نرم‌افزار باران

هزینه راه‌اندازی سوپرمارکت

هزینه راه اندزای سوپرمارکت

آیا به فروشندگی علاقه دارید؟ آیا استعدادی در ارائه خدمات به مشتریان دارید؟ اگر بله، و به فکر ‌راه‌اندازی یک تجارت هستید،‌ می‌توانید یک سوپر مارکت باز کنید! فرقی نمی‌کند سوپر مارکت فیزیکی یا آنلاین یا… باشد، برای ‌راه‌اندازی کسب و کار خود به سرمایه نیاز دارید. این مقاله را تا انتها بخوانید تا بدانید هزینه راه‌اندازی سوپرمارکت فیزیکی، آنلاین، تلفنی و اسنپی چقدر است!

هزینه راه‌اندازی سوپرمارکت

هزینه راه‌اندازی سوپرمارکت فیزیکی

برای محاسبه هزینه‌های ‌راه‌اندازی سوپرمارکت خود، باید هزینه‌های ثابت، هزینه‌های یک بار مصرف و هزینه‌های جاری را محاسبه کنید. این هزینه‌ها شامل هزینه املاک، بیمه، دستمزد کارکنان، مالیات، خرید موجودی و تجهیزات‌ می‌شود. در ادامه هزینه‌های ‌راه‌اندازی یک سوپر مارکت فیزیکی را بیان‌ می‌کنیم.

 • هزینه خرید یا اجاره ملک

بسته به موقعیت مکانی شما به یک سرمایه اولیه تا سقف 100 میلیون برای رهن یک باب مغازه نیاز دارید.

 • تجهیزات و لوازم فروشگاه

قبل از اینکه یک فروشگاه مواد غذایی باز کنید، باید خرید اقلامی مانند تجهیزات برودتی، تجهیزات ذخیره‌سازی (قفسه، جعبه مواد غذایی)، سبد خرید و چرخ دستی، تجهیزات قسمت پیشخوان، صندوق، دستگاه‌های POS، دوربین مدار بسته، تهویه و هشدارهای امنیتی و آتش سوزی و… را در نظر بگیرید.

نمای یک سوپرمارکت فیزیکی

برای سرپا نگه داشتن کسب‌وکار خود، باید سرمایه در گردش داشته باشید. که برای راه‌اندازی فروشگاه مواد غذایی روزانه، خرید موجودی و پرداخت هزینه‌های عملیاتی به آن نیاز دارید. به طور معمول، برای یک فروشگاه مواد غذایی نیازی به سرمایه در گردش زیادی ندارید. به دلیل اینکه فروشگاه به صورت روزانه پول نقد تولید‌ می‌کند.

بسته به گستره سوپر مارکت شما، هزینه‌های تجهیزات متفاوت است. سوپرمارکت‌های کوچک در مقایسه با فروشگاه‌های بزرگ به تجهیزات چندانی نیاز ندارند.

 • موجودی اولیه

هزینه موجودی ‌راه‌اندازی شما به مقدار فضای موجود برای کالاهای شما بستگی دارد. خرید موجودی مازاد برای محصولات خاص را در نظر بگیرید.

 • فناوری

ما در عصری زندگی‌ می‌کنیم که فناوری برای همه چیز ضروری است، از جمله سوپرمارکت‌ها. یکی از مواردی که باید سوپرمارکت خود را به آن تجهیز کنید یک نرم افزار حسابداری سوپر مارکت است. سیستم حسابداری پردازش امور مالی را آسان‌تر‌ می‌کند و همچنین به شما کمک‌ می‌کند تا فروش را پیگیری کنی

 • هزینه استخدام و آموزش کارکنان

برای فروش محصولات خود به یک یا چند صندوقدار، فروشنده و حسابدار نیاز خواهید داشت.

 • تبلیغات

جدای از ‌راه‌اندازی فروشگاه در مکانی با ترافیک زیاد،‌ می‌توانید با تبلیغات مشتری جذب کنید. یک نام تجاری جذاب برای فروشگاه خود در نظر بگیرید و بروشورهای تبلیغاتی چاپ کنید.

برندسازی، تبلیغ و بازاریابی به شما کمک می‌کند با برندهایی رقابت کنید که در حال حاضر جهت بازار صنعت خرده‌فروشی فروشگاه‌های مواد غذایی را در شهر شما تعیین می‌کنند. بنابراین، اگر هزینه پرداخت یک کارشناس برندینگ و بازاریابی را اضافه کنید، مطمئناً هزینه افتتاح فروشگاه مواد غذایی شما افزایش‌ می‌یابد.

 • سایر هزینه‌ها

هزینه بیمه، خدمات آب و برق و دکور فروشگاه از جمله سایر هزینه‌های افتتاح سوپرمارکت به شمار می‌رود.

هزینه راه‌اندازی سوپرمارکت آنلاین

خرید مواد غذایی از یک سوپرمارکت آنلاین نسبتاً ساده‌تر است. متداول‌ترین سوالی که پرسیده‌ می‌شود، این است که ‌راه‌اندازی یک سوپرمارکت آنلاین چقدر هزینه دارد؟

راه اندازی سوپر مارکت آنلاین

هزینه‌های ‌راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین به عوامل زیادی بستگی دارد. تجارت چقدر بزرگ است؟ اگر محصولات زیادی نمی‌فروشید و پایگاه مشتری گسترده‌ای ندارید، بهتر است همه چیز را ساده نگه دارید. سپس باید به فکر طراحی وب باشید. اگر‌ می‌خواهید به فروشگاه خود یک طراحی سفارشی بدهید، باید یک طراح حرفه ای UI/UX استخدام کنید. همچنین، باید هزینه‌های پلتفرم و هر کار توسعه‌ای که باید انجام شود را در نظر بگیرید. در ادامه یک بررسی کلی از قیمت آمده است.

 • هزینه‌های تجهیزات، لوازم و موجودی

برای شروع یک تجارت آنلاین سوپرمارکت ممکن است نیاز به خرید برخی تجهیزات داشته باشد، خواه برای تولید محصول باشد یا بسته‌بندی کالا، یا تجهیزات مورد نیاز در دفتر کار. همچنین برای خرید موجودی اولیه به سرمایه نیاز دارید.

 • دامنه

اگر‌ می‌خواهید یک وب سایت داشته باشید، به یک نام دامنه نیاز دارید. نام دامنه شما همان چیزی است که کاربران برای یافتن وب سایت کسب‌وکار شما وارد‌ می‌کنند.

شما باید یک نام دامنه خریداری کنید تا وب سایت شما بتواند در وب وجود داشته باشد. جایی که نام دامنه خود را دریافت‌ می‌کنید به شما بستگی دارد، به طوری که این هزینه‌ می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

خرید دامنه دات کام: 385 هزار تومان

 • هاست

یکی دیگر از جنبه‌های ضروری که در هزینه فروشگاه آنلاین شما نقش دارد، هاست است. هاست به وب سایت شما اجازه‌ می‌دهد در اینترنت وجود داشته باشد. شما‌ می‌توانید از بین ده ها ارائه دهنده، هاست موردنظر خود را انتخاب کنید. به همین دلیل هزینه ها متفاوت است. بسته به اینکه از هاست اشتراکی یا خصوصی استفاده‌ می‌کنید، قیمت نیز متفاوت است:

هاست اشتراکی: هاست اشتراکی زمانی است که سایت شما روی سروری با سایر وب سایت ها میزبانی‌ می‌شود.

این گزینه هزینه کمتری دارد زیرا شما یک سرور را با شرکت‌های دیگر به اشتراک‌ می‌گذارید، اما همچنین به این معنی است که منابع کمتری مانند قدرت پردازش، حافظه و فضای دیسک دارید، زیرا چندین سایت از منابع مشابهی استفاده‌ می‌کنند.

هاست اختصاصی: هاست اختصاصی زمانی است که وب سایت شما روی یک سرور اختصاصی میزبانی‌ می‌شود. این گزینه هزینه بیشتری دارد و نیاز به دانش فنی دارد زیرا باید سرور را خودتان نگهداری کنید.

اگر یک فروشگاه تجارت الکترونیک کوچک هستید، می‌توانید با هاست مشترک شروع کنید تا هزینه‌های خود را کاهش دهید و در نهایت با رشد کسب‌وکارتان و شروع ترافیک و فروش بیشتر، به میزبانی اختصاصی بروید.

قیمت هاست یکساله لینوکس با امکانات عمومی: از 1 میلیون تومان

 • خرید SSL و گواهی دیجیتال HTTPS برای سایت

هنگامی که یک فروشگاه آنلاین‌ می‌سازید، به گواهی لایه سوکت‌های امن (SSL) نیاز دارید. مردم می‌خواهند هنگام بازدیدسایت شما و ارائه اطلاعاتی مانند شماره کارت اعتباری و آدرس‌شان احساس امنیت کنند.

یک گواهی SSL به شما کمک‌ می‌کند تا این اطلاعات حساس را رمزگذاری کنید. کسب‌وکارهایی که دارای یک سایت امن هستند، در نام آدرس خود «https» دارند و برای اطمینان از ایمن بودن آن، یک قفل در کنار نام دارند. هزینه این گواهی متفاوت است.

اگر از هاست وب سایت شخص ثالث استفاده‌ می‌کنید، بسیاری از آنها امنیت سایت را به صورت رایگان ارائه‌ می‌دهند، چه در پلتفرم تعبیه شده باشد و چه باید از یک افزونه استفاده کنید. برخی از این سایت ها ممکن است با پرداخت هزینه‌ای اندک، افزونه‌های امنیتی سایت را ارائه دهند. اگر سایت خود را از طریق یک سرور شخص ثالث میزبانی نمی کنید، باید گواهی SSL را خودتان خریداری کنید.

دامنه‌ ملی: 388 هزار تومان تا 3 میلیون (یکساله)

دامنه بین المللی: از 293 هزار تومان تا 4 میلیون (یکساله)

 • طراحی سایت

هزینه طراحی وب برای هر شرکتی یکسان نیست. شرکت‌هایی که خواهان طراحی‌های پیچیده‌ و پیچیده‌تر هستند، نسبت به شرکت‌هایی که نیاز به طراحی ساده دارند، پول بیشتری خرج می‌کنند. هزینه فروشگاه آنلاین بسته به اینکه چه کسی سبک و طراحی سایت شما را ایجاد‌ می‌کند، متفاوت خواهد بود.

اگر از هاست شخص ثالث مانند وردپرس یا Shopify استفاده‌ می‌کنید، ممکن است هزینه کمی برای طراحی سایت خود بپردازید. طرح‌هایی که از این سایت‌ها دریافت می‌کنید قالب هستند، بنابراین کاملاً برای کسب و کار شما سفارشی نیستند. از طرف دیگر، اگر‌ می‌خواهید یک طراحی سفارشی داشته باشید، باید به یک شرکت طراحی سایت پولی بپردازید تا سایتتان را برای شما طراحی کند.

در حالی که این گزینه ممکن است کمی گران‌تر باشد، شما یک سایت کاملاً سفارشی دریافت‌ می‌کنید که بر اساس مشخصات و نیازهای دقیق شما ساخته شده است. همچنین‌ می‌توانید هزینه‌های اضافی را برای ایجاد یک طراحی ریسپانسیو برای سایت خود متحمل شوید که بسیار توصیه‌ می‌شود.

طراحی ریسپانسیو سایت شما را قادر می‌سازد تا با هر وسیله‌ای که مخاطبان شما استفاده می‌کنند تطبیق یابد و تجربه مثبتی را برای آن‌ها فراهم کند.

قیمت قالب فروشگاهی وردپرس: از 200 تا 900 هزار تومان (البته قالب سفارشی مبلغ بیشتری ممکن است داشته باشد.)

طراحی وب سایت: این هزینه بسته به شرکت‌های مختلف متفاوت است.

 • خرید درگاه پرداخت آنلاین

اگر یک وب سایت دارید، باید درگاه پرداخت آنلاین خریداری کنید.

قیمت درگاه پرداخت اینترنتی شرکت ایران کیش: 100 هزار تومان

 • تولید محتوا

محتوای خوب و آموزنده بخشی جدایی ناپذیر از سایت شما است، بنابراین باید مطمئن شوید ایین هزینه را می‌کنید.

 • هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی

درست مانند فروشگاه‌های فیزیکی، شما باید مشتریان را جذب کنید و آنها را از همه محصولاتی که ارائه‌ می‌دهید مطلع کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار بازاریابی ایمیلی است. می‌توانید یک کمپین ایمیلی راه‌اندازی کنید تا خریداران بالقوه را از تبلیغات یا فروش‌هایی که در حال حاضر در حال انجام هستند مطلع کنید. شما همچنین باید به طور فعال کسب و کار خود را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. تبلیغات فیس بوک راه بسیار خوبی برای جذب خریداران است و شما‌ می‌توانید با صرف روزانه تنها 1 دلار به نتیجه خوبی برسید. بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز بسیار مهم است زیرا‌ می‌خواهید در هنگام جستجو در نتایج جستجوی برتر ظاهر شوید.

 • نرم‌افزار حسابداری

نرم‌افزار حسابداری سوپرمارکت یک راهکار نرم افزاری است که توسط سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و غیره برای مدیریت حسابداری فروشگاه استفاده‌ می‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار، کسب‌وکارها می‌توانند کارهای تکراری خود را به منظور صرفه‌جویی در زمان و ارائه تجربه خرید استثنایی به مشتریان، خودکار کنند. فروشگاه‌های خرده‌فروشی بزرگ برای مدیریت فرآیندهای متعدد مانند خرده فروشی، تولید، حسابداری و توزیع به نرم افزار سوپرمارکت وابسته هستند.

قیمت: نسخه رایگان و پولی

 • استخدام کارکنان

هر فروشگاه متفاوت است و هزینه ها به اندازه، محصولات فروخته شده و مدیریت موجودی بستگی دارد. در حالی که امکان اداره فروشگاه به تنهایی وجود دارد، معمولا بین 1 تا 4 نفر برای ادامه یافتن فروش لازم، نیاز است. شما به افرادی نیاز دارید که کارهایی مانند حسابداری، پیگیری عدم پرداخت، پاسخگویی به سوالات مشتری و موارد دیگر را انجام دهند. تا آنجا که به پشتیبانی فنی مربوط‌ می‌شود، قیمت به پلتفرم بستگی دارد.

هزینه فروش در اسنپ مارکت

اسنپ مارکت با تنوع بیش از ۱۵۰۰۰۰ محصول موجود در فروشگاه‌های مختلف در بیش از ۱۶ شهر کشور فعال است و هرماه چند شهر جدید را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

فروش در اسنپ مارکت

زمانی که مشتری محصولی را در اسنپ مارکت سفارش‌ می‌دهد. سفارش به تامین کننده ارسال‌ می‌شود و تامین کننده محصول را مستقیماً به نام شما برای مشتری ارسال‌ می‌کند. این وب سایت/برنامه، رابط و ابزارهای لازم را برای ارتباط موثر بین مشتری و فروشنده فراهم‌ می‌کند.

فروش در اسنپ مارکت هزینه خاصی به جز کارمزدی که باید به ازای فروش‌های موفقتان به این شرکت بپردازید و هزینه حمل و نقلی که به رانندگان اسنپ خواهید پرداخت، هزینه‌ای نخواهد داشت. این کارمزد با توجه به توافق شما با اسنپ، نوع محصولی که به فروش می‌رسانید و هزینه خدمات اسنپ تعیین می‌شود

سوپر مارکت تلفنی

در خرید تلفنی مشتری با توجه به محل زندگی خود نزدیک ترین سوپر مارکت تلفنی به خود را انتخاب کرده و لیست محصولات مورد نیاز خود را به آن‌ها می‌دهد. برخی از سوپر مارکت‌های تلفنی هزینه‌ای بابت ارسال از مشتری نمی‌گیرند و ارسال رایگان‌ است؛ اما برخی دیگر بسته به مسیری که پیک طی‌ می‌کند، هزینه‌ای را بابت ارسال سفارشات دریافت‌ می‌کنند.

هزینه ‌راه‌اندازی فروشگاه تلفنی کمتر از فروشگاه آنلاین است. برای فروش به صورت تلفنی شما هزینه خرید موجودی، مدیریت انبار، اجاره ملک، خط تلفن، هزینه حمل‌ونقل، هزینه استخدام کارکنان، و نرم افزار حسابداری سوپر مارکت را خواهید داشت. اغلب فروشگاه‌های فیزیکی خدمات فروش تلفنی نیز ارائه می‌دهند که به افزایش فروش و سودآوری کمک می‌کند.

سوالات متداول 

سوپرمارکت چیست؟

خواربارفروشی کسب‌وکاری است که در آن انواع زیادی از مواد غذایی و محصولات خانگی به فروش‌ می‌رسد. این محصولات شامل  لبنیات، کالاهای بسته بندی شده و کنسرو شده، محصولات بهداشتی و آرایشی و… می‌شود.

سوپر مارکت‌ها چقدر سود دارند؟

فروشگاه‌های مواد غذایی استاندارد دارای حاشیه سود متوسط تقریباً 2.2٪ هستند. فروشگاه‌های مواد غذایی که بازارهای هدف ارگانیک، طبیعی را هدف قرار‌ می‌دهند، حاشیه سود متوسطی در حدود 5 تا 10 درصد دارند.

مزایای استفاده از سوپر مارکت تلفنی چیست؟

صرفه جویی در وقت، اطلاع از موجودی سوپرمارکت بدون مراجعه به آن از جمله مزایای خرید سوپرمارکت تلفنی است

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *