نرم‌افزار باران

ویژگی های نرم افزار حسابداری رستوران + بررسی قابلیت های مهم نرم افزار حسابداری

مقاله ویژگی‌های نرم افزار حسابداری رستوران

رستوران‌داری شغل پرمشغله‌ای است و شامل وظایف و اهداف متعدد از مدیریت موجودی گرفته تا بهینه‌سازی ثبت سفارش آنلاین و تضمین رضایت مشتری می‌شود. یک نرم افزار حسابداری رستوران با ارائه قابلیت‌هایی نظیر مدیریت موجودی، مدیریت مشتریان، گزارشگیری‌های جامع و… ابزارهای مدیریتی لازم را در اختیار شما می‌گذارد و اداره رستوران شما را ساده می‌کند. اگر به دنبال نرم‌افزار حسابداری رستوران هستید، اما نمی‌دانید باید به دنبال چه ویژگی‌های اساسی باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مدیریت رستوران میتونه خیلی ساده تر باشه :)

تصویری از نرم افزار باران
checkراحت بفروش!

check راحت‌تر حسابداری کن!

check و مثل آب خوردن درآمد رستورانت رو افزایش بده.

check ۳۶۵ روز رایگان کنارتیم…

check شروع قیمت: 1,720,000 تومن

درخواست مشاوره رایگان:

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نرم افزار حسابداری رستوران چیست؟

نرم افزار حسابداری رستوران راهکار نرم افزاری است که برای ساده‌سازی و خودکارسازی فرآیندهای مدیریت رستوران طراحی شده است. این برنامه یک سیستم جامع برای مدیریت عملیات‌های رستوران، بهبود کارایی و افزایش بهره‌وری کلی رستوران شما فراهم می‌کند. یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد نرم‌افزار حسابداری رستوران قابلیت مدیریت مالی و حسابداری است. همان‌طور که می‌دانید مدیریت مالی و حسابداری به دلیل ماهیت غیرقابل پیش ‌بینی صنعت رستوران‌داری و تغییر روندها اهمیت ویژه‌ای دارد. مدیریت مالی ضعیف یکی از عواملی است که رستوران‌ها را به ورشکستگی می‌کشاند. نرم افزار رستورانی با خودکار کردن فرآیندهای حسابداری، پیش‌بینی مالی، بررسی حساب‌ها و… تضمین می‌کند که کسب‌وکار شما در طول زمان رشد کند و به سودآوری برسد.

ویژگی های اساسی نرم افزار حسابداری رستوران

تصویر یک نرم افزار رستورانی

نرم‌افزارهای حسابداری بسیاری در بازار وجود دارند که نه‌تنها مدیریت حساب‌های شما را راحت می‌کنند، بلکه ویژگی‌های و قابلیت‌های گسترده‌ای را برای مدیریت رستورانتان نیز در اختیار شما می‌گذارند. برخی از این نرم‌افزارها مانند نرم‌افزارهای حسابداری رستوران باران، نسخه مخصوص صنف رستوران دارند، برخی دیگر مانند مانند ماپرا و چرتکه با ارائه راهکار ابری، امکان اتصال به نرم‌افزار را از هرجایی امکان‌پذیر می‌کنند. برخی نیز فقط مخصوص کسب‌وکارهای بزرگ هستند. هر یک از این نزم‌افزارها قابلیت‌های و ویژگی‌های متنوعی دارند. در ادامه به برخی از ویژگی‌های اساسی نرم‌افزارهای حسابداری رستورانی اشاره می‌کنیم:

 • مدیریت آسان موجودی

نرم افزار حسابداری رستوران با مدیریت کارآمد موجودی، از جمله ردیابی سطح موجودی و هشدار نقطه سفارش به شما کمک می‌کند تا سطوح موجودی را بهینه نگه دارید و پیش از کاهش سطح موجودی نسبت به خرید موجودی مجدد اقدام کنید.

 •  پیگیری فروش و هزینه

نرم افزار حسابداری رستوران امکان ردیابی و مدیریت آسان هزینه‌ها را فراهم می‌کند. با مستند کردن هزینه‌های رستورانتان، می‌دانید که سرمایه‌تان کجا صرف شده است. به این ترتیب، می‌توانید ضایعات را کاهش دهید و بدانید کجا می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید.

 •  مدیریت آسان منو

بهینه‌سازی منو برای سودآوری بیشتر مستلزم تجزیه‌وتحلیل داده‌های فروش، شناسایی موارد با حاشیه بالا و قرار دادن هدفمند آنها در منو است. نرم افزار حسابداری رستوران ابزارهای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و مهندسی منو را ارائه می‌دهد. این قابلیت به شما کمک می‌کند غذاهای با عملکرد برتر را شناسایی کرده، داده‌های فروش را تجزیه‌وتحلیل کنید و منوی خود را به طور استراتژیک تنظیم کنید تا سودآوری را به حداکثر برسانید.

 •  سفارشگیری آنلاین

نرم افزار حسابداری رستوران با اتصال به منوی دیجیتال به مشتریان شما اجازه می‌دهد تا به راحتی سفارشات خود را ثبت کرده و حتی از طریق اتصال به درگاه بانکی آن را پرداخت کنند. بدین ترتیب می‌توانید هزینه‌های مربوط به چاپ و طراحی منو را حذف کنید.

 • مدیریت مشتریان

ویژگی مدیریت مشتریان در نرم افزار حسابداری رستوران به شما اجازه می‌دهد داده‌های سفارشات مشتریانتان را ذخیره کرده و این اطلاعات را براساس نام، آدرس، میانگین هزینه‌ها و… طبقه‌بندی کنید. در آینده، شما می‌توانید از این اطلاعات برای اهداف بازاریابی و ارائه پیشنهادهای تبلیغاتی به مشتریان خود استفاده کنید.

 •  مدیریت کارکنان

یک نرم افزار حسابداری رستوران این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که به راحتی بر عملکرد کارکنان خود نظارت کنید. با مشاهده گزارش کاربران، می‌توانید جزئیات مربوط به ساعات ورود آن‌ها به سیستم را ببینید.

 •  مدیریت رستوران از راه دور

نرم فزار حسابداری رستوران به مدیران رستوران‌ها این امکان را می‌دهد تا از راه دور به اطلاعات و گزارشات فروش رستورانشان دسترسی داشته باشد و به راحتی بر عملکرد کارکنان خود نظارت کنند.

 • منطبق با تغییرات صنعت رستوران

نرم افزار رستورانی قابلیت سفارشی‌سازی دارد و شما می‌توانید ویژگی‌های مدنظرتان را به نرم‌افزار اضافه کنید و همچنین با آخرین تغییرات صنعت رستوران همگام شوید. به عنوان مثال یکی از ویژگی‌های نرم‌افزار رستورانی قابلیت اتصال به سخت‌افزارهای جدید رستورانی نظیر کیوسک سفارشگیر است که این روزها مورد استقبال اکثر کسب‌وکارها قرار گرفته است.

 •  امنیت و اطمینان

یک نرم افزار حسابداری رستوران باید امنیت قابل قبولی داشته باشد. برای این منظور مطمئن شوید که توسعه‌دهنده نرم‌افزار شما یک تیم امنیتی و پشتیبانی قابل اعتماد و حرفه‌ای دارد. علاوه بر این اگر چندین نفر از کارکنان شما به نرم‌افزار حسابداری‌‌تان دسترسی دارند، می‌توانید دسترسی آنها را به قسمت‌های مختلف نرم‌افزار، با توجه به نقششان محدود کنید.

 •  رابط کاربری ساده

یک نرم افزار حسابداری رستوران باید رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد و کارکنان شما بتوانند در کمترین زمان کار با آن را یاد بگیرند و سریع‌تر از آن استفاده کنند. همچنین رابط کاربری ساده تماس‌های شما با پشتیبانی را به حداقل می‌رساند و در وقت کارکنان شما صرفه‌جویی می‌کند.

 • گزارش گیری ‌های جامع

نرم افزار حسابداری رستوران گزارش‌های مالی مختلفی از جمله صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و صورت سود و زیان تولید می‌کند. این گزارش‌ها یک نمای کلی از عملکرد مالی رستوران برای شما ارائه کرده و به مالکان و مدیران کمک می‌کنند تا تصمیم‌های آگاهانه‌ای برای آینده کسب‌وکارشان بگیرند.

 •  پرداخت و صدور صورت حساب در کمترین زمان

نرم افزار حسابداری رستوران با خودکارسازی فرآیند صدور صورتحساب‌ها، فرآیند پردازش سفارشات را ساده کرده و با ارئه روش‌‌های پرداخت مختلف، به این فرآیندها سرعت می‌بخشد.

 • حسابداری

نرم افزار حسابداری رستوران با ثبت خودکار داده‌ها و دسته‌بندی تراکنش‌های مالی، فرآیند حسابداری را ساده می‌کند. این نرم افزارها داده‌های فروش، هزینه‌ها و موجودی را به طور دقیق و در لحظه ثبت می‌کنند و خطاهای دستی را کاهش می‌دهند و در زمان شما  صرفه‌جویی می‌کنند.

 • رعایت قوانین مالیاتی

نرم افزار حسابداری رستوران با خودکار کردن محاسبه مالیات در فاکتورها و تهیه گزارش‌های مورد نیاز برای پرونده‌های مالیاتی، رعایت قوانین مالیاتی را ساده می‌کند و خطر جریمه‌ها یا ممیزی‌های مالیاتی را به حداقل می‌رساند.

 نتیجه‌گیری

در این مقاله شما را با ویژگی‌های اساسی نرم‌افزار حسابداری رستوران ازقبیل مدیریت موجودی، مدیریت منو، سفارشگیری آنلاین، مدیریت مشتریان و… آشنا کردیم. اگر قصد خرید نرم‌افزار حسابداری رستوران را دارید، به دنبال نرم‌افزاری باشید که ویژگی‌های فوق را داشته باشد. برخی از نرم‌افزارهای رستورانی دارای نسخه رایگان هستند که به شما اجازه می‌دهند پیش از خرید نرم‌افزارها با قابلیت‌های آن‌ها آشنا شوید. پیشنهاد می‌کنیم نرم‌افزاری را انتخاب کنید که دارای نسخه آزمایشی باشد. تجربه شما درخصوص کار با نرم‌افزارهای حسابداری رستوران چیست؟ با ما در قسمت نظرات، تجربیات خود را در این خصوص در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *