نرم‌افزار باران

راهنمای خرید نرم افزار فروشگاهی (صفر تا 100 هر آنچه نیاز است بدانید)

مقاله خرید نرم‌افزار فروشگاهی

در گذشته مدیریت فروشگاه نسبتا ساده بود. مردم با فرآیندهای اجرایی دستی و زمان‌بر کنار می‌آمدند؛ اما از آنجایی که امروزه فروشگاه‌ها بزرگتر شده‌اند، استفاده از فناوری به منظور تسریع روند فروش، امری ضروری است؛ بنابراین باید نرم‌افزار فروشگاهی خریداری کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. یکی از اصلی‌ترین دغدغه ها برای شما قطعا، انتخاب مناسب بهترین نرم افزار فروشگاهی است. این‌که هنگام خرید نرم افزار فروشگاهی به جه مواردی باید توجه کرد و چه ویژگی‌ها و امکاناتی را باید برای آن در نظر گرفت. در این مقاله ما هر آنچه نیاز است شما قبل و در حین خرید نرم افزار را بدانید را عنوان کرده‌ایم.

صندوق فروشگاهی و تجهیزات جانبی آن در یک فروشگاه

راهنمای خرید نرم افزار فروشگاهی

اگرچه نرم افزارها فروشگاهی بسیار زیادی در بازار وجود دارند، اما همه آنها برای نیازهای فروشگاه شما مناسب نیستند. اگر نرم افزاری را پیدا کنید که با خواسته ها و انتظارات شما مطابقت داشته باشد، می‌توانید کسب‌وکار خود را ارتقا دهید. پیش از خرید نرم افزار فروشگاهی ابتدا باید وضعیت کسب‌وکار خود را مشخص کنید. سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 • آیا قصد راه‌اندازی یک فروشگاه از صفر را دارید؟
 • آیا می‌خواهید صندوق فروشگاهی قدیمی خود را ارتقا دهید؟
 • آیا می‌خواهید نرم‌افزار فروشگاهی‌تان را عوض کنید؟

در مرحله بعد، مهم‌ترین مشکلات خود مانند (صف‌های طولانی به دلیل فرآیند کند پرداخت، مشکلات مدیریت موجودی یا گزارشات غیردقیق) را شناسایی کنید. سپس تعیین کنید که به چه نرم‌افزاری نیاز دارید.

مدیریت فروشگاه میتونه خیلی ساده تر باشه :)

 • راحت بفروش!
 • راحت‌تر حسابداری کن!
 • و مثل آب خوردن درآمد فروشگاهت رو افزایش بده.
 • ۳۶۵ روز رایگان کنارتیم…
 • شروع قیمت: 2,477,000 تومن
تصویری از نرم افزار باران

درخواست مشاوره رایگان:

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

  آنچه نیاز است قبل از خرید نرم افزار فروشگاهی بدانید

انتخاب نرم‌افزار مناسب برای فروشگاه‌های‌ خرده‌فروشی گاهی اوقات دشوار است. نرم‌افزارهای فروشگاهی زیادی در بازار وجود دارند، به همین دلیل انجام تحقیقات کامل مهم است. پیش از خرید موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • نیازها را تعیین کنید

اولین قدم، تعیین نیازهای شما است. چه نیازهای نرم‌افزاری دارید؟ چه فرآیندهایی را باید خودکار کنید تا بهترین بازگشت سرمایه را داشته باشید. انتخاب شرکت توسعه نرم‌افزاری مناسب، کلید تضمین این است که یک نرم‌افزار فروشگاهی خوب و حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید.

 • بودجه آماده کنید

هنگام تعیین بودجه برای نرم افزار خرده‌فروشی، اطمینان حاصل کنید که فقط قیمت، ملاک خرید نرم‌افزار نیست. یک نرم‌افزار ارزان‌تر ممکن است بسیاری از ویژگی‌های ضروری را نداشته باشد.

 • فهرست کوتاهی از فروشندگان نرم افزار تهیه کنید

اکنون، می‌توانید محصولات نرم‌افزاری را بر اساس نیاز و بودجه‌تان فهرست کنید. بررسی کنید که آیا نرم‌افزار کاربر پسند است، آیا برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

 • با توجه به کسب‌وکارتان و وسعت آن، نسخه مناسب را انتخاب کنید.

نرم‌افزارهای فروشگاهی با توجه به گسترۀ فروشگاه‌ها نسخه‌های متعددی دارند. اگر به یک نرم‌افزار سفارشی نیاز دارید، به دنبال تهیه نسخه سفارشی براساس نیازهای خود باشید. مهم‌تر از همه، مطمئن شوید که نرم افزار انتخابی شما برای نیازهای خاص صنعت شما طراحی شده است. هر یک از این صنایع نیازهای بسیار متفاوتی دارند. برای مثال یک فروشگاه خرده‌فروشی به یک سیستم مدیریت موجودی قوی نیاز دارد، در حالی که یک رستوران باید سیستم مدیریت رزرو میز خوب داشته باشد، برای هتل نیز سیستم مدیریت رزرو اولویت است. سخت است که نرم‌افزاری انتخاب کنید که در همه چیز بهترین باشد، به همین دلیل انتخاب نرم‌افزار مخصوص صنف شما مهم است.

راهنمای خرید نرم افزار فروشگاهی

به عنوان یک خریدار نرم افزار، مسیر تصمیم‌گیری در مورد انتخاب یک نرم افزار جدید تا خرید نهایی طولانی است. بررسی گزینه‌ها، مشاوره با فروشندگان نرم‌افزار ممکن است ماه‌ها طول بکشد؛ اما در نظر گرفتن مواردی که در ادامه مطرح می‌کنیم، به شما کمک می‌کند این مسیر را سریع‌تر طی کنید.

بیشتر بدانید: نرم افزار فروشگاهی چیست؟

 راهنمای خرید نرم افزار فروشگاهی؛ توجه به ویژگی های نرم افزار

انتخاب نرم‎‌افزار نامناسب برای شما هزینه زیادی دارد. خبر خوب اینکه با برنامه‌ریزی دقیق و در نظرگرفتن اصول زیر، می‌توانید یک نرم‌افزار مناسب خریداری کنید. برای خرید نرم افزار فروشگاهی 7 ویژگی زیر را در نظر بگیرید.

1. کاربری آسان یک ضرورت است

کاربری ساده نرم افزارهای فروشگاهی باید در اولویت قرار گیرد. نرم افزار فروشگاهی باید کاربری ساده‌ای داشته باشد و نیازی به جلسات آموزشی طولانی نداشته باشد.

2. به سخت افزار مورد نیاز فکر کنید

سخت افزار و نرم افزار به شدت به یکدیگر وابسته هستند و از این رو هنگام انتخاب نرم افزار فروشگاهی، نیازهای سخت‌افزاری نیز باید در نظر گرفته شود. هرگز سخت افزار خود را قبل از انتخاب نرم افزار خریداری نکنید؛ زیرا ممکن است یک نرم‌افزار فروشگاهی فقط با سخت افزار خاصی سازگار باشد. به غیر از سیستم کامپیوتری، طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی مانند چاپگرها، کارت خوان‌ها، بارکدخوان‌ها باید با نرم‌افزار سازگار باشند.

3. جستجوی سریع محصول، یک ویژگی کاربردی است

میانبرهای کاربردی مانند جستجوی سریع محصول به شما کمک می‌کند تا به سرعت به سوالات مشتریان دربارۀ محصولات پاسخ دهید. جستجوی سریع محصول همچنین به شما کمک می‌کند تا داده‌های فروش، سطح موجودی و محتوای صفحه محصول را به راحتی بررسی کنید.

4. ارائه گزارشات متنوع را در نظر بگیرید

ویژگی‌های گزارش‌دهی قدرتمند، طیف وسیعی از فیلترها را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند مشکلات کسب‌وکارتان را شناسایی کنید. نتایج گزارشات به شما کمک می‌کنند، دریابید مشتریان شما چه کسانی هستند، چقدر خرج می‌کنند و چه کالاهایی پرفروش هستند.

5. قابلیت‌های مدیریت موجودی، یک ویژگی کلیدی است

به عنوان یک خرده‌فروش، نحوه مدیریت موجودی تأثیر بسیار زیادی بر کسب‌وکار شما می‌گذارد. بنابراین، هنگام مقایسه نرم‌افزارها، انتخاب نرم افزاری با سیستم مدیریت موجودی بهتر ضروری است.

6. پشتیبانی و آموزش عالی به اندازه سایر موارد مهم است

قبل از خرید نرم‌افزار فروشگاهی، اطمینان حاصل کنید که فروشنده نرم‌افزار، پشتیبانی مستمری را ارائه می‌دهد. فروشگاه‌های خرده‌فروشی گاهی اوقات به پشتیبانی آخر هفته و همچنین شبانه نیاز دارند. از این رو بهتر است از فروشنده نرم‌افزار خود بپرسید که آیا می‌توانند چنین پشتیبانی نرم‌افزاری را ارائه دهد یا خیر. ماهیت کمک‌ها نیز ضروری است. آیا توسعه دهنده نرم افزار شما پشتیبانی حضوری ارائه می‌دهد یا آنلاین و تلفنی؟

7. کار با نسخه دمو را فراموش نکنید

همان‌طور که نمی‌توانید ماشینی را بدون تست رانندگی بخرید، نباید یک نرم‌افزار را بدون استفاده از نسخه دمو خریداری کنید. نسخه دمو یک نسخه آزمایشی از محصول است که برخی از ویژگی‌های مهم در آن محدود شده و پس از یک مدت زمان خاص منقضی می‌شود. یک نسخه دمو به شما کمک می‌کند ببینید محصول با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

در پایان باید بگوییم نرم‌افزار فروشگاهی انتخابی شما باید تمام عملیات‌های فروشگاهتان را ساده کند. ما نرم‌افزار فروشگاهی باران را توصیه می‌کنیم که تمام ویژگی‌های گفته شده در این مقاله را دارد. شما می‌توانید این نرم‌افزار را به مدت سی روز رایگان امتحان کنید. همچنین تیم نرم‌افزاری باران همواره در حال آپدیت و افزودن ویژگی‌های مفید جدید است. با مراجعه به وب‌سایت گروه نرم‌افزاری باران می‌توانید با وژگی‌های این نرم‌افزار، بیشتر آشنا شوید.

درنهایت برای انتخاب درست به غریزه خود اعتماد کنید. ما به عنوان اهالی کسب‌وکار، برای تصمیم‌گیری به داده‌ها نیاز داریم. در نهایت این حس ماست که تصمیم نهایی را می‌گیرد.

نرم افزار فروشگاهی فقط یک نیاز نیست، بلکه یک ضرورت در بازار رقابتی فعلی صنعت خرده‌فروشی است. هنگام انتخاب نرم‌افزار فروشگاهی باید اطمینان حاصل کنید که این نرم‌افزار کاربری راحتی داشته باشد و به راحتی با سخت‌افزارهای موجود شما یکپارچه شود. نرم‌افزار فروشگاهی مناسب یک دارایی واقعی برای شما است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *