نرم‌افزار باران

چه عواملی بر روی قیمت نرم افزار حسابداری رستوران تاثیر گذار است؟ 14 عامل تاثیر گذار

مقاله عوامل موثر بر قیمت نرم افزار حسابداری رستوران

نرم افزار حسابداری رستوران راهکار نرم افزاری است که به خودکارسازی فرآیندهای مختلف در رستوران نظیر چاپ و صدور فاکتور، مدیریت موجودی، مدیریت امور مالی و حسابداری و… کمک می‌کند. اگر به دنبال یک نرم افزار حسابداری رستوران باشید، احتمالا یکی از اولین فاکتورهای مدنظر شما برای خرید نرم افزار، جدای از ویژگی‌ها، قیمت نرم افزار است. اینکه قیمت نرم افزار حسابداری چقدر است و عوامل موثر بر قیمت نرم افزار رستوران چیست. در این مقاله به سوالات شما در این خصوص پاسخ می‌دهیم.

نرم افزار حسابداری رستوران که روی یک صندوق فروشگاهی نصب شده است

عوامل زیادی بر قیمت نرم‌افزار حسابداری رستوران تاثیر می‌گذارند که در ادامه به 14 مورد از این موارد اشاره می‌کنیم:

رستوران خود را مدرن کنید

همه فرایندهای رستورانتان را مانند منوی دیجیتال، فروش، حسابداری، باشگاه مشتریان و…

به نرم افزار رستوران باران بسپارید. 

1. پشتیبانی نرم افزار

پشتیبانی نرم افزار به مجموعه ای خدمات و فعالیت‌هایی گفته می‌شود که از طرف شرکت سازنده نرم افزار برای خریدار ارائه می‌شود. مبلغ پشتیبانی نرم افزار با توجه به نوع و سطح نرم افزار، قیمت اولیه، محیط نصب، تعدادکاربران و… متفاوت است. اکثر نرم افزارهای حسابداری دارای یک سال خدمات پشتیبانی رایگان هستند و پس از این مدت هزینه پشتیبانی با توجه به تعرفه‌های شرکت توسعه دهنده نرم افزار دریافت می‌شود. لازم به ذکر است که نرم افزارهای ابری هزنیه پشتیبانی سالیانه ندارند.

2. امنیت

امنیت داده ها یکی دیگر عواملی است که بر قیمت نرم افزار حسابداری رستوران تاثیر می‌گذارد. نرم افزارهای نامعتبر دارای سطح امنیت پایینی هستند و ممکن است با افشای اطلاعات حسابداری شما، ضرر جبران ناپذیری به کسب‌وکارتان وارد کنند.

3. نوع نرم افزار

نرم افزارهای حسابداری رستوران به صورت ابری یا ویندوزی توسعه می‌یابند. برخی از خریداران ترجیح می‌دهند نرم‌افزار ویندوزی مقرون‌به‌صرفه خریداری کنند که هزینه آن را یکباره پرداخت می‌کنند. مدل‌های ابری هزینه‌های پرداخت ماهانه، سه ماهه یا سالیانه دارند، البته تعداد کاربران و ویژگی‌ها می‌تواند بر هزینه این نرم افزارهای تاثیر می‌گذارد.

4. تخصصی بودن نرم افزار

ویژگی‌های ارائه شده در نرم افزار رستوران به طور قابل توجهی بر هزینه آن تأثیر می‌گذارد. نرم افزارهای تخصصی ویژگی‌های بیشتری دارند و به تبع آن، هزینه آن نیز افزایش می‌یابد.

5. افزونه‌های اضافی

بیشتر نرم افزارهای حسابداری رستوران در قالب یک نسخه پایه با قیمت ثابت ارائه می‌شوند و خریدار بسته به نیاز خود، افزونه‌های مورد نیازش را خریداری می‌کند. برخی از افزونه‌های اضافی نرم افزارهای حسابداری رستوران عبارت‌اند از: منوی دیجیتال، نرم افزار سامانه مودیان، سیستم حقوق و دستمزد، کیوسک سفارشگیر و… .

6. سفارشی سازی

قابلیت سفارشی‌سازی عامل دیگری است که بر هزینه نرم افزارهای حسابداری تاثیر می‌گذارد. سفارشی‌سازی به افزودن ویژگی‌های اضافی مطابق با خواست خریدار اطلاق می‌شود که بر هزینه نرم افزار تاثیر می‌گذارد.

7. دسترسی

تعداد کاربران بر قیمت نرم افزار رستوران شما تاثیر می‌گذارد. برخی از سیستم‌ها ممکن است هزینه بیشتری را بابت کاربران اضافی دریافت کنند، بنابراین برای رستورانی با پرسنل زیاد، هزینه نرم افزار حسابداری بیشتر از یک رستوران کوچک است. پیش از خرید یک نرم افزار حسابداری از اینکه ارائه دهندۀ آن، دسترسی کاربری نامحدودی ارائه می‌دهد یا هزینه‌های اضافی دریافت می‌کند، اطمینان حاصل کنید.

8. چند زبانه بودن

برخی از نرم افزارهای حسابداری دارای قابلیت چندزبانه هستند. این قابلیت برای آن دسته از کسب‌وکارهایی که قصد حضور در بازارهای بین المللی و فروش محصولات یا ارائه خدمات در خارج از کشور را دارند، مهم است و بر قیمت نرم افزار تاثیر می‌گذارد.

9. اعتبار شرکت سازنده

معمولا نرم افزارهای حسابداری شرکت‌های معروف که سابقه بیشتری دارند، نسبت به نرم افزارهای حسابداری شرکت‌های ناشناخته و تازه‌ تاسیس قیمت بیشتری دارند.

10. هزینه‌های راه اندازی

نرم افزارهای حسابداری ویندوزی نیاز به نصب روی سیستم مشتری دارند. اغلب خدمات نصب و راه اندازی مستلزم پرداخت هزینه جداگانه هتسند. بااین‌حال برخی از ارئه دهندگان هزینه‌ای بابت نصب دریافت نمی‌کنند.

11. ثبت اسناد

یک نرم افزار حسابداری خوب باید قابلیت ثبت اسناد حسابداری شما را داشته باشد. نرم افزارهای رستورانی که امکانات حسابداری بیشتر ارائه می‌دهند، نظیر  تنظیم و ثبت دفاتر حسابداری، دفتر موجودی، دفتر حساب‌ها و سایر دفاتر مرتبط، قیمت بیشتری نسبت به نرم افزار رستورانی دارای حسابداری ساده دارند.

12. امکان صدور گزارشات تحلیل

اکثر نرم افزار های رستوران دارای ویژگی گزارشگیری جامع و تحلیلی هستند. با استفاده از این ویژگی می‌توانید از داده‌های مختلف خود گزارشات تحلیلی و نموداری تهیه کنید. امری که بینش زیادی در خصوص کسب‌وکارتان را در اختیار شما می‌گذارد.

13. امکانات محاسبه انواع مالیات

یک نرم افزار حسابداری خوب باید قابلیت محاسبه مالیات فاکتورها را داشته باشد. محاسبه دقیق مالیات به‌منظور جلوگیری از جرایم مالیاتی برای صنف رستوران مهم است. برخی از نرم افزارهای حسابداری رستوران دارای نرم افزار سامانه مودیان هستند که امکان ارسال فاکتورهای الکترونیک به سامانه مودیان را در اختیار شما می‌گذارند.

14. داشن محیط بصری قوی و کاربر پسند

گرافیک قوی و محیط کاربری ساده و روان نشان دهنده این است که زمان زیادی صرف زیبایی محیط بصری نرم افزار شده است. امری که به تبع آن بر قیمت نرم افزار تاثیر می‌گذارد. یک نرم افزار حسابداری خوب باید به گونه‌ای باشد که کاربر برای کار با آن نیاز به دانش حسابداری خاصی نداشته باشد.

جمع بندی

همان‌‌طور که در این مقاله ذکر کردیم، قیمت نرم افزار حسابداری رستوران به عوامل مختلفی نظیر پشتیبانی، امنیت، نوع نرم‌افزار، دسترسی و… بستگی دارد که در این مقاله سعی کردیم شما را با این موارد آشنا کنیم. اگر قصد خرید نرم افزار حسابداری رستوران را دارید، سعی کنید با توجه به امکانات و قابلیت‌های موردنیازتان، نرم افزار حسابداری مناسب را خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *