نرم‌افزار باران

درآمد آبمیوه و بستنی فروشی چقدر است؟ (حاشیه سود بستنی فروشی)

مقاله درآمد آبیموه و بستنی فروشی

چه چیزی سالم‌تر از یک لیوان آب میوه تازه است؟

در طول فصل گرم تابستان یک مغازه آبمیوه و بستنی با نوشیدنی‌های تازه و سردش، نمایانگر بهشت روی زمین است، در حالی که در زمستان یک منبع ویتامینه به حساب می‌آید.

ما در گذشته دربارۀ راه‌اندازی آبیموه و بستنی‌فروشی صحبت کردیم، درباره مزایا و معایب و تمامی نکاتی که قبل از راه اندازی باید بدانید سخن گفتیم اما اگر به فکر راه‌اندازی یک مغازه آبمیوه و بستنی هستید و درباره سود و درآمد آن اطلاعات کافی ندارید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

دو لیوان آبمیوه و دونات

هزینه راه اندازی آبمیوه و بستنی

هزینه راه اندازی آبیموه و بستنی فروشی بسته به مدل کسب‌وکار متفاوت است. با توجه به تجهیزات مورد نیاز بستنی‌فروشی مانند بستنی‌ساز، یخچال و فریزر و میز و صندلی و دستگاه بستنی قیفی، دکور و مواد اولیه راه اندازی بستنی فروشی به سرمایه‌ای حدود 600 تا 800 میلیون نیاز دارید. البته شما با سرمایه کمتر از این می‌توانید بستنی کارخانه‌ای، سنتی و آماده به فروش برسانید.

هزینه‌های مورد نیاز آبمیوه فروشی نیز به شرح زیر است:

درآمد بستنی فروشی

اصطلاح «درآمد» عموماً به مقدار پول یا ارزش دریافتی در یک دوره زمانی معین در ازای خدمات یا محصولات اشاره دارد.

درآمد آبمیوه و بستنی به موقعیت مکانی، نسبت سرمایه، کیفیت و… بستگی دارد. به طور متوسط، یک آبمیوه فروشی در روز حدود 20 لیتر آب میوه می‌فروشد. البته حداکثر شش ماه طول می‌کشد تا به فروش روزانه 20 لیتر آب میوه برسد. درآمد آبمیوه و بستنی فروشی خوب است. البته میزان آن تا حد زیادی به مواردی که گفتیم بستگی دارد. به طور کلی، آبمیوه و بستنی فروشی معمولی در ماه‌های اول بین 10 تا 15 میلیون درآمد خالص دارد.

حاشیه سود بستنی فروشی

حاشیه سود یک بستنی فروش معمولی در حد ۳۰ درصد است؛ اما بستنی فروشی‌های برند گاهی سودشان به بالای 50 درصد نیز می‌رسد. این موضوع در آبمیوه‌ها هم بیشتر است تا جایی که برخی از آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌ها سود بالای ۱۰۰ درصد نیز دارند.

 

سوالات متداول

هزینه راه اندازی آبیموه و بستنی فروشی چقدر است؟

هزینه راه اندازی بستنی فروشی به سرمایه‌ای حدود 600 تا 800 میلیون نیاز دارید. البته شما با سرمایه کمتر از این می‌توانید بستنی کارخانه‌ای، سنتی و آماده به فروش برسانید.

درآمد آبمیوه و بستنی فروشی چقدر است؟

البته میزان آن تا حد زیادی به مواردی که گفتیم بستگی دارد. به طور کلی، آبمیوه و بستنی فروشی معمولی در ماه‌های اول بین 10 تا 15 میلیون درآمد خالص دارد.

حاشیه آبمیوه و بستنی فروشی چه میزان است؟

حاشیه سود یک بستنی فروش معمولی در حد ۳۰ درصد است؛ اما بستنی فروشی‌های برند گاهی سودشان به بالای 50 درصد نیز می‌رسد. این موضوع در آبمیوه‌ها هم بیشتر است تا جایی که برخی از آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌ها سود بالای ۱۰۰ درصد نیز دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *