نرم‌افزار باران

کیوسک سفارشگیر چیست؟ و چه فوایدی دارد + آموزش کار با آن

مقاله کیوسک سفارشگیر

آیا صف پرداخت مشتریانتان شلوغ است؟  آیا در مدیریت مشتریانتان با مشکل مواجه هستید؟

در چند سال گذشته، کیوسک‌ سفارشگیر رستوران به یکی از تجهیزات اصلی رستوران‌ها و فست‌فودهای زنجیره‌ای در سراسر جهان تبدیل شده‌اند. چیزی که زمانی فناوری پرهزینه تلقی می‌شد، اکنون به عنوان یک راه‌حل مقرون به صرفه برای رستوران‌ها در نظر گرفته می‌شود. اما کیوسک سفارشگیر چیست و چه مزایایی دارد؟

کیوسک سفارشگیر

کیوسک سفارشگیر چیست؟

همانطور که شاید از روی نام آن حدس زده باشید، مشتریان با استفاده از کیوسک سفارشگیر می‌توانند سفارش خود را ثبت کنند و روند پرداخت را انجام دهند.

این سیستم‌ها معمولاً از یک صفحه نمایش لمسی مجهز به یک رابط دیجیتالی با کاربری آسان تشکیل شده‌اند. این صفحه منوی رستوران را نمایش می‌دهد و به مشتریان اجازه می‌دهد سفارش خود را ثبت کنند. همانطور که مشتری سفارش خود را ثبت می‌کند، کیوسک می‌تواند تبلغات مرتبط با منو را نشان دهد.

یک کیوسک سفارشگیر در رستوران

چرا کیوسک‌های سفارشگیر در حال افزایش هستند؟

دلیل افزایش کیوسک‌های سفارشگیر تا حد زیادی به دلیل تغییر در رفتار مشتری است. مشتریان به سهولت و سرعت سفارش آنلاین عادت کرده اند. کیوسک‌های سفارشگیر به‌طور خاص طراحی شده‌اند تا این تجربه سفارش‌دهی سریع‌تر و شخصی‌تر را ارائه دهند.

مزایای کیوسک سفارشگیر

برخی از مزایای کیوسک سفارشگیر عبارت است از:

1. افزایش میزان هزینه کرد مشتری

شاید بزرگ‌ترین مزیت کیوسک‌های سفارشگیر، تأثیر بر میزان هزینه کرد مشتری باشد.

بررسی مک دونالد نشان داد مشتریان هنگام استفاده از کیوسک، حدود یک دلار بیشتر برای هر سفارش خرج می‌کنند. مک‌دونالد همچنین دریافت که 20 درصد از مشتریانی که در ابتدا نوشیدنی سفارش نمی‌دادند، هنگام ثبت سفارش از طریق کیوسک سفارشگیر، آن را می‌خریدند.

2. کاهش تعداد کارکنان

با کیوسک سفارشگیر به مشتریان خود اجازه می‌دهید سفارشات خود را خودکار ثبت کنند و نیاز به کارکنان اضافی را کاهش می‌دهید. این کیوسک‌ها نه تنها بهره‌وری را بهبود می‌بخشد، بلکه می‌تواند به طور کلی به کاهش هزینه‌های نیروی کار نیز کمک کند. اگرچه کیوسک‌های سفارشگیر نمی‌توانند (و نباید) جایگزین همه کارکنان رستوران شوند، باعث می‌شود به کارکنان کمتری نیاز داشته باشید.

3. کاهش زمان انتظار مشتری

یکی دیگر از مزایای بارز کیوسک‌های سفارشگیر این است که روند سفارش را سرعت می‌بخشند.

مشتریان گرسنه از انتظار در صف‌های طولانی متنفرند. در واقع، یک مطالعه توسط Tillster نشان داد که اگر صف سفارش از صندوقدار بیش از 5 نفر باشد، 75٪ از مشتریان ترجیح می‌دهند از یک کیوسک سفارشگیر سفارش دهند. و اگر 10 نفر در صف باشد؟ 91 درصد می‌گویند که ترجیح می‌دهند از کیوسک سفارشگیر سفارش دهند.

یک کیوسک سفارشگیر می‌تواند به کاهش زمان انتظار کمک کند، زیرا به مشتریان اجازه می‌دهد سفارش خود را ثبت کنند و فقط با چند ضربه پرداخت کنند. سپس مشتریان می‌توانند از صف خارج شده و منتظر بمانند تا سفارش آنها آماده شود.

4. افزایش دقت سفارش

با ثبت سفارشات توسط مشتریانتان و به دلیل منوی بصری، میزان خطای سفارشات به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. بنابراین مجبور نیستید به شکایات مشتریان عصبانی رسیدگی کنید.

5. حریم خصوصی و امنیت داده بیشتر

کیوسک‌های سفارشگیر به مشتریان احساس ناشناس بودن می‌دهد و مشتری می‌تواند بدون احساس قضاوت شدن سفارش خود را ثبت کند.

6. کاهش نقاط تماس

کیوسک‌های سلف‌سرویس به مشتریان این امکان را می‌دهند که سفارش خود را بدون تماس مستقیم با کارکنان ثبت کنند و از فاصله‌گذاری اجتماعی پشتیبانی کنند.

 

کاربر در حال کار با کیوسک سفارشگیر

آموزش کار با کیوسک سفارشگیر

  • مشتری به کیوسک مراجعه می‌کند. پس از مشاهده تصاویر غذاها و محتویات آن‌ها هر یک از غذاهای دلخواهش را به سبد خرید خود اضافه می‌کند.
  • با انتخاب تکمیل سفارش مبلغ فاکتور نمایش داده می‌شود.
  • کیوسک‌ها مجهز به پوز بانکی و فیش پرینتر هستند و مشتری می‌تواند با کارت بانکی مبلغ فاکتور سفارش را پرداخت کرده و سپس رسید دریافت کند.

پس از پرداخت فاکتور، سفارش به آشپزخانه فرستاده می‌شود و فرایند طبخ شروع می‌شود.

آموزش کار با کیوسک سفارشگیر

جمع بندی

شکی نیست که کیوسک‌های سفارشگیر نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارند، اما در درازمدت باعث افزایش بهره وری رضایت مشتریان شما می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *