نرم‌افزار باران

10 دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران + قابلیت‌های نرم افزار حسابداری رستوران

مقاله دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران

آیا به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های رستوران خود هستید؟

اگر هزینه‌های سرسام‌آور اداره رستوران یکی از چالش‌های پیش روی شما به عنوان مدیر رستوران است و اگر می‌خواهید سلامت مالی کسب‌وکارتان را حفظ کنید و تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید، پیشنهاد ما استفاده از نرم‌افزار حسابداری رستوران است. نرم افزار حسابداری رستوران راهکار ارزشمندی برای رستوران‌هایی است که به دنبال رشد و سودآوری کسب‌وکار خود هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران و قابلیت‌های نرم‌افزار حسابداری رستوران آشنا کنیم.

مدیریت رستوران میتونه خیلی ساده تر باشه :)

تصویری از نرم افزار باران
checkراحت بفروش!

check راحت‌تر حسابداری کن!

check و مثل آب خوردن درآمد رستورانت رو افزایش بده.

check ۳۶۵ روز رایگان کنارتیم…

check شروع قیمت: 1,720,000 تومن

درخواست مشاوره رایگان:

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

Hidden
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

10 دلیل استفاده از نرم افزار حسابداری رستوران

یک گارسون زن در حال کار با تبلت سفاترشگیر رستورانی

استفاده از نرم افزار رستوران به دلایل زیر برای مدیریت رستوران مفید است:

1. راحت کردن عملیات و حسابداری روزانه رستوران

نرم افزار حسابداری رستوران به طور خاص برای کمک به رستوران‌ها در مدیریت مالی‌شان طراحی شده است. این نرم‌افزارها معمولاً دارای ویژگی‌هایی مانند ردیابی فروش، ردیابی هزینه‌ها و گزارش‌های مالی هستند که باعث می‌شود رستوران‌ها به راحتی کارهای حسابداری خود را انجام دهند.

2. ارائه خدمات بهتر به مشتریان

یکی از راه‌های کمک به بهبود خدمات مشتری در رستوران، استفاده از نرم افزار رستورانی است. نرم افزار رستورانی به شما در پیگیری سفارشات، رزرو میزها و حتی راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی کمک می‌کند. همچنین قابلیت نظرسنجی به شما این امکان را می‌دهد که به دغدغه‌های مشتریان رسیدگی کرده و بر نحوه تعامل کارکنانتان با مشتریان نظارت کنید. امری که به ارائه خدمات بهتر به مشتریان کمک می‌کند.

3. صرفه جویی در زمان

با خودکارشدن فرآیندها، کارهایی که قبلا ساعت‌ها یا حتی روزها طول می‌کشید اکنون می‌توانند در کسری از زمان انجام شوند. سیستم‌های خودکار  به سرعت سفارش‌های خرید، گزارش‌ها و سطوح موجودی را به‌روزرسانی کرده و در زمان با ارزش کارکنان صرفه‌جویی می‌کنند.

4. قابلیت اتصال به سخت‌افزارهای رستورانی

نرم افزارهای رستورانی قابلیت اتصال به سخت‌افزارهای رستورانی نظیر کارتخوان، فیش پرینتر، کیوسک سفارشگیر و… را دارند و باعث تسریع در فرآیندهای مدیریت رستوران می‌شوند.

5. کم کردن احتمال سرقت و امنیت بالا

گزارش اقلام کلیدی و مدیریت موجودی در نرم‌ افزار رستوران احتمال سرقت را کاهش داده و حتی از آن جلوگیری می‌کند. همچنین نرم‌افزار حسابداری رستوران با قابلیت ایجاد محدودیت دسترسی برای کاربران مانع از دسترسی آن‌ها به قسمت‌های خاص نرم‌افزار می‌شود و از این جهت امنیت بالایی دارد.

6.کمک به کسب سود بیشتر

حاشیه سود شما به یافتن تعادل مناسب بین هزینه‌های غذا و فروش بستگی دارد. شما باید بدانید که کدام آیتم‌ها پرسود و کدام یک بازدهی کمتری هستند. بهترین نرم افزار حسابداری هزینه غذای شما را اندازه‌گیری می‌کنند تا بتوانید حاشیه سود دقیق را تعیین کنند، حتی اگر هزینه‌های غذا در نوسان باشد.

7. مدیریت موجودی و گزارش

ابزارهای مدیریت موجودی می‌توانند سطوح موجودی را ردیابی کنند. این ابزارها به شما اجازه می‌دهند نقاط سفارش مجدد تنظیم کنید، بدین ترتیب هنگام کاهش موجودی تا یک سطح خاص هشدار دریافت می‌کنید و می‌توانید نسبت یه خریید موجودی اقدام کنید.

8. پردازش سریع پرداخت

نرم افزار حسابداری رستوران با ارائه روش‌های مختلف پرداخت به شما کمک می‌کند سفارشات را در کمترین زمان پردازش کرده و عملیات پرداخت را انجام دهید. امری که موجب بهبود تجریه خرید مشتریان و افزایش رضایت آن‌ها می‌شود.

9. ویژگی‌های منحصر به فرد

نرم افزار حسابداری رستوران با ارائه ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند باشگاه مشتریان به شما این امکان را می‌دهد که با تکنیک‌های جذاب علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان قدیمی خود را نیز به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

10. افزایش هوش تجاریی

گزارش‌های مالی، مانند صورت‌های درآمد و ترازنامه، می‌توانند تصویر واضحی از سلامت مالی رستوران شما ارائه داده و به افزایش هوش تجاری شما کنند. این ابزارها به شما این امکان را می‌دهند که آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

تصویر محیط نرم افزار حسابداری رستوران

 مهم‌ترین قابلیت‌های یک نرم افزار رستورانی

نرم افزار رستورانی باید قابلیت‌های زیر را داشته باشد:

  •  رابط کاربری ساده

یک نرم افزار حسابداری رستوران خوب باید رابط بصری راحت و کاربرپسندی داشته باشد و کارکنان بتوانند به سرعت کار با آن را یاد بگیرند. طراحی ساده و زیبا و دسترسی راحت به بخش‌های مختلف نرم‌افزار از ویژگی‌های یک رابط کاربری روان است.

  • مدیریت آسان منو

نرم افزار رستورانی این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد که آیتم‌های منوی خود را به راحتی حذف و اضافه کرده و به صورت روزانه به‌روزرسانی کنید.

  •  سفارشگیری آنلاین

یکی از قابلیت‌های نرم افزار حسابداری رستوران قابلیت اتصال به به منوی دیجیتال است. بدین ترتیب مشتریان شما می‌توانند با اسکن QR کد به منوی رستوران دسترسی داشته باشند و سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و حتی با اتصال به درگاه بانک، مبلغ سفارشات را پرداخت کنند.

  •  مدیریت مشتریان

نرم افزار حسابداری رستوران سوابق خرید و اطلاعات شخصی مشتریان شما را ذخیره می‌کند. شما می‌توانید از این اطلاعات برای ارائه سفارشات شخصی‌سازی شده و همچنین اهداف بازاریابی استفاده کنید.

  •  مدیریت از راه دور

با نرم افزار حسابداری رستوران می‌توانید به داده‌های مالی رستوران خود از راه دور دسترسی داشته باشید، گزارش‌ها را مشاهده کرده و بر عملکرد مجموعه خود نظارت کنید.

  •  بررسی پرداخت‌ها و صورت حساب‌ها

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از نرم افزار حسابداری، بهبودی است که در فرآیند پردازش پرداخت‌های شما ایجاد می‌کند. این ویژگی خدمات شما را تسریع می‌بخشد و رضایت مشتری شما را افزایش می‌دهد.

 چگونه نرم افزار رستورانی موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود؟

با ساده‌سازی فرآیندهای مدیریت موجودی، می‌توانید هزینه‌های مرتبط ناشی از موجودی اضافی، هزینه‌های انبار و کار دستی را کاهش دهید. همچنین ردیابی دقیق موجودی به جلوگیری از انباشت بیش از حد موجودی که موجب اتلاف سرمایه می‌شود، کمک می‌کند و خطر کاهش موجودی را نیز به حداقل می‌رسانند، امری که منجر به از دست دادن فروش و نارضایتی مشتریان می‌شود.

علاوه بر این، ازآنجا که هزینه‌های نیروی کار یکی از هزینه‌های عمده در یک رستوران است، مدیریت نیروی کار یک امر پرهزینه و زمان‌بر است. فشار کاری زیاد پرسنل رستوران را به سمت تغییر شغل سوق می‌دهد. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای حفظ کارکنان، استفاده از نرم‌افزار حسابداری رستوران است که کارهای دستی را خودکار می‌کند و فشار کاری را کاهش می‌دهد و در عین حال به کارکنان اجازه می‌دهد با کارایی بیشتری کار کنند.

 نتیجه گیری

نرم افزار حسابداری رستوران با ارائه قابلیت‌های گسترده نظیر مدیریت منو، مدیریت مشتریان، مدیریت موجودی، مدیریت از راه دور و… به شما کمک می‌کند تا سود خود را به حداکثر برسانید، هزینه‌ها را کاهش دهید و یک تجربه منحصربه‌فرد برای مشتریانتان ارائه دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *