نرم‌افزار باران

لوگوی کافی‌شاپ + [دانلود وکتور لوگوی کافی‌شاپ]

مقاله لوگوی کافی شاپ

اگر قصد راه‌اندازی کافی‌شاپ را دارید و به دنبال برندسازی برای کسب‌وکار خود هستید یا مدتی است که کافی‌شاپ خود را راه‌‌اندازی کرده‌اید و به دنبال تغییر چهرۀ برند خود هستید، انتخاب یک لوگوی عالی متناسب با شخصیت کافی شاپ و برند شما بسیار مهم است. فرآیند برندسازی شما بدون یک لوگوی عالی و متناسب کامل نمی‌شود.

نمای لوگوی کافی شاپ استارباکس

لوگو باید نماد هویت کافی‌شاپ شما باشد و پیام کسب‌وکارتان را به مشتریان شما منتقل کند. همچنین لازم است از نظر گرافیکی، ساده و منحصر به فرد باشد. همچنین اثری به یاد ماندنی در ذهن مشتریانتان بگذارد.

عوامل موثر در طراحی لوگو کافی شاپ

سادگی

سادگی لوگوی کافی‌شاپ احتمال به یاد ماندنی شدن آن را افزایش می‌دهد. لزومی ندارد که لوگوی کافی‌شاپ شما طرح پیچیده‌ای داشته باشد تا بتواند پیام شما را به خوبی منتقل کند.

منحصربه‌فرد بودن

لوگو کافی‌شاپ شما باید بیانگر هویت منحصربه‌فرد برند شما باشد. همچنین لوگو به شما کمک می‌کند تا از رقبا متمایز شوید؛ زیرا وقتی مشتریان لوگوی شما را روی تبلیغاتتان ببینند، کسب‌وکار شما به راحتی قابل تشخیص خواهد بود.

تطبیق‌پذیری

لوگوی کافی‌شاپ باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی برای تبلیغات خود از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، باید بتوانید لوگوی خود را روی فنجان چاپ کنید و هم برای چاپ روی تابلوی سر در کافی‌شاپ شما مناسب باشد. همچنین لوگوی شما باید روی پس‌زمینه رنگی، سفید و مشکی قابل چاپ باشد.

لوگوی کافه Blue Bottle Coffee
استفاده از لوگوی کافی شاپ برای تبلیغات

یک لوگوی خوب باید ماندگار باشد. داشتن یک لوگوی خوب، شما را از تغییر لوگو در صورت تغییر نام تجاری در آینده نجات می‌دهد. این بدان معنی است که شما می‌توانید با برند خود تأثیری طولانی‌مدت در ذهن مشتریان ایجاد کنید. این موضوع موضوع مزیت بزرگی در رشد کسب‌وکارتان و افزایش درآمد کافی‌شاپ شما دارد. به مردم این تصور را القا می‌کند که علیرغم اینکه برای مدت زمان خاصی در تجارت هستید، ارزش‌های ‌اولیه کسب‌وکارتان را حفظ کرده‌اید.

برقراری ارتباط

یک لوگو خوب باید با هویت کافی‌شاپ شما و مشتریانتان ارتباط برقرار کند.

انواع سبک‌های لوگوی کافی‌شاپ

کلمات اختصاری

لوگوهای مینیمالیستی معمولا از این دست هستند و فقط شامل حروف می‌شوند. معمولاً مشاغلی با نام‌های ‌طولانی این لوگوها را انتخاب می‌کنند. این طرح لوگو برای کافی‌شاپ چندان مناسب نیست و باید تنها پس از بررسی دقیق از آن استفاده کنید. برخی از نمونه‌های ‌این لوگوها CNN، HP و غیره هستند.

نمونه لوگوی مینمالیستی
نمونه لوگوی حروف

علائم تصویری یا نمادها

در لوگوهای تصویری از نمادهایی استفاده می‌شود که به برند شما مرتبط هستند. آنها معمولاً با علائم کلمه یا حروف ترکیب می‌شوند. این نمادها می‌توانند بسیار ساده یا پیچیده باشند. اگر این نوع لوگو را انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که نمادی را انتخاب کنید که بیشترین ارتباط را با برند کافی‌شاپ شما دارد.

نمونه لوگوی نمادها
نمونه لوگوی تصویری و نماد

لوگوهای انتزاعی

در این نوع لوگو از اشکال هندسی استفاده می‌شود و راهی بسیار موثر برای ارسال پیام برند به مخاطبان شما باشد. برای دستیابی به طراحی مناسب برای کافی‌شاپ خود، معنی انواع مختلف اشکال هندسی را دریابید. این طراحی لوگو را می‌توان با یک علامت کلمه یا حروف نیز ترکیب کرد.

لوگوی انتزاعی
نمونه لوگوی انتزاعی

شخصیت‌های ‌سرگرم‌کننده و کارتونی

این نوع لوگو راهی آسان برای شخصیت‌بخشیدن به کافی‌شاپ شما است. به عنوان مثال، اگر نام کسب‌وکار شما نام واقعی یک فرد است، استفاده از یک شخصیت‌های ‌سرگرم کننده و کارتونی در طراحی لوگو برای نشان دادن آن شخص ایده خوبی است.

تصویر باریستا برای لوگوی کافی شاپ
لوگوی شخصیت‌های کارتونی

لوگوی ترکیبی

در این نوع لوگوها از ترکیب نمادها و کلمات استفاده می‌شود. امری که باعث منحصر به فرد شدن لوگوی شما می‌شود.

نمونه لوگوی ترکیبی
لوگوی ترکیبی

ادغام تصویر و متن

این لوگوها شبیه به لوگوهای ترکیبی هستند. با این تفاوت که نماد با متن ادغام می‌شود.

لوگوی تصویری و متن
نمونه لوگوی ترکیبی تصویر و متن

نکاتی برای طراحی لوگو کافی‌شاپ

گاهی اوقات برای اینکه لوگوی مدنظر خود را پیدا کنید به روش آزمون و خطا نیاز دارید. اگر خودتان می‌خواهید لوگوی خود را طراحی کنید، عوامل زیر را درنظر بگیرید:

 • هویت برند خود را درک کنید.

برای درک هویت برند خود، باید بدانید که چرا کافی‌شاپ خود را راه‌اندازی کرده‌اید، ارزش‌هایی که بر نحوه اداره کافی‌شاپ شما تأثیر می‌گذارد، چیست، بازار هدف شما کدام دسته از مشتریان است، چه چیزی شما را از رقبا متمایز می‌کند، ارزش‌های ‌شما چگونه بر تجربه مشتری شما تأثیر می‌گذارد.

 • از نام کسب‌وکار خود الهام بگیرید.

نام کسب وکار شما می‌تواند منبع الهام‌بخش مفیدی برای لوگوی شما باشد. کلمات و ایده پشت نام کسب‌وکار شما می‌توانند الهام‌بخش رنگ، نمادها یا کلمات روی لوگوی شما باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب اسم کافی شاپ خود یک استراتژی نام‌گذاری تدوین کنید.

 • لوگوی رقبای خود را بررسی کنید.

منبع الهام دیگری برای لوگوی شما می‌تواند لوگوی رقبای شما باشد. این بدان معنا نیست که شما لوگوی آنها را کپی می‌کنید. بلکه، باید از آن کمک بگیرید و همچنین تلاش کنید لوگوتان متمایز باشد.

 • با رنگ‌ها و پس‌زمینه‌های مختلف آزمایش کنید.

بعد از این‌که تصمیم گرفتید که کدام نوع و سبک لوگو را انتخاب کنید، ببینید طراحی لوگو با رنگ‌های ‌مختلف چگونه به نظر می‌رسد. بیشتر کافی‌شاپ‌ها از رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای و بژ و سایر رنگ‌های ‌طبیعی مانند سبز استفاده می‌کنند. رنگ‌ها تاثیر روان‌شناختی دارند. به عنوان مثال، گفته می‌شود که رنگ قرمز با برانگیختن اشتها مرتبط است. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران‌ها به رنگ رستوران خود اهمیت زیادی می‌دهند.

 • به سراغ فونت کافی شاپ مناسب بروید.

در انتخاب فونت، هدف اصلی شما باید خوانایی باشد. متن روی لوگوی شما حتی روی کارت ویزیت کوچک باید خوانا باشد. همچنین مطمئن شوید که خطوط مختلف متن از نظر طول، اندازه فونت و نوع با یکدیگر  هماهنگ باشند.

ابزارهای آنلاین طراحی لوگوی کافی‌شاپ

اگر قصد طراحی لوگو برای کافی‌شاپ خود را دارید می‌توانید از ابزارهای آنلاین بدین منظور کمک بگیرید. در ادامه برخی از این ابزارها را معرفی می‌کنیم.

وب سایت خارجی مای برند نیو لوگو

با مراجعه به وب سایت مای برند نیو لوگو می‌توانید لوگوی مورد نظر خود را طراحی کنید

وب سایت یه لوگو

خدمات رایگان  وب سایت یه لوگو به شما کمک خواهد کرد تا در کمتر از 5 دقیقه لوگوی خود را آنلاین بسازید.

وب سایت لوگونومی

با لوگوساز آنلاین لوگونومی می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه لوگوی خود را آنلاین بسازید

نمونه لوگوی کافی‌شاپ‌های معروف

لوگوی استارباکس
لوگوی کافی شاپ استارباکس
لوگوی Blue Bottle Coffee
لوگوی Blue Bottle Coffee
لوگوی costa coffee
لوگوی costa coffee
لوگوی کافی شاپ Sightglass 
لوگوی کافی شاپ Sightglass 

 

لوگوی Biggby Coffee
لوگوی Biggby Coffee

 

ایده‌های لوگوی کافی‌شاپ

لوگوی کافه کتاب
ایده لوگوی کافه کتاب
لوگوی کافه کتاب
ایده لوگوی کافه کتاب
لوگوی کافی شاپ با فضای رومانتیک
ایده لوگوی کافی شاپ با فضای رومانتیک
لوگوی کافی شاپ بیرون بر
ایده لوگوی کافی شاپ بیرون بر
 لوگوی کافه فیلم
ایده لوگوی کافه فیلم
 لوگوی کافه چت
ایده لوگوی کافه چت
لوگوی کافه با وای فای رایگان
ایده لوگوی کافه با وای فای رایگان
ایده لوگوی کافی شاپ
ایده لوگوی کافی شاپ ایتالیایی
لوگوی کافه مناسب کار و مطالعه
ایده لوگوی کافه مناسب کار و مطالعه

دانلود وکتور لوگوی کافی شاپ

در قسمت انتهایی این مقاله چند نمونه وکتور لوگوی کافی شاپ برای دانلود شما عزیزان قرار داده‌ایم و می‌توانید تنها با چند کلیک ساده به طرح مورد نظر خود دست پیدا کنید.

دانلود وکتور لوگوی کافی‌شاپ (1)

دانلود وکتور لوگوی کافی‌شاپ (2)

دانلود وکتور لوگوی کافی‌شاپ (3)

دانلود وکتور لوگوی کافی‌شاپ (4)

جمع‌بندی

نتیجه نهایی خود را با یک نگاه انتقادی ارزیابی کنید تا ببینید آیا لوگوی شما با برندی که می‌خواهید ایجاد کنید تناسب دارد یا خیر. از کارمندان، مشتریان احتمالی، خانواده یا دوستان خود بخواهید نظرشان را بیان کنند. همچنین از مشورت با متخصصین برندسازی و طراح‌های گرافیک غافل نشید.

در نهایت، لزومی ندارد که لوگوی کافی‌شاپ شما کلیشه‌ای با یک فنجان قهوه و احتمالاً مقداری بخار بالای آن باشد. با درنظر گرفتن نکات مطرح شده در این مقاله می‌توانید لوگویی طراحی کنید که داستانی متقاعدکننده در مورد برند شما بیان می‌کند.

سوالات متداول

هزینه طراحی لوگوی کافی‌شاپ چقدر است؟

هزینه دریافت لوگو کافی‌شاپ شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. این رقم عواملی مانند موقعیت مکانی شما، اینکه آیا خودتان لوگوی خود را طراحی می‌کنید یا طراح گرافیک یا با ابزارهای آنلاین مانند قالب‌های ‌آنلاین، نرم افزار و… بستگی دارد.

ویژگی‌های ‌اصلی لوگوی کافی‌شاپ چیست؟

ویژگی‌های ‌اصلی لوگو کافی‌شاپ عبارتند از: طراحی منحصر به فرد که داستان برند شما را بیان می‌کند، سبک مناسب، نام برند شما و ترکیبی کاربردی از رنگ‌ها. در صورت تمایل می‌توانید شعار خود را نیز به لوگو اضافه کنید.

چگونه لوگوی کافی شاپ خود را طراحی کنیم؟

 • از داستان برند خود الهام بگیرید.
 • عباراتی را که نام تجاری شما را توصیف می‌کنند، جمع‌آوری کنید.
 • ایده‌های طرح لوگوی خود را بر اساس عبارات فوق طراحی کنید.
 • طرح‌های برتر خود را خود تست کنید.
 • طرح انتخابی خود را اصلاح کنید.
 • طرح لوگوی خود را بر روی یک پلتفرم طراحی رایگان توسعه دهید.
 • رنگ‌های مختلف و متناسب با لوگوی خود را تست کنید.
 • فونت مناسبی برای لوگوی خود انتخاب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *