نرم‌افزار باران

20 تا از بهترین‌های نرم‌افزار حسابداری

مقاله بهترین نرم افزارهای حسابداری

هنگامی که یک ‌کسب‌وکار راه‌اندازی‌ می‌کنید، ‌نرم‌افزار حسابداری یکی از اولین برنامه‌های کاربردی تجاری است که باید تهیه کنید. ‌نرم‌افزار حسابداری به شما کمک‌ می‌کند فاکتور صادر کنید، حساب‌های دریافتی و پرداختنی‌تان را ثبت کنید، مطالبات سررسید گذشته را شناسایی و پیگیری کرده و گزارش هایی را از صورت‌های مالی تهیه کنید که به شما در تجزیه و تحلیل سلامت مالی و سایر جنبه‌های ‌کسب‌کارتان کمک‌ می‌کند.

نرم‌افزار حسابداری

‌نرم‌افزارهای حسابداری مختلفی برای ‌کسب‌کارهای کوچک با قابلیت‌‌ها و قیمت‌های متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، نوع صنعت و تعداد کارکنان دو عاملی هستند که به صاحبان ‌کسب‌کارهای کوچک کمک می‌کنند تا ‌نرم‌افزار حسابداری مناسب را انتخاب کنند. برای کمک به شما دریافتن بهترین ‌نرم‌افزار حسابداری برای ‌کسب‌کارتان لیستی از بهترین نرم‌افزارهای حسابداری را تهیه کرده‌ایم.

1. نرم‌افزار حسابداری سپیدار سیستم

یکی از پرکابردترین نرم‌افزارهای حسابداری ‌نرم‌افزار حسابداری شرکتی سپیدار همکاران سیستم است. این برنامه با چهار بسته تولیدی، خدماتی، بازرگانی و پیمانکاری، برای مدیریت چابک‌تر شرکت‌های کوچک طراحی شده است و کاربری بسیار ساده‌ای دارد. قیمت ‌نرم‌افزارهای حسابداری سپیدار بسته به خرید نوع سیستم و ماژول‌ها متفاوت است. البته این شرکت برای حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، طرح ویژه تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته است.

حسابداری سپیدار سیستم
تصویر محیط حسابداری سپیدار سیستم

 

پشتیبانی: تلفنی و آنلاین (یک سال رایگان)

قیمت: از 12,753,000 تومان

2. نرم‌افزار حسابداری قیاس

‌نرم‌افزار حسابداری قیاس محصول شركت راهكار نوین سیاق است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد. ‌نرم‌افزارهای حسابداری قیاس در قالب نسخه‌های شرکتی، فروشگاهی و رایگان عرضه شده است. نسخه حسابداری شرکتی آن چهار زیرسیستم بازرگانی، خدماتی، تولیدی، جامع و نسخه نرم‌افزار مالی دارد.

 نرم افزار حسابداری قیاس
تصویر محیط نرم افزار حسابداری قیاس

پشتیبانی: ارسال تیکیت، گفتگوی آنلاین، جلسات حضوری (یک سال رایگان)

قیمت:  از 5,995,000 تومان

3. نرم‌افزار حسابداری پارمیس

شرکت فناوری اطلاعات پارمیس به طور رسمی در سال 1383 با تمرکز روی توسعه نرم‌افزارهای مالی، مدیریتی و حسابداری  شروع به کار کرد. محصولات حسابداری پارمیس شامل حسابداری پارمیس پرو، پارمیس استار، راهکار ابری پارمیس 360 و حسابداری شخصی پارمیس همراه می‌شود.

بسته ‌نرم‌افزار مالی پارمیس پرو، مناسب کسب‌و‌کارهای کوچک و متوسط و دارای نسخه‌های فروشگاهی، بازرگانی و تولیدی است. همچنین حسابداری پارمیس استار، راهکار نرم‌افزاری مبتنی بر ERP مناسب ‌کسب‌‌وکارهای متوسط و بزرگ است.

 نرم‌افزار حسابداری پارمیس
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری پارمیس

پشتیبانی: تلفنی، از راه دور، وب سایت

قیمت: شروع از ۸۴۹,۰۰۰ تومان

4. نرم‌افزار حسابداری هلو

‌نرم‌افزارهای مالی و حسابداری یکپارچه هلو محصول شرکت مهندسی ‌نرم‌افزار هلو نسخه‌های تخصصی برای فروشگاه‌ها، شرکت‌ها، تولیدی‌ها و همچنین یک نسخه حسابداری جامع دارد. این ‌نرم‌افزارهای حسابداری و مالی امکانات بی‌شماری از جمله صدور انواع فاکتور، مدیریت انبار، اعلام سررسید خودکار چک‌ها، گزارشگیری‌های متنوع و… دارد. این برنامه در نسخه‌های تک‌کاربره و شبکه ارائه می‌شود.

 نرم‌افزار حسابداری هلو
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری هلو

پشتیبانی: آنلاین و ثبت تیکت

قیمت: از 2,500,000 تومان

5. نرم افزار حسابداری محک

نرم‌افزار حسابداری محک با قیمتی مناسب پیشنهاد خوبی برای مدیریت امور مالی کسب‌وکارهای مختلف است. نرم‌افزار حسابداری محک شامل چهار سری عمومی، تجاری، صنفی و شخصی می‌شود و برای شرکت‌های کوچک تا بزرگ مناسب است. سادگی و زیبایی، صرفه اقتصادی، دقت و امنیت از ویژگی‌های این نرم‌افزار است.

 نرم افزار حسابداری محک
تصویر محیط نرم افزار حسابداری محک

پشتیبانی: یک سال رایگان

قیمت: از ۹۸۷.۰۰۰ تومان

6. نرم‌افزار حسابداری فرداد

نرم‌افزار حسابداری فرداد یک ‌نرم‌افزار یکپارچه است که در قالب نسخه ویندوزی و ابری ارائه شده است. گزارشات جزئی و دقیق این ‌نرم‌افزار باعث شده است مدیریت و بررسی فرآیند‌های مالی سازمان به‌راحتی انجام شوند، همچنین با صدور اتوماتیک اسناد حسابداری زمان کمتری برای صدور اسناد گذاشته می‌شود. با این برنامه به راحتی می‌توانید هزینه‌ها و درآمد‌های سازمان خود را مدیریت کنید.

نرم‌افزار حسابداری فرداد
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری فرداد

پشتیبانی: ثبت تیکت و آنلاین

7. نرم‌افزار حسابداری تدبیر

‌نرم‌افزار حسابداری تدبیر محصول شرکت پردازش موازی سامان است که در سال ۱۳۷۷ به ثبت رسید. نرم‌افزارهای حسابداری تدبیر در قالب راهکارهای مدیریتی، بازرگانی، صنعتی، اداری و نرم‌افزار حسابداری مالی طراحی و توسعه داده شده است. این برنامه مناسب شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ است.

پیشنهاد مطالعه  صورت معاملات فصلی (ماده 169) چیست؟ قوانین سال 1402
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری تدبیر
نرم‌افزار حسابداری تدبیر

پشتیبانی: تلفنی و آنلاین، برخی از موارد فنی خاص در محل شرکت انجام می‌شود (نظیر موارد پیچیده و یا در خواست‌ها دوره‌ای)

قیمت: حسابداری – تک‌کاربر (10,200,000 تومان)

8. نرم‌افزار حسابداری شاگیان سیستم

‌نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم با نام تجاری حسابگر سایبر اکانت امکانات یکپارچه حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، دریافت و پرداخت، دفتر چک، دفتر قسط و… دارد. نرم‌افزارهای شایگان سیستم طوری طراحی شده است که در صنوف مختلف مانند بازرگانی، تولیدی، پیمانکاران، مراکز صادرات و واردات و… قابل استفاده است.

 نرم‌افزار حسابداری شاگیان سیستم
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری شاگیان سیستم

پشتیبانی:  تلفنی رایگان و پشتیبانی از راه دور که دارای هزینه است

قیمت: بازرگانی از ۶,۲۰۰,۰۰۰ تومان

صنعتی از ۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان

9. نرم‌افزار حسابداری کاوش فردا

شرکت ‌نرم‌افزار حسابداری کاوش فردا با 20 سال تجربه در زمینه طراحی و ارائه مجموعه ‌نرم‌افزارهای حسابداری، مالی، اداری و مدیریتی یکی دیگر از تولیدکنندگان ‌نرم‌افزارهای تخصصی مانند ‌نرم‌افزار حسابداری پیمانکاری، ساختمانی، پروژه ای و… است. اگر به ‌نرم‌افزار حسابداری با  امکانات بهینه، ساده، سریع نیاز دارید، حسابداری کاوش فردا بهترین انتخاب برای شما است. ‌نرم‌افزار حسابداری شرکتی کاوش در قالب نسخه طلایی، نقره‌ای و vip عرضه می‌شود.

نرم افزار حسابداری کاوش
تصویر محیط نرم افزار حسابداری کاوش

پشتیبانی: یک سال پشتیبانی و بروزرسانی رایگان

قیمت: از 2.700.000 تومان

10. نرم‌افزار حسابداری رافع

یکی از بهترین و کار آمدترین ‌نرم‌افزار‌های موجود در بازار اتوماسیون مالی رافع محصول شرکت مفتاح رایانه است. نرم‌افزارهای مالی رافع دو نسخه ویژه اصناف و نسخه ویژه شرکت‌های بزرگ دارد. نرم‌افزار یکپارچه مالی رافع  1400 شامل سیستم‌های حسابداری مالی، خرید و تدارکات، خزانه داری، حقوق و دستمزد، پیمانکاری، انبارداری و… می‌شود.

 نرم‌افزار حسابداری رافع
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری رافع

پشتیبانی: تلفنی و اینترنتی

قیمت: ‌نرم‌افزار رافع ۱۴۰۰ :1,300,000

11. نرم‌افزار حسابداری پیوست

‌نرم‌افزار حسابداری مالی پیوست یکی دیگر از نرم‌افزارهای حسابداری پرکاربرد است. این برنامه براساس سال‌ها تجربه در تیم طراحی و توسعه پیوست، به گونه‌ای طراحی شده است که‌ با مدل‌های مختلف حسابداری تطبیق یابد، کدینگ دلخواه مالی را پیاده سازی کند و در اندازه‌های مختلف اجرا شوند. محیط ساده، حرفه‌ای، کاربرپسند از ویژگی‌های این ‌نرم‌افزار است.

 نرم‌افزار حسابداری پیوست
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری پیوست

پشتیبانی: تیکت و پشتییبانی از راه دور

1‌2. نرم‌افزار حسابداری پارسیان

‌نرم‌افزارهای مالی و حسابداری یکپارچه پارسیان نسخه‌های تخصصی برای فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و تولیدی‌ها دارند. این ‌نرم‌افزارهای حسابداری و مالی امکانات بی‌شماری دارند؛ ازجمله صدور انواع فاکتور، اعلام سررسید چک‌ها به صورت اتوماتیک، امکان دریافت گزارش‌های متنوع و… . ‌نرم‌افزار حسابداری پارسیان در قالب نگارش‌های رایگان، ساده، ویژه، پیشرفته و جامع توسعه یافته است.

 نرم‌افزار حسابداری پارسیان
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری پارسیان

قیمت: نگارش ساده از 500 هزار تومان

1‌3. نرم‌افزار حسابداری معین

سیستم حسابداری معین بسیار ساده طراحی شده است. برای کار با این برنامه نیاز به هیچگونه تخصص حسابداری ندارید فقط کافیست مهارت عادی کار با کامپیوتر را یاد داشته باشید. نرم افزارهای حسابداری معین با توجه به مشاغل مختلف شخصی سازی شده‌اند.

 نرم‌افزار حسابداری معین
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری معین

پشتیبانی: یک سال پشتیبانی و آپدیت رایگان

قیمت: از 2,580 هزار تومان

1‌4. نرم‌افزار حسابداری ایرانیان تراز

‌نرم‌افزار حسابداری ایرانیان محصول گروه فنی مهندسی ایرانیان است که در دی ماه 1395 شروع به کار کرد. کاربری آسان به همراه امکانات گسترده، ‌نرم‌افزار حسابداری ایرانیان تراز را به یکی از پرکاربرد‌ترین ‌نرم‌افزار‌های موجود تبدیل کرده است. ‌نرم‌افزار حسابداری ایرانیان تراز به صورت نسخه‌های تک کاربره و شبکه ارائه شده و در قالب بسته‌های رایگان، برنز، سیلور، گلد و فول توسعه یافته است.

نرم‌افزار حسابداری ایرانیان تراز
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری ایرانیان تراز

پشتیبانی: آنلاین

قیمت: از 350 هزار تومان

15. ‌نرم‌افزار حسابداری آسان

‌نرم‌افزار حسابداری و انبارداری آسان ‌نرم‌افزاری جامع و یکپارچه است که در عین سادگی و کارکردی آسان امکاناتی وسیع و کم نظیر دارد. آسان 6 با هدف کارکردی سریع و کنترلی کامل توام با دقتی بالا برای تمامی اصناف طراحی شده است. این نسخه فاقد ماژول‌های خرید ارزی، اقساط، تولید، انبارداری پیشرفته و خروجی ttms است. درصورت نیاز به این بخش‌‌ها پس از خرید نسخه پایه، می‌توانید ماژول دلخواه را خریداری کرد.

نرم‌افزار حسابداری آسان
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری آسان

قیمت آسان 6:  3,200,000

16. ‌نرم‌افزار حسابداری میزان

‌نرم‌افزار حسابداری میزان با پوشش بیش از ۲۰۰ مشاغل برای شرکت‌ها، تولیدی،اصناف، شرکت‌های خدماتی و شرکت‌های بازرگانی و… مناسب است. این برنامه با کاربری ساده تمامی اطلاعات و گزارشات مالی را بصورت یکپارچه در اختیار مدیران مالی قرار‌ می‌دهد. مهمترین ویژگی ‌نرم‌افزار حسابداری، دقت در محاسبات حسابداری و سرعت پردازش بالای اطلاعات است. در این برنامه امکان مغایرت‌گیری بانک بصورت دستی و خودکار فراهم شده و صدور افتتاحیه و اختتامیه و سود و زیان به صورت سیستمی است.

 ‌نرم‌افزار حسابداری میزان
تصویر محیط ‌نرم‌افزار حسابداری میزان

پشتیبانی: یکسال پشتیبانی رایگان

1‌7. نرم‌افزار حسابداری مالی آرمان سیستم 

نرم‌افزار حسابداری مالی آرمان سیستم  یکی دیگر از ‌نرم‌افزارهای مالی و حسابداری تولید شده ایرانی است. این برنامه با توليد اطلاعات و تجميع داده‌های ساير سيستم‌‌ها و تجـزيه‌وتحـليل گـزارش‌های مـالي به شما کمک می‌کند تا ضمن دسترسي سريع به اطلاعات مدنظر، ريسک‌های سرمايه‌گذاري خود را به حداقل برسانيد.

پیشنهاد مطالعه  تراز آزمایشی چیست؟ | 7 تفاوت تراز آزمایشی با ترازنامه
 حسابداری آرمان سیستم
تصویر محیط حسابداری آرمان سیستم

پشتببانی: تماس تلفنی، پشتیبانی آنلاین

18.  نرم‌افزار حسابداری سازه حساب 

گروه ‌نرم‌افزاری سازه حساب با 20 سال تجربه در زمینه طراحی و تولید ‌نرم‌افزارهای مالی و اداری توانسته نیازهای ‌کسب‌کارهای کوچک تا بزرگ را به طور کامل با سطوح مختلف ‌نرم‌افزار حسابداری خود برآورده کند. از ویژگی‌های بارز ‌نرم‌افزارهای سازه حساب‌ می‌توان به کاربری آسان آن اشاره کرد. ‌نرم‌افزارهای حسابداری سازه حساب در قالب بسته‌های حسابداری فروشگاهی، شرکتی، رایگان، عمومی و هایپرمارکت توسعه یافته است.

نرم‌افزار حسابداری سازه حساب 
تصویر محیط نرم‌افزار حسابداری سازه حساب

پشتیبانی: یک سال پشتیبانی رایگان

19.  مالیران

‌نرم‌افزار حسابداری جامع مالی مالیران محصول شرکت طراح سیستم  برای استفاده در شرکت‌های متوسط و بزرگ طراحی شده و کاربران این برنامه‌ می‌توانند تمامی فعالیت‌های حسابداری، انبارداری، فروش، دریافت و پرداخت، تولید، هزینه‌یابی و… را ثبت کرده و گزارش‌های مرتبط را از برنامه دریافت کنند.

 نرم افزار حسابداری مالیران
تصویر محیط نرم افزار حسابداری مالیران

پشتیبانی: آنلاین، تلفنی، حضوری

20.  سیستم یکپارچه مالی اوراش

‌نرم‌افزار یکپارچه مالی اوراش راهکار نرم‌افزاری قدرتمندی است که به منظور کنترل فعالیت‌های عملیاتی و تهیه گزارشات کاربردی برای مدیران و تصمیم گیرندگان مالی و اجرایی تولید شده است. کاربری آسان و یکپارچگی اصلی‎‌ترین ویژگی محصولات اوراش است. به طوری که با حداقل دانش کامپیوتری‌ می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید. سیستم حسابداری اوراش چهار نسخه پایه، نقره‌ای، طلایی و الماس دارد.

سیستم یکپارچه مالی اوراش
تصویر محیط سیستم یکپارچه مالی اوراش

پشتیبانی: یک سال رایگان

تعداد جلسات آموزش از 4 تا 10 جلسه بسته به نسخه خریداری شده

قیمت: 19,858,800 تومان

سوالات متداول

‌نرم‌افزار حسابداری چیست؟

ر‌اهکار نرم‌افزاری است که تراکنش‌های مالی یک ‌کسب‌کار را ثبت و گزارش‌ می‌کند و می‌توان تمام امور حسابداری تخصصی را با آن انجام داد.

بهترین ‌نرم‌افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری سپیدار، هلو، پارمیس، قیاس و تدبیر از بهرتین نرم‌افزارهای حسابداری هستند.

آیا برای کسب‌وکار کوچک خود به ‌نرم‌افزار حسابداری نیاز دارم؟

اگر‌ می‌خواهید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید، بله. ‌نرم‌افزار حسابداری بسیاری از کارهای خسته کننده مرتبط با حسابداری، مانند محاسبه صورتحساب، پیگیری پرداخت‌‌ها و تهیه گزارش‌‌ها را خودکار انجام می‌دهد و شما بهتر ‌ می‌توانید روی اداره ‌کسب‌کار خود تمرکز کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *