اطلاع پیدا کردن از نظر مشتری به طور شفاف از اصول مهم بازاریابی مدرن می باشد. دریافت این اطلاعات و تحلیل آنها، این امکان را به مدیران کسب و کار می دهد تا محصولات و خدمات خود را بهبود داده، نقاط ضعف را تشخیص و برطرف کرده و با این کار رضایت مشتریان خود را افزایش دهند. نرم افزار نظرسنجی باران با امکان اتصال به نرم افزار حسابداری رستوران و نرم افزار فروشگاهی و هم چنین با بهره مندی از افزونه پیامک رسان باران این امکان را به شما می دهد تا بعد از هر بار مراجعه یا خرید مشتری از شما، پیامکی حاوی لینک فرم نظرسنجی برایشان ارسال کنید تا بتوانید با استفاده از نظرات آنها نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف را برطرف کنید.

نرم افزار نظرسنجی

3,600,000تومان سالیانه
 • پنل مدیریت تحت وب
 • قابلیت اتصال به پیامک رسان
 • ارسال خودکار بعد از ثبت فاکتور

فرم درخواست مشاوره

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص این محصول، فرم زیر را تکمیل نموده تا تیم باران با شما تماس حاصل فرمایند:
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ما در جهانی رقابتی زندگی‌ می‌کنیم. اکثر بهترین شرکت‌های جهان بر ایجاد بهترین تجربه مشتریان تمرکز کرده‌اند. بنابراین سنجش و پیگیری رضایت مشتری شما اولین و مهمترین گام در جهت ایجاد تجربیات شگفت‌انگیز برای مشتریان است. این را همیشه بخاطر داشته باشید هدف شما ارائه یک محصول / خدمات عالی است. و ایجاد یک کانال باز برای دریافت بازخورد مشتری اولین مرحله از روند کار شما است.

تعریف و  اهداف نظرسنجی از مشتری

نظرسنجی رضایت مشتری ابزاری است که به شرکت‌ها کمک‌ می‌کند میزان رضایت مشتری‌شان از محصول / خدمات خود را بسنجند. این  امر فرایند کلیدی برای کسب رضایت مشتریان است.

این نظرسنجی‌ها به ویژه برای شناسایی مشتریان ناراضی (ناراحت) و همچنین مشتریانی وفادار به شما بسیار مفید هستند و از این جهت پتانسیل حمایت از برند شما را دارند.

نظرسنجی‌های رضایت مشتری در هر مدلی وجود دارد  و معمولاً شامل 5 تا 10 سوال  است (کمتر از این تعداد به شما اطلاعات کافی از میزان رضایت مشتری‌ نمی‌دهد و بیشتر از این وقت وی را می‌گیرد) و به شما در مورد محصول / خدمات شما، تجربه شخصی مشتری و رضایت کلی وی از آنچه شما ارائه‌ می‌دهید، درکی ارائه می‌دهد.

نظرسنجی رضایت‌ می‌تواند یک فرم دیجیتالی باشد که برای مشتریانتان بعد از اقامت در هتل، یا پس از صرف غذا در رستوران‌ می‌فرستید. تا پر کننند. این نظرسنجی‌ها‌ می‌توانند به صورت شخصی انجام شوند یا توسط یکی از اعضای تیم یا یک شرکت تخصصی بصورت حضوری یا تلفنی اعمال شوند.

هدف کلی بررسی رضایت مشتری، ارزیابی میزان رضایت مشتری شما از جنبه‌های مختلف محصول / خدمات شما است؛ زیرا شناسایی مشتریان ناراضی به اندازه شناسایی مشتریان بسیار راضی  (مشتریان وفادار) مهم است.

فواید نظرسنجی آنلاین از مشتری

1. مردم نظرسنجی‌های انلاین را ترجیح‌ می‌دهند

از آنجا که نظرسنجی‌های آنلاین‌ می‌توانند ناشناس باشند و غالباً از مشخصات شخصی سوال‌ نمی‌کنند، پاسخ دهندگان تمایل بیشتری به ارائه بازخورد صادقانه دارند. بنابراین پاسخ‌ها صریح‌تر و ارزشمندتر هستند.

2. کاربرپسند هستند

بیشتر نظرسنجی‌های آنلاین کوتاه هستند، و بهتر از پرسشنامه‌های طولانی‌تر هستند .

3.‌ قابلیت سفارشی شدن دارند

با وجود انواع ابزارهای نظرسنجی موجود، طراحی نظرسنجی آسان است. و به همین دلیل، انعطاف پذیری زیادی وجود دارد که مشاغل‌ می‌توانند از آنها برای متناسب کردن سوالات بسته به مخاطبان هدف استفاده کنند.

4. از دقت بیشتری برخوردارند

پاسخ‌های نظرسنجی‌های آنلاین بدون نیاز به مداخله دستی انسان به یک پایگاه داده آنلاین منتقل‌ می‌شود. بنابراین احتمال خطای انسانی وجود ندارد.

5. جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را ساده‌ می‌کند

نظرسنجی‌ها به برندها امکان‌ می‌دهد تا با مخاطبان هدفشان دسترسی داشته باشند. کسب بینش درباره آنها برای افزایش وفاداری مشتری بسیار مهم است. از آنجا که همه کارها به صورت آنلاین انجام‌ می‌شود، کل مراحل ‌جمع‌آوری  و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها سریعتر انجام‌ می‌شود.

تجزیه و تحلیل داده‌های نظرسنجی از مشتریان

6. جذب مشتریان را افزایش می‌دهند

مشاغل‌ می‌توانند به سرعت به بازخورد نگاه کنند، مشکلات اصلی را شناسایی کرده و راه‌حل‌هایی را ارائه دهند. نظرسنجی‌ها‌ می‌توانند تکنیک‌های جذب کاربر را افزایش دهند، که برای استارت آپ‌ها بسیار مهم است.

چرا باید روی ابزار نظرسنجی مشتری سرمایه‌گذاری کنید؟

نظرسنجی‌ها اساساً روشی برای ‌جمع‌آوری  اطلاعات از یک نمونه از افراد است که به تعمیم نتایج بیشتر جمعیت کمک‌ می‌کند. سوالات آنلاین سنجش میزان رضایت مشتری، یکی از محبوب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های انجام تحقیقات است.

آنها به عنوان منبع حیاتی داده‌ها و بینش‌ها، راهی عالی برای سنجش رضایت مشتری هستند. نظرسنجی‌های مشتری نه تنها بازخورد اساسی در مورد محصول یا خدمات شما را ارائه‌ می‌دهد، بلکه اطلاعات ارزشمندی را نیز در مورد چگونگی تغییر بازاریابی دیجیتال شما ارائه‌ می‌دهد.

ابزارها و روش‌های نظرسنجی از مشتری

بخش (بسیار) زیادی از مشتریان ناراضی شما از آنچه آنها را آزار‌ می‌دهد شکایت‌ نمی‌کنند مگر اینکه از آنها خواسته شود. تحقیقات نشان‌ می‌دهد بیش از 95٪ از مشتریان ناراضی شکایت نخواهند کرد، اما بیش از 90٪ از آنها بدون گفتن چیزی ترک خواهند کرد (و دیگر هرگز بر نخواهند گشت!)

به مشتریان خود نشان دهید که مشکلات را‌ می‌دانید برای رفع آن‌ها تلاش‌ می‌کنید و به حفظ مشتریانتان اهمیت‌ می‌دهید. علاوه بر این، داشتن (و حفظ) مشتریان راضی احتمال خریدهای مکرر را بهبود‌ می‌بخشد و همچنین ارزش کلی مشتری را در طول عمر  افزایش‌ می‌دهد.

از طرف دیگر، مشتریان ناراضی‌ می‌توانند بسیار مضرتر از آنچه شما فکر‌ می‌کنید، باشند. آنها نه تنها احتمال خرید کردن آنها از شما بعید به نظر‌ می‌رسند بلکه به احتمال زیاد این تجربه خود را برای خیلی‌ها بازگو‌ می‌کنند.

نظرسنجی از مشتریان

معمول است که در نظرسنجی از مقیاس‌های رتبه‌بندی استفاده‌ می‌شود – به جای اینکه از مشتریان خود سوالات ساده “بله” یا “نه” بپرسید، از آنها‌ می‌خواهید رضایت خود را با یک جنبه خاص در مقیاس 1 تا 10 ارزیابی کنند.

در ادامه برخی از شیوه‌های نظرسنجی رضایت مشتری را ذکر می‌کنیم:

 • نظرسنجی از طریق وب سایت

این نظرسنجی‌ها اشکال مختلفی دارند – از پنجره‌های پاپ آپ بزرگ در وسط صفحه، تا ابزارک‌های مجزا در مرورگر.

نظرسنجی از طریق وب سایت

نظرسنجی از طریق وب سایت

 • نظرسنجی موبایلی

مشابه پرسشنامه‌های وب سایت، نظرسنجی‌های برنامه تلفن همراه برای کاربرانی که از محصول / خدمات استفاده‌ می‌کنند نمایش داده‌ می‌شود. این پرسشنامه برای کسب‌وکارهایی که برنامه تلفن همراه دارند و نظرسنجی‌های تک سوالی مناسب است

نظرسنجی موبایلی

نظرسنجی موبایلی

 • نظرسنجی ایمیلی

مشابه پرسشنامه‌های وب سایت، ایمیل‌ها یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای نظرسنجی از مخاطبان است.

نظرسنجی ایمیلی

نظرسنجی ایمیلی

 • نرم‌افزارهای نظرسنجی

برخی از نرم‌افزارهای نظرسنجی به نرم‌افزارهای رستورانی یا فروشگاهی متصل می‌شوند. و قابلیت‌های متعددی را به منظور نظرسنجی در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین امکان ارسال لینک نظرسنجی را به صورت پیامک فراهم می‌کنند.

 • نظرسنجی تلفنی

نه به اندازه گذشته، اما هنوز مورد علاقه بسیاری از شرکت‌ها است که اعتماد زیادی به تیم‌های فروش و خدمات مشتری دارند.

نکته منفی این نظرسنجی‌های این است که اگر تماس خودکار باشد میزان پاسخ‌ می‌تواند بسیار کم باشد و اگر تماس‌ها خیلی زیاد یا در زمان نامناسب رخ دهند، ممکن است سرزده و آزاردهنده باشند.

نظرسنجی تلفنی

نظرسنجی تلفنی

 • نظرسنجی حضوری

این روش دهه‌ها قبل از ظهور روش‌های نظرسنجی آنلاین بسیار مورد اقبال قرار‌ می‌گرفت. از آنجا که بسیار وقت‌گیر هستند، امروزه این روش بیشتر در میان پاسخ‌دهندگان تصادفی (به عنوان مثال در خیابان)، دیده‌ می‌شود

انتخاب ابزار نظرسنجی از مشتری

ابزار نظرسنجی از مشتری باید به شما این امکان را‌ بدهد که با صرف زمان و هزینه کمتر پروسه نظرسنجی از مشتریان را انجام دهید اما یک ابزار نظرسنجی از مشتری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 • کاربری راحتی داشته باشد
 • انعطاف پذیر باشد. بتوان ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین نظرسنجی‌ها را با آن انجام داد
 • قیمت مناسبی داشته باشد

جمع‌بندی

اگر درخصوص لزوم بهره‌گیری از یک ابزار نظرسنجی متقاعد شده‌اید اکنون‌ می‌توانید با انتخاب ابزار نظرسنجی مناسب رضایت مشتریان (مصرف کنندگان) خود را با خیال آسوده بسنجید. چون اعداد از همه چیز حکایت‌ می‌کنند! و راضی نگه داشتن مشتری غالباً به اندازه یافتن مشتری جدید سودآور است.