نرم‌افزار باران

هشتگ های رستوران چه تاثیری در کسب و کار دارد؟ (معرفی پربازدید ترین هشتگ‌ها)

مقاله هشتگ های رستوران

آیا می‌دانید چرا هشتگ‌های غذا برای رستوران‌ها مهم هستند؟ اگر در رسانه‌های اجتماعی صفحه داشته باشید، ممکن است شنیده باشید که هشتگ‌ها چقدر مهم هستند – به خصوص در اینستاگرام و توییتر. اگر می‌خواهید با هشتگ‌های معروف غذا آشنا شوید و تولید محتوا برای رستوران را هدفمندتر کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

با گذشت زمان هشتگ‌های اینستاگرام به ضروری‌ترین بخش بازاریابی رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند. همانطور که آمار نشان می‌دهد، پست با هشتگ در مقایسه با پست بدون هشتگ، 12.6٪ تعامل بیشتری دریافت می‌کند. تجزیه و تحلیل هشتگ‌ها نشان می‌دهد، 88 درصد از برندها حداقل از یک هشتگ در پست خود استفاده می‌کنند.

این هشتگ‌ها یک رسانه مفید در اینستاگرام برای رشد برند و دیده شدن آن هستند. علاوه بر این، هشتگ‌ها روشی ایدئال برای یافتن محتوای مرتبط در اینستاگرام هستند و به کاربران راهی آسان برای یافتن محتوای شما ارائه می‌دهند.

هشتگ چیست؟

هشتگ‌ها ترکیبی قابل کلیک از حروف، اعداد، و(یا) ایموجی‌ها هستند که قبل از آن، علامت شارپ (#)، برای مثال #غذا قرار می‌گیرد. کاربران اینستاگرام از آن‌ها برای برچسب‌گذاری، طبقه‌بندی یا گروه بندی محتوا استفاده می‌کنند تا محتوا را به راحتی قابل یافتن کنند.

شما می‌توانید از هشتگ‌های عمومی استفاده کنید که همه از آن‌ها برای دسته‌بندی پست‌ها و تصاویر مشابه استفاده می‌کنند. بااین‌حال، بسیاری از برندهای برتر از هشتگ‌های خاص برای ایجاد علاقه در بین مشتریان، پست‌های مربوط به یک محصول خاص یا یک کمپین اجتماعی خاص استفاده می‌کنند. این کار موجب افزایش دیده شدن و در نتیجه افزایش فروش رستوران می‌گردد.

رستوران خود را مدرن کنید

همه فرایندهای رستورانتان را مانند منوی دیجیتال، فروش، حسابداری، باشگاه مشتریان و…

به نرم افزار رستوران باران بسپارید. 

هنگامی که کاربران روی هشتگ‌‌ها کلیک می‌کنند، می‌توانند صفحه اینستاگرام را مشاهده کنند که تمام پست‌های برچسب‌گذاری شده در آن هشتگ خاص را نشان می‌دهد. به غیر از اینستاگرام، هشتگ‌‌ها در سایر شبکه‌های اجتماعی معروف مانند فیس‌بوک، توییتر و پینترست نیز رایج هستند.

هشتگ‌های پرکاربرد رستوران و غذا

در ادامه برای کمک به شما در استفاده از هشتگ‌‌ها در اینستاگرام، لیستی از محبوب‌ترین هشتگ‌‌ها را تهیه کرده‌ایم که می‌توانید به پست‌های اینستاگرام خود اضافه کنید.

الف) هشتگ‌های غذایی محبوب و پربازدید

این  هشتگ‌ها پرکاربردترین هشتگ‌های غذایی در اینستاگرام و شروعی عالی برای پیدا کردن فالوور هستند. میلیون‌ها کاربر اینستاگرام از آن‌ها استفاده می‌کنند، بنابراین پست‌های شما ممکن است به دلیل افزایش استفاده از این هشتگ‌ها چندان دیده نشوند. توصیه می‌کنیم فقط از تعداد انگشت‌شماری از این هشتگ‌های پرکاربرد استفاده کنید و آن‌ها را با هشتگ‌های غذایی کوچکتر و خاص ترکیب کنید.

هشتگ های فارسی:

#فود #فودبلاگر #فودیسم #فودلاور #غذا #غذای-فوری #غذای-ایرانی #عکس-غذا #غذای-خوشمزه #عشق-غذا #بشقاب-غذاخوری #غذای_سنتی

هشتگ های انگلیسی:

#Food #FoodPhotography #Foodie #Foods #Foodstagram #Foodgasm #Foody #Foodies #FoodLover #FoodBlogger #InstaFood #FoodPics #FoodLovers #FoodStyling #FoodBeast #FoodArt #FoodSpotting #FoodBlogFeed #FoodOfTheDay

هشتگ های ترند رستوران و غذا

ب) هشتگ‌های غذای سالم

این هشتگ‌ها برای پیداکردن فالوورهایی است که به دنبال رژیم غذایی سالم هستند.

هشتگ های فارسی:

#غذای-سالم #غذای-رژیمی #غذای-گیاهی #غذای-وگان #غذای-سالم-بخوریم #غذای-سالم-خانگی #غذای-سالم-ارگانیک #غذای-سالم-رژیمی #غذای-سالم-زندگی-سالم #نکات-غذای-سالم #هلسی-فود  #بشقاب-غذای-سالم

هشتگ های انگلیسی:

#CleanEating #HealthyFood #JustEatRealFood #VeganFood #HealthyFoodRecipes #HealthyFoodLover #HealthyFoodEating #HealthyFoodSharing #HealthyFoodChoices #HealthyFoodPost #HealthyFoodies #FoodHealthy #HealthyFoodBlogger #HealthyFoodLove #HealthyFoodWithMe #HealthyFoodie #HealthyFoodGuide #HealthyFoodRecipe #HealthyFoodForLife #HealthyFoodDelivery

ج) هشتگ‌های دسر

بسیاری از مشتریان پیش از آنکه در کافه یا رستوران بنشینید، منوی دسر را می‌خواهند ببینید. این هشتگ‌ها برای افزایش بازدید عکس‌های اینستاگرام دسر تاثیر بسیاری زیادی دارد.

هشتگ های فارسی:

#دسر#دسرخانگی #دسرها #دسرایرانی #دسرمدرن #دسرخوشمزه #دسرهای-خاص

هشتگ های انگلیسی:

#Dessert #DessertAble #Desserts #DessertPic #DessertTable #DessertBar #DessertHeaven #DessertBox #DessertMasters #DessertGram #DessertPics #DessertShots #DessertOfTheDay #DessertStory #DessertTime #DessertArt #DessertCups #DessertLover #DessertsOfInstagram #DessertGoals #DessertIdeas #DessertLove #InstaDesserts #DessertBuffet

 

د) هشتگ رستوران ایتالیایی

اگر یک رستوران ایتالیایی دارید، از هشتگ‌های زیر برای نشان‌دادن غذاهای خود استفاده کنید.

هشتگ های فارسی:

#غذای-ایتالیایی #غذای-ایتالیا #پیتزا-ایتالیایی #پیتزا

هشتگ های انگلیسی:

#ItalianFood #ItalianFoodLover #ItalianFoods #ItalianFoodPhotography #ItalianFoodLovers #ItalianFoodBlogger #ItalianFoodStyle #FoodItalian #ItalianFoodDelicacies #ItalianFoodBlog #TopItalianFood #OfficialItalianFood #ItalianFoodLove #ItalianFoodForever #ItalianFoodAndWine #BestItalianFood

هشتگ های رستوران ایتالیایی

مزایای استفاده از هشتگ در پست‌های اینستاگرام رستوران 

 • هر چه از هشتگ‌های بیشتری در اینستاگرام استفاده کنید، مخاطبان بیشتری پیدا می‌کنید.
 • هشتگ‌ها به طور خودکار محبوبیت پست شما را در اینستاگرام افزایش می‌دهند (اگر از آنها به درستی استفاده کنید)
 • هشتگ‌ها با تبدیل کردن اکانت اینستاگرام شما به یک نقطه مرجع برای یک گرایش یا بحث خاص به شما کمک می‌کنند تا فالوورهای بیشتری داشته باشید.

اهمیت استفاده از هشتگ‌های مکان

یکی از دلایل اصلی استفاده از هشتگ‌ها به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی رستوران شما، بهبود دیده شدن برند شما است. به همین دلیل است که هشتگ‌های مبتنی بر مکان اگر به درستی استفاده شوند بسیار مهم و قدرتمند هستند.

نمونه‌ای هشتگ‌های مکان

#مشهدغذا
#مشهدفودز
#رستوران‌-مشهد
#رستوران‌های-مشهد

نکات استفاده از هشتگ

 1. برای استفاده از هشتگ در پست خود علامت (#) را تایپ کنید و کلمه کلیدی یا کلمات کلیدی خود را بدون فاصله تایپ کنید. پس از انجام این کار، هشتگ‌های محبوب به همراه تعداد پست‌هایی که از آن هشتگ استفاده می‌کنند، هنگام تایپ ظاهر می‌شوند. اگر هشتگ بازشده با محتوای پست شما مرتبط است، برای افزودن آن به پست خود ضربه بزنید.
 2. هنگام هشتگ‌گذاری، مهم است که پست‌های خود را با هشتگ‌های بی ربط اسپم نکنید. یک ترفند هشتگ‌گذاری این است که از چند هشتگ عمومی و چند هشتگ خاص استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که این هشتگ‌‌ها همیشه به عکس، ویدیو یا داستانی که پست کرده‌اید مرتبط باشند.
 3. شما می‌توانید فقط از متن، اعداد و شکلک‌‌ها در هشتگ‌های خود استفاده کنید. فاصله‌‌ها و کاراکترهای خاص، مانند $ یا %، کار نمی‌کنند. در اینستاگرام، می‌توان از 30 هشتگ برای پست‌ها و 10 هشتگ در استوری استفاده کرد.
 4. حدود ده هشتگ بهترین تعداد هشتگ‌گذاری در اینستاگرام است. این هشتگ‌ها بهتر است در انتهای پست یا به عنوان یک نظر  برای جلوگیری از بهم ریختگی پست قرار گیرند.
 5. برای دیده‌شدن بیشتر می‌توانید از یک هشتگ منحصربفرد استفاده کنید و تمام پست‌های مرتبط خود را به هم متصل کنید. به عنوان مثال، ریباک کمپین خود را با هشتگ fitasscompany# آغاز کرده بود و در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

1 در مورد “هشتگ های رستوران چه تاثیری در کسب و کار دارد؟ (معرفی پربازدید ترین هشتگ‌ها)”

 1. سلام و درود…
  نکات مهم با نکات اصل موضوع فرق بسیار است…
  ما دانش آموزان این صنف اصل موضوع را طالبیم،زیراکه مقدماتی در تجربیات گذرانده میشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *