نرم‌افزار باران

17 از تجهیزات آبمیوه و بستنی فروشی | کامل‌ترین چک لیست

تجهیزات آبمیوه و بستنی فروشی

اگر قصد باز کردن یک آبمیوه فروشی را دارید، بدون شک می‌پرسید که به چه دستگاه‌هایی نیاز دارید. تجهیزات ذکر شده در این مقاله تقریباً شامل هر چیزی است که برای راه‌اندازی آبمیوه و بستنی فروشی نیاز دارید. با در اختیار داشتن لوازم مناسب، می توانید نوشیدنی‌های خوشمزه‌ای را سرو کنید که باعث می‌شود مشتریانتان بیشتر به مغازه شما برگردند.

تجهیزات آبمیوه و بستنی فروشی

چک لیست کامل تجهیزات آبمیوه و بستنی فروشی

 

1. نرم افزار حسابداری

قبل از هرچیز، برای مدیریت درست و اصولی فروشگاهتان و تسلط و آگاهی دقیق از میزان فروش، سود، ضرر، گزارش های روزانه و ماهانه نیاز به به یک نرم افزار حسابداری آبمیوه و بستنی فروشی که باعث کارآمدتر شدن عملیات شما می‌شود و بهره وری را در مغازه شما افزایش می‌دهد، دارید.

2. دستگاه آب مرکبات‌گیری

یکی از تجهیزات مهم برای هر آبمیوه گیری است. این دستگاه‌های تخصصی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حداکثر آب میوه‌ها را استخراج کنند و در عین حال ضایعات را به حداقل برسانند. هنگام خرید آبمیوه‌گیری برای مغازه خود مهم است که عواملی مانند میزان آب‌میوه‌گیری در روز، فضای موجود و بودجه‌تان را در نظر بگیرید.

3. دستگاه آب هویج گیری

آب هویج گیری های صنعتی در مدل های مختلفی رومیزی، ایستاده، فروشگاهی و سلف سرویس تولید می‌شوند که با توجه به فضا کاری خود و میزان بدوجه‌تان می‌توانید انواع مختلف این این دستگاه را خریداری کنید.

4. مخلوط کن

علاوه بر آبمیوه‌گیری، به حداقل یک مخلوط‌کن صنعتی نیز نیاز دارید. مخلوط کن‌ها برای تهیه اسموتی و سایر آب میوه‌های غلیظ عالی هستند. بخش زیادی از درآمد آبمیوه و بستنی فروشی ها از قبیل همین دستگاه مخلوط کن بدست می‌آید. انجام تحقیقات در مورد طول عمر برند، قیمت و مشخصات قبل از خرید بسیار مهم است. مخلوط کردن میوه‌های یخ زده باعث خرابی موتورهای کوچک می‌شود. بدانید که چگونه و کجا مخلوط کن‌ها را تعمیر کنید.

5. شربت سردکن

این وسیله به شما امکان می‌دهد نوشیدنی‌ها را خنک نگه دارید و در مدت کوتاهی آماده سرو باشد.

شربت سردکن

6. دستگاه‌های میلک شیک

دستگاه‌های میلک‌شیک برای تهیه انواع میلک‌شیک و اسموتی‌های یخ زده و غلیظ استفاده می‌شوند.

دستگاه‌های میلک شیک

7. یخ‌ساز

یخ‌سازها در اشکال و اندازه‌های مختلف، از دستگاه‌های کوچک زیر پیشخوان گرفته تا دستگاه‌های بزرگ ایستاده که می توانند روزانه چند کیلوگرم یخ تولید کنند، تولید می‌شوند.

8. فریزر و یخچال ایستاده

میوه‌ها و مرکبات نیاز به فضای نگهداری سرد دارند. فریزر و یخچال اجزای ضروری هر مغازه مواد غذایی هستند و  هر دو برای نگهداری میوه و سبزیجات شما ضروری هستند، به خصوص اگر از همه آنها به یکباره استفاده نکنید. این به افزایش عمر مفید مواد شما کمک می‌کند، در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند و ضایعات غیرضروری مواد غذایی را کاهش می‌دهد. همچنین می‌توانید مقداری از آب‌میوه‌های خود را زودتر تهیه کرده و به صورت فله‌ای فریز کرده و در مراحل بعدی برای مصرف آماده کنید.

یخچال ایستاده

9. بستنی ساز قیفی

بستنی قیفی یکی از پرطرفدارترین بستنی‌ها محسوب می‌شود. دستگاه بستنی ساز قیفی در دو مدل تک فاز و سه فاز تولید و عرضه می‌شود. هنگام خرید دستگاه بستنی ساز قیفی باید به نوع و توان کمپرسور آن توجه کنید.

بستنی ساز قیفی

 

10. خامه زن

این دستگاه شیر را به خامه قنادی تبدیل می‌کند. از گل خامه برای تزئین انواع دسر، وافل، بستنی، کاپ کیک، و سایر خوراکی‌ها استفاده می‌شود

خامه زن

11. تاپینگ بستنی

نوعی فریزر صنعتی یا یخچال صنعتی است که برای نمایش بستنی‌های اسکوپی استفاده می‌شود.

تاپینگ بستنی

12. دستگاه بستنی رولی

دستگاه بستنی ساز رولی (کاردکی) برای تهیه بستنی سنتی تایلندی استفاده می‌شود و علاوه بر بستنی رولی می‌تواند انواع بستنی میوه‌ای، اسکوپی، سنتی و جلاتو را تولید کند.

دستگاه بستنی رولی

13. فالوده ساز صنعتی

اگر می‌خواهید فالوده سرو کنید، باید دستگاه فالوده ساز تهیه کنید که در دمای بالا این ماده غذایی را خنک و بهداشتی نگهداری کند.

فالوده ساز صنعتی

14. میزهای استیل ضد زنگ

برای کارهای آماده سازی و سرو نوشیدنی به چند میز استیل با کیفیت خوب در آشپزخانه خود نیاز دارید. به دنبال مواردی باشید که به راحتی تمیز می‌شوند و سطح صافی دارند، به طوری که بهداشت نگه داشتن آنها آسان باشد.

15. ماشین ظرفشویی

یک ماشین ظرفشویی با کیفیت خوب، یکی از تجهیزات ضروری برای هر  تجارت مواد غذایی است. به این دلیل که بعد از هر بار استفاده باید تمام فنجان‌ها، لیوان‌ها و ظروف خود را بشویید. به طور خاص برای یک آبمیوه‌فروشی،می‌توانید یک شیشه‌شوی را نیز در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نوشیدنی‌های شما در لیوا‌های تمیز و درخشان سرو می‌شود.

ماشین ظرفشویی صنعتی

16. تجهیزات آماده‌سازی و سرو

به یاد داشته باشید که وسایل کوچک، کارد و چنگال، لیوان، کارد و چنگال بیرون بر و سایر اقلام را به همراه داشته باشید!

17. تجهیزات ایمنی

  • دستکش
  • جعبه کمک های اولیه
  • برچسب های تاریخ
  • پارچه های تمیزکننده
  • مایع تمیز کننده
  • برگه اطلاعات ایمنی مواد شیمیایی

جمع‌بندی

بستنی شناخته‌شده‌ترین دسر منجمد در کل جهان است. میزان سودآوری بستنی‌فروشی شما به عوامل زیادی بستگی دارد، اما بخش زیادی از آن به تجهیزات مربوط می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *