نرم‌افزار باران

افزایش و بهبود مدیریت فروشگاه پوشاک + راهکار‌هایی برای بهبود

مقاله بهبود مدیریت پوشاک فروشی

هدف هر کسب‌وکاری فروش و افزایش درآمد است؛ اما در صنعت بسیار رقابتی مانند پوشاک، انجام این کار می‌تواند دشوار باشد. برای افزایش فروش باید با اصول مدیریت مغازه پوشاک آسنا باشید. اگر در تلاش برای افزایش درآمدتان هستید، امید خود را از دست ندهید. راه‌های متعددی برای افزایش درآمدتان وجود دارد. در این مقاله شما را با راه‌های افزایش درآمد فروشگاه پوشاک و مشکلات و هزینه‌های پوشاک‌فروشی آشنا می‌کنیم.

نمایی از یک مغازه پوشاک

راه‌های افزایش درآمد فروشگاه پوشاک

طراحی وب سایت

فروش محصولات در فروشگاه فیزیکی تنها گزینه شما نیست. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فروش گسترش کانال‌های توزیع و راه‌اندازی فروشگاه پوشاک اینترنتی است. اگر هنوز فروشگاه آنلاین پوشاک خود را راه‌اندازی نکرده‌اید، اکنون زمان آن است که این کار را انجام دهید. با توجه به اینکه مشتری امروزی انتظار دارد بتواند محصولات را در رایانه، تلفن و سایر دستگاه‌های الکترونیکی خود ببیند، مهم است که شروع به عرضۀ اقلام خود در وب‌سایتتان کنید.

وب‌سایت شما باید از نظر بصری جذاب، کاربر پسند و حرفه‌ای باشد. علاوه بر این، مطمئن شوید که همه محصولاتتان برای خریداران هدف شما جذاب هستند و محتوای شما به‌روز است. اگر طراحی وب‌سایت شما عالی باشد، خریداران بالقوه به سمت آن جذب می‌شوند و در نهایت خرید می‌کنند که نتیجه آن درآمد بیشتر برای شما است.

بسته‌بندی محصولات مکمل

بسته‌بندی محصولات مکمل، استراتژی‌ای است که می‌توانید برای افزایش درآمد خود از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ست لباس و کیف‌ها را در قالب یک پکیج عرضه کنید.

افزایش یا کاهش قیمت‌ها

باید استراتژی قیمت‌گذاری فعلی خود را در نظر بگیرید و هر گونه تغییرات لازم را برای افزایش درآمد انجام دهید. تحقیق در مورد رقبای شما هنگام تعیین قیمت‌ها کلیدی است.

افزایش قیمت باعث افزایش درآمد شما خواهد شد. فقط باید مراقب باشید که این افزایش قیمت منجر به کاهش قابل توجه فروش نشود. علاوه بر این، خریداران بالقوه ممکن است قیمت بالا را با کیفیت بالا مرتبط کنند. اگر مشتریانی را هدف قرار می‌دهید که بیشتر به کیفیت محصولات خود اهمیت می‌دهند، افزایش قیمت ممکن است راه‌حل باشد. همچنین می‌توانید به مرور زمان قیمت‌های خود را افزایش دهید. اکثر خریداران تغییرات جزئی قیمتی را متوجه نمی‌شوند. اگرچه در ابتدا ممکن است این طرح تاثیرگذار به نظر نرسد.

لباس های تخفیف خورده یک فروشگاه پوشاک

پس از ارزیابی استراتژی قیمت‌گذاری فعلی خود، ممکن است بخواهید قیمت‌های خود را کاهش دهید. بسته به بازار شما، مشتریان احتمالی اگر محصول شما را خیلی گران بدانند، از شما خرید نمی‌کنند. بنابراین، قیمت ارزان‌تر می‌تواند منجر به فروش بیشتر یک کالا و افزایش درآمد فروشگاه پوشاک شما شود. علاوه بر این، ارائه تخفیف در فصول خاص می‌تواند مفید باشد. به عنوان مثال، شما می‌توانید مانتوهای زمستانی را با پول بسیار کمتر در تابستان بفروشید. این نوع فروش باعث جلب توجه خریداران و درآمدزایی می‌شود.

فروشگاه خود را مدرن کنید

همه فرایندهای فروشگاه‌تان را مانند منوی دیجیتال، فروش، حسابداری، باشگاه مشتریان و…

به نرم افزار فروشگاهی باران بسپارید.

باشگاه مشتریان

برنامه‌های وفاداری مشتری باعث افزایش درآمد شما می‌شود؛ می‌توانید مشوق‌هایی برای مشتریان وفادار در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید برای برنامه وفاداری خود چندین سطح مانند پایه، متوسط و پیشرفته تقسیم کنید.

اگر مزایای ویژه‌ای برای اعضای باشگاه مشتریان خود در نظر بگیرید، به عنوان مثال تخفیف و پیشنهادات ویژه‌ خریداران جدید را متقاعد می‌کنید که به باشگاه مشتریان شما بپیوندند. ارسال رایگان یکی دیگر از مزایایی است که می‌توانید ارائه دهید.

خدمات مشاوره آنلاین

یک سرویس آسان و در عین حال جذاب که می‌تواند درآمد شما را افزایش دهد، ارائه مشاوره آنلاین برای استایل است. امروزه بسیاری از مردم برای دریافت نکات و ایده‌های استایل به دنیای مجازی روی می‌آورند. می‌توانید با راه اندازی یک سرویس مشاوره آنلاین از طریق وب‌سایت موجود خود به مشتریان خود کمک کنید.

فعالیت در رسانه‌های اجتماعی

نیازی به گفتن نیست که امروزه حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی برای موفقیت کسب‌وکار بسیار مهم است. اما این فقط برای اهداف بازاریابی نیست. رسانه‌های اجتماعی همچنین می‌توانند باعث افزایش درآمد شما شوند.

در حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود، باید مرتب پست بگذراید، محتوای مفید تولید کنید و با فالوورهای خود تعامل داشته باشید با فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی، به راحتی آگاهی در مورد کسب‌وکار خود را افزایش داده و به مخاطبان جدیدی دست خواهید یافت. حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به وضوح ترافیک فروشگاه آنلاین شما را افزایش دهد و به نوبه خود باعث افزایش درآمد شود.

رسانه‌های اجتماعی یک ابزار بازاریابی قدرتمند است که می‌تواند برای هدایت ترافیک به فروشگاه آنلاین شما و افزایش فروش استفاده شود.

 بهبود عکاسی محصولات

با سرمایه‌گذاری در عکاسی از محصولات با کیفیت بالا، فروش خود را افزایش دهند. عکس‌های محصول اغلب اولین چیزی است که مشتریان بالقوه هنگام بازدید از یک فروشگاه آنلاین می‌بینند، بنابراین باید به خوبی طراحی شده باشند و لباس را در بهترین نور ممکن به نمایش بگذارند.

سئوی کارآمد

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. این مهم است زیرا می‌تواند به شما کمک کند ترافیک ارگانیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید و منجر به فروش بیشتر شود. هنگام طراحی استراتژی سئو، کلمات کلیدی مرتبط را هدف قرار دهید، سرعت بارگذاری وب‌سایت خود را بهبود بخشید و محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید.

ارائه تخفیف

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش فروش، ارائه تخفیف‌ مشتریان است. شما می‌توانید به چند روش مختلف تخفیف ارائه دهید، مانند فروش ویژه، ارائه کوپن و کدهای تبلیغاتی، و ارائه تخفیف برای خریدهای عمده.

مدیر یک پوشاک فروشی

بهبود مدیریت فروشگاه پوشاک

مدیران یک فروشگاه مسئولیت زیادی دارند، از آموزش کارکنان فروشگاه گرفته تا حفظ شهرت برند. برای بهبود مدیریت فروشگاه پوشاک باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

 1. کنترل موجودی

برای رشد کسب‌وکارتان همیشه باید موجودی خود را در سطح بهینه نگه دارید. این امر خطر کسری سود را به حداقل می‌رساند.

در اینجا چند پیشنهاد برای مدیریت موثر موجودی

   • به طور منظم موجودی فیزیکی را بشمارید.

شمارش موجودی فروشگاه از ایجاد اختلال در عملیات فروش روزانه شما جلوگیری می‌کند.

   • یک چیدمان فروشگاهی مناسب انتخاب کنید.

هدف این کار استفاده کارآمد از فضا برای تحویل راحت و کاهش خطر آسیب و سرقت است. طراحی چیدمان فروشگاه، باید بر اساس ماهیت مدیریت فروشگاه خرده‌فروشی و محبوبیت هر کالا باشد.

چیدمان یک فروشگاه پوشاک

 1. تشویق و حمایت کارکنان

مدیران فروشگاه باید کارمندان را تشویق کنند تا به اهداف فروش شخصی خود دست یابند. در برخی موارد، مدیران فروشگاه می‌توانند در تبلیغات به کارمندان خود کمک کنند تا فروش را افزایش دهند. با این حال، در اینجا وظایف اصلی برای دستیابی به آن وجود دارد:

  • استخدام کارکنان مناسب
  • آموزش مهارت های فروش به کارکنان
  • برگزاری جلسات دوره‌ای با کارکنان
 1. توسعۀ ابزارهای مدیریتی مدرن

شما همیشه باید فرآیندهای مدیریت فروشگاه را  بروز کنید تا خطای انسانی را کاهش دهید.

نرم‌افزار حسابداری پوشاک

نرم‌افزار حسابداری پوشاک برای ردیابی موجودی، هشدار کسری موجودی و اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده، افزایش فروش و نظارت بر عملکرد مالی ضروری است. ارزیابی میزان درآمد برای بهبود جریان نقدی مفید است، ما به شدت توصیه می‌کنیم از نرم‌افزار حسابداری پوشاک استفاده کنید. با این سیستم‌ها به راحتی می‌توانید اطلاعات مربوطه را جستجو کرده و امور مالی خود را رصد کنید.

نرم‌افزار حسابداری پوشاک

مشکلات فروشگاه پوشاک

راه اندازی فروشگاه لباس یک سرمایه‌گذاری بسیار سودمند مالی است؛ اما بدون فراز و نشیب نیست. افراد زیادی هستند که در کسب‌وکارشان شکست خورده‌اند، فقط به این دلیل که به اندازه کافی برای چالش‌هایی که با آن مواجه خواهند شد، برنامه‌ریزی نکرده‌اند.

 1. سرمایه

تجارت پوشاک بسیار پرخطر است. یک فصل می‌گذرد و همه لباس‌های آن فصل تقریباً غیرقابل فروش می‌شوند، شما باید لباس‌ها را با قیمت‌های بسیار ارزان به فروش برسانید تا حداقل مردم را به خرید تشویق کنید و این به ضرر کسب‌وکار شما می‌شود.

برای حل این چالش، باید به صورت کوچک شروع کنید و در دسته‌های کمی تولید کنید تا از ضرر و زیان جلوگیری کنید.

 1. پیش‌بینی تقاضا

این چالش دیگری است که با آن روبرو خواهید شد. از آنجایی که تازه شروع کرده‌اید، ممکن است سوابقی درباره تقاضاها نداشته باشید، بنابراین دانستن اینکه چه اندازه‌ها و چه رنگ‌هایی فروش بهتری دارند، ممکن است در ابتدا سخت باشد.

 1. افزایش هزینه‌های تولید

هزینه‌های تولید در صنعت پوشاک هر روز افزایش می‌یابد. با ورود افراد بیشتری به این تجارت، قیمت مواد مورد نیاز برای تولید همچنان افزایش می‌یابد. و از آنجایی که هزاران برند در بازار وجود دارد، وقتی کالاهای شما خیلی گران می‌شوند، مشتریان به سراغ مارک‌های ارزان تر می‌روند.

 1. هزینه‌های تجاری پیش بینی نشده

همچنین باید سعی کنید مقداری بودجه را برای هزینه‌های برنامه‌ریزی نشده کنار بگذارید تا اگر هزینه‌هایی پیش آمد که از آن مطلع نبودید یا برای آن آمادگی نداشتید، به معنای پایان کارتان نباشد.

 1. چالش‌های توزیع

توزیع معمولا برای برندهای پوشاک یک چالش است. شما باید سخت کار کنید تا برندهای خود را وارد فروشگاه‌های لباس کنید و این ممکن است بیش از کمی تلاش و زمان برای شما هزینه داشته باشد.

 جمع‌بندی

امیدواریم این مقاله ما به شما در مدیریت بهتر فروشگاه پوشاک و افزایش درآمدتان  کمک کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *