاپی با چراغ‌های آویزان و میز و صندلی ساده
طراحی کافی شاپی با چراغ‌های آویزان و میز و صندلی ساده

5. کافی شاپ سبک هیگ «Hygge»

هیگ کلمه دانمارکی به معنای شادی است. دکوراسیون هیگ بیشتر روی راحتی و گرمای فضا تأکید دارد. طراحی کافه به سبک هیگ دارای عناصری چون کوسن‌های کرکی، فرش‌های مخمل خواب‌دار، صندلی راحتی است که احساس آرامش را منتقل می‌کند.

پالت رنگ: رنگ های خنثی، خاکستری روشن، قهوه‌ای، کرم

دیزاین هیگ برای کافی شاپ

استفاده از کوسن ها و رنگ های گرم در دیزاین کافی شاپ

6. کافی شاپ سبک روستیک

در سبک روستیک از کافی‌شاپ از طرح‎‌های چوبی و عناصر طبیعت استفاده می‌شود. استفاده از میز و صندلی‎‌های چوبی فضای گرمی را در کافی ‌شاپ شما ایجاد می‌کند. سبدها و وسایل حصیری، گل‌ها و گیاهان، استفاده از چوب خام و اصلاح شده در طراحی از شاخصه‌های این سبک هستند.

پالت رنگ: رنگ‌های خنثی، مانند برنزه، کرم، قهوه‌ای و سبز

طراحی کافی شاپ روستیک با استفاده از چوب

دکوراسیون کافی‌شاپ به سبک خانه روستایی چوبی
دکوراسیون کافی‌شاپ به سبک خانه روستایی چوبی
دکوراسیون روستیک که حس گرما را منتقل می‌کند
طراحی کافی شاپ روستیک که حس گرما را منتقل می‌کند

استفاده فراوان از چوب در دیزاین روستیک کافی شاپ

طراحی روستیک کافه با استفاده از عناصر طبیعی مانند چوب و رنگ زرد

طراحی روستیک روستایی ترکیب رنگی سفید و قهوه ای

عکس کافه

تا اینجا 68 عکس کافی شاپ برای ایده گرفتن در خصوص نحوه طراحی دکوراسیون داخلی کافه به شما نشان دادیم. اما برای اینکه باز هم ایده برای الهام گرفتن داشته باشید تعدادی عکس کافی شاپ طبیعی و شیک برای شما جمع آوری کرده ایم:

نمونه عکس برای الهام گرفتن طراحی دکوراسیون کافه 2 نمونه عکس برای الهام گرفتن طراحی دکوراسیون کافه 3

 

15 در مورد “معرفی 6 سبک (Theme) طراحی کافی شاپ + 68 عکس خلاقانه”

 1. سلام درود واقعا به موقع با سایت اشنا شدم هم ایده گرفتم هم با سبک ها اشنا شدم

  سپاس بابت تجربه ای که در اختیارم گداشتین
  برایه موفقیت منم دعا کنید 😉

  1. ادمین سایت

   سلام و عرض ادب
   وقت تون بخیر
   خیلی خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده. امیدواریم همواره توی کار و زندگی تون موفق و پیروز باشید.

 2. عالی بود همه چی ای کاش سرمایه کافی داشتم و کاش میگفتین ماهیانه چقدر درامد خواهد داشت ممنون

 3. مقاله عالی بود اگه کسی هست که بخواد باهم همکاری کنیم .‌ خوشحال میشم .‌ به ایمیلم پیام بده .. البته هر دو باید سرمایه بذاریم

 4. مینا هستم اهل اصفهان.دنبال ی شریک درستکار و پایه در راه اندازی کافه یا قهوه فروشی هستم…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *