نرم‌افزار باران

معرفی 5 مورد از بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری + ویژگی ها

مقاله بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری

صنعت گاوداری در عین سودآوری ریسک‌های زیادی دارد و مستلزم مدیریت درست است. عدم نظارت درست بر دام‌ها و پیگیری نکردن موضوعات مربوط به دارو و درمان و سایر جنبه‌های نگهداری دام‌ها، ممکن است سلامتی دام‌های شما را به خطر انداخته و درنهایت منجر به تلف شدن احشام و ورشکستگی کسب‌وکارتان شود. نرم افزار حسابداری گاوداری با قابلیت‌های کنترل تولید و سلامت دام، مدیریت تغذیه و مدیریت درمان باعث افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه‌های شما می‌شود. اگر نمی‌دانید چگونه بر چالش‌های مدیریت گاوداری غلبه کرده و سودآوری خود را افزایش دهید، با ما همراه باشید تا بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری آشنا شوید.

dairy management system software 1000x1000 1

قابلیت های بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری

بهترین نرم افزار حسابداری دارای ویژگی های و قابلیت های خاصی هستند حال نرم افزار گاوداری قابلیت‌های زیر را در اختیار شما می‌گذارد.

 • تعریف دام

با نرم افزار گاوداری شجره دام در اختیار شماست و شما می‌توانید اطلاعات دام‌ها مانند تاریخ تولد، دوره شیرواری، خلوص نژادی و… را وارد کنید

 • مدیریت تولیدمثل

این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد سوابق تولید مثل را در یک مکان داشته باشید. تاریخ زایش را تخمین بزنید و آبستنی گاو را مدیریت کنید.

 • مدیریت هزینه

با شاخص‌های هزینه و گزارش‌های خودکار، می‌توانید امور مالی‌تان را مدیریت کرده و هزینه‌ها را مدام پایش کید تا در محدودۀ بودجۀ خود باقی بمانید.

 • ثبت عملیات‌های مختلف

نرم افزار حسابداری گاوداری به شما این امکان را می‌دهد که عملیات‌های مختلف پروش دام نظیر تلقیح، واکسن، دارو و درمان، فحلی، تغذیه و… را ثبت کنید. بدین ترتیب هیچ یک از این موارد را فراموش نمی‌کنید و می‌توانید آن را با دقت بیشتری انجام دهید.

 • ابزارهای گزارش‌دهی

با استفاده از این ویژگی می‌توانید تنها با چند کلیک گزارش‌های سفارشی تهیه کنید. تجزیه و تحلیل گزارشات به شما کمک می‌کند تصمیمات دقیقی برای آینده کسب‌وکار خود بگیرید.

بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری

 

امکانات قیمت
نرم افزار حسابداری گاوداری باران
 • ثبت اطلاعات نامحدود محصول و دام‌ها
 • مدیریت سود و وزیان
 • مدیریت چک‌ها
 • گزارشات متنوع
2,477,000 تومان
نرم افزار حسابداری گاوداری معین
 • مدیریت هزینه‌های خوراک و مکمل‌های غذایی
 • مدیریت هزینه‌های واکسینه و دارو
 • مدیریت هزینه‌های تلفات و مرگ و میر
 • مدیریت فروش دام گوشتی و شیری
9,800,000 تومان
نرم افزار حسابداری دامپروری مدیران
 • ثبت عملیات تلقیح انفرادی و جمعی
 • ثبت زایش انفرادی و جمعی
 • ثبت واکسن انفرادی و جمعی
 • بخش دارو و درمان

از  5.213.100 تومان (۲۰۰راس)

نرم افزار حسابداری گاوداری آریا
 • مدیریت انبار
 • مدیریت تغذیه
 • مدیریت پزشکی
 • مدیریت پرسنل

از 4,800,000 تومان

نرم افزار حسابداری گاوداری چرتکه
 • مشاهده لیست مواد اولیه و دام
 • ثبت اول دوره مواد اولیه و  حساب‌ها
 • ثبت حواله‌های ارسالی و دریافتی

7.800.000 تومان

1. نرم افزار حسابداری گاوداری باران

یکی  از بهترین نرم افزار حسابداری گاوداری، نرم افزار باران  است. اگر مدیریت درست گاوداری‌تان برای شما مهم است و به دنبال انجام سریع و دقیق فرآیندهای حسابداری و مالی هستید، نرم‌افزار حسابداری گاوداری باران بهترین انتخاب برای شما است. این نرم‌افزار با کاربری آسان و همچنین سرعت در ثبت اطلاعات و خودکاریسازی فرآیندهای حسابداری مدیریت گاوداری‌تان را برای شما ساده می‌کند. نرم‌افزار گاوداری باران با ارائه ویژگی گزارش‌گیری جامع به شما کمک می‌کند از تمامی بخش‌ها از قبیل فروش، هزینه‌های خوراک و مکمل‌های غذایی، ضایعات، سود و زیان گزارش تهیه کرده و وضعیت مالی خود را به راحتی مدیریت کنید.

نرم افزار حسابداری گاوداری باران

2. نرم افزار حسابداری دامداری معین

نرم افزار حسابداری دامداری معین تمامی امکانات مورد نیاز دامداری‌ها را دارد. در نسخه دامداری معین سعی شده که در عین سادگی امکاناتی جامع با کاربری بسیار آسان طراحی شود. قابلیت مدیریت اقساط و ثبت جریمه دیرکرد در هزینه‌ها از ویژگی‌های متمایز این نرم‌افزار است.

نرم افزار حسابداری معین

3. نرم افزار حسابداری دامپروری مدیران

نرم افزار مدیران محصول شركت مديران است. این شرکت از سال 1379 در زمينه طراحی و پياده‌سازی انواع نرم افزارهای تخصصی و سفارشی در حوزه دامپروری و کشاورزی فعالیت می‌کند. این نرم افزار علاوه بر مدیریت گله و مدیریت زمان، عملیات‌هایی همچون پروتکل‌ها، حرکت در شجره با مشخصات کامل و شاخص‌های مدیریتی را نیز ارائه می‌دهد.

نرم افزار حسابداری دامپروری مدیران

4. نرم افزار حسابداری گاو داری آریا

نرم افزار دامداری آریا محصول گروه نرم افزاری شایانیت است که از سال 1384 فعالیت خود را شروع کرد. این برنامه علاوه بر ثبت اطلاعات و گزارشات که ویژگی مشترک تمام نرم افزارها است، دارای فعالیت‌های خودکار، کنترل ‌ها، آلارم‌ها، پیگیری‌ها و تحلیل‌هایی است که به شما در مدیریت بهتر دامداری کمک می‌کند.

نرم افزار حسابداری گاو داری آریا

5. نرم افزار حسابداری چرتکه

به کمک این نرم افزار می‌توانید تمام عملیا‌های دریافت‌ و پرداخت‌، صدور فاکتورهای خرید و فروش و… را انجام دهید. همچنین تمام امور مالی کسب و کار خود را مدیریت کنید. این نرم‌افزار در قالب چهار نسخه پایه، استاندارد، پیشرفته و حرفه‌ای عرضه شده است. یکی از ویژگی‌های تمایز این نرم‌افزار ابری بودن آن است که امکان دسترسی به آن را از هر جایی ممکن می‌کند.

نرم افزار حسابداری گاوداری باران

کاربرد نرم افزار حسابداری برای گاو داری

مدیریت امور مالی گاوداری یک جنبه ضروری در اداره کسب‌وکار شماست. بدون وجود یک سیستم حسابداری مناسب، پیگیری درآمد، هزینه‌ها، سود و همچنین سایر عملیات‌های مالی کسب‌وکارتان چالش برانگیز می‌شود. نرم افزار حسابداری گاوداری با ارائه ویژگی‌هایی مانند مدیریت خرید و فروش، مدیریت چک و گزارشات متنوع مدیریت امور مالی و حسابداری شما را راحت می‌کند. همچنین یکی دیگر از مشکلات گاوداری‌های مدیریت عملیات‌های مربوط به نگهداری و پروش دام‌ها است. به دلیل گستردگی  این فرآیندها، نظارت بر انجام دادن این وظایف دشوار است. یک نرم‌افزار حسابداری گاوداری با ارائه ویژگی‌هایی مانند واکسیناسیون، مدیریت امور بهداشتی، به روزرسانی وضعیت دام و… باعث مدیریت کارآمد و افزایش بهره‌وری گاوداری شما می‌شود.

 

نکات قبل خرید نرم افزار حسابداری گاو داری

پیش از خرید نرم افزار حسابداری نکات زیر را در نظر بگیرید.

 • ویژگی‌ها

ویژگی‌های کلیدی اساسی حسابداری، مانند دفتر کل، مدیریت فاکتورها، مدیریت مالیات، تطبیق حساب‌ها، حساب‌های پرداختنی، دریافتنی، گزارش حقوق و دستمزد و مالی و سوابق پرداخت‌ها، باید در نرم افزار حسابداری گنجانده شود

 • کاربرپسندی

باید اطمینان حاصل کنید که نرم‌افزاری که انتخاب می‌کنید کاربرپسند باشد و تمام کارکنان شما ازجمله آن‌هایی که دانش حسابداری ندارند، از آن استفاده کنند.

 • قابلیت تهیه گزارشات متنوع

تجزیه‌وتحلیل و گزارش‌دهی ویژگی‌هایی هستند که یک نرم‌افزار حسابداری و مالی خوب باید داشته باشد. نگهداری سوابق گزارش‌ها نیاز اساسی هر کسب‌وکاری برای تجزیه‌وتحلیل وضعیت مالی است.

 • ارائه نسخه آزمایشی

بررسی کنید آیا شرکت توسعه دهنده نرم‌افزار، نسخه آزمایشی ارائه می‌دهد یا خیر. در طول دوره آزمایشی با همه قسمت‌های نرم‌افزار کار کنید.

 • خدمات پشتیبانی

اگر دانش حسابداری چندانی ندارید، ممکن است برای استفاده از نرم افزار حسابداری به پشتیبانی زیادی نیاز داشته باشید، حتی اگر برنامه کاربرپسند باشد. بنابراین، بهتر است نرم افزار حسابداری انتخاب کنید که پشتیبانی خوبی ارائه دهد.

 • به روزرسانی به موقع

یکی از فاکتورهای دیگری که هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری باید در نظر گرفت، بررسی این است که آیا نرم افزار به طور منظم به روز می شود یا خیر.

چرا باید برای گاوداری یک نرم افزار حسابداری داشته باشیم

با برنامه حسابداری گاوداری می‌توانید گاوداری خود را بدون دردسر مدیریت کنید.  به طور دقیق هزینه‌ها و درآمدهای مرتبط با فعالیت‌های گاوداری را ردیابی کنید. و برای عملیات‌های مرتبط با پروش دام‌ها یک سیستم نظارتی دقیق داشته باشید.

 جمع بندی

انتخاب یک نرم افزار حسابداری مناسب برای هر صاحب کسب‌وکاری مهم است؛ زیرا در ساده سازی فرآیندهای مالی شما و تصمیم‌گیری آگاهانه نقش دارد. بااین‌حال، به دلیل نرم‌افزارهای ببسیار زیادی که در بازار وجود دارد، تصمیم‌گیری کار دشواری است. در این مقاله با معرفی بهترین نرم‌افزارهای حسابداری گاوداری و بیان نکات مهم قبل از خرید نرم‌افزار حسابداری تلاش کردیم این تصمیم گیری را برای شما راحت کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *