آیا به فکر راه اندازی رستوران هستید و یا مدیریت یک رستوران را برعهده دارید؟ فکر می‌کنید چه چیزی به شما در جذب مشتری بیشتر کمک خواهد کرد؟ اگرچه ظاهر فضای رستوران در جلب توجه مشتری بسیار تأثیرگذار است؛ اما سرو غذای سالم و لذیذ نیز نقش مهمی دارد. به عبارت دیگر یک آشپزخانه عالی چیزی است که موفقیت رستوران‌‌‌‌های شما را تضمین می‌کند. پیش‌تر، اگرچه کنترل امور آشپزخانه برای رستوران‌داران بسیار دشوار بود، اما با فناوری‌‌‌‌های مدرن، اکنون مدیریت آشپزخانه آسان‌تر شده است.

«پخت و پز مانند نقاشی یا نوشتن یک آهنگ است. همانطور که تعداد زیادی رنگ یا نت وجود دارند، طعم‌‌‌ها نیز بسیار زیاد هستند – این نحوه ترکیب آنها است که حاصل کار را از هم متمایز می‌کند.»

ولفگانگ پاک، سرآشپز اتریشی

مدیریت آشپزخانه رستوران

آشپزخانه مرکز اصلی هر رستوران است، محلی که غذا قبل از سرو شدن به مشتری، در آن پخت و بسته‌بندی می‌شود. بزرگ یا کوچک، اگر آشپزخانه رستوران با دقت طراحی شده باشد، کارکنان می‌توانند صدها وعده غذایی را در یک شب آماده کنند. برای مدیریت و به روز نگه داشتن آشپزخانه رستوران خود نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1. موجودی انبار

مدیریت موجودی و دارایی ها یک فرایند بسیار مهم برای در دسترس بودن مواد است. از آنجا که هر ماده‌ای نقش مهمی در افزودن طعم به غذا بازی می‌کند، نبودن هر یک از مواد اصلی موجود در لیست، می‌تواند روی طعم غذا و به دنبال آن تجربه مشتری تأثیر منفی بگذراد. اگر آن مشتری خاص برای اولین بار به رستوران شما مراجعه کرده باشد و نتوانید غذای مورد نظر خود را ارائه دهید، ممکن است آخرین بار باشد. در کنار تأمین تقاضای مشتری، اطمینان از تازه بودن غذایی که ارائه می‌دهید نیز مهم است.

موجودی انبار آشپزخانه رستوران

بخش مدیریت موجودی نرم افزار رستوران در انجام یکپارچه این کارها به شما کمک می‌کند. با استفاده از این نرم‌افزار، مدیر آشپزخانه می‌تواند به آسانی همه موجودی‌‌‌ها را در نرم‌افزار ثبت کند و سپس فرآیند محاسبه موجودی را به صورت خودکار انجام دهد. هنگامی که مواد موجود در حال اتمام است سیستم بلافاصله هشدار می‌دهد یا آنها را مطلع می‌کند. این امر به پرسنل کمک می‌کند تا لوازم موجود را تهیه کند.

2. مدیریت منو

رستوران شما ویژه چه نوع غذایی است؟ فست فود ارائه می‌دهید یا غذاهای سنتی سرو می‌کنید؟ ‌‌تصمیم‌گیری در مورد منو بسیار مهم است زیرا به شما کمک می‌کند بدانید چه چیزهایی لازم دارید.

هنگام برنامه‌ریزی لیست منو، حتماً هزینه‌‌‌ها را در ذهن داشته باشید. ارائه هوشمند فهرست منو روش دیگری است که به جذب بیشتر مشتری کمک می‌کند. در ادامه برخی از بهترین نکات در طراحی منو را ذکر می‌کنیم:

  • نمایش غذاها به ترتیب حروف الفبا
  • غذاهایی که مواد اولیه مشترک دارند، را در یک قسمت منو بیاورید
  • نرم‌افزار رستورانی می‌تواند گزارشی سازنده درباره بیشترین و کمترین  فروش غذا به شما بدهد.
  • قیمت‌‌‌ها و همچنین زمان ‌‌‌آماده‌شدن غذاها را شفاف ذکر کنید.
  • در هنگام طراحی کارت منو خلاقیت داشته باشید
  • روی غذاهای مخصوص رستوران خود تمرکز کنید.
  • ایجاد منوهای جذاب دیجیتال را برای ارائه غذا به روشی جذاب در نظر بگیرید.

3. تجهیزات مناسب

گام مهم بعدی این است که آشپزخانه خود را کاملاً مجهز و کارآمد نگه دارید. خرید تجهیزات با کیفیت ساخته شده از مواد غیر خورنده مانند آلومینیوم و فولاد ضد زنگ خوب است. تجهیزات تجاری با کیفیتی برای رستورانتان خریداری کنید. اگر بودجه کمی دارید، به دنبال تجهیزات دست دوم باشید. همچنین می‌توانید تجهیزات رستوران لیزینگ، مانند یخچال‌‌‌‌های صنعتی را در نظر بگیرید.

تجهیزات آشپزخانه رستوران

به یاد داشته باشید، مشکلات  آشپزخانه به طور مستقیم بر تجربه مهمانان شما تأثیر می‌گذارد. برای اطمینان از ایمنی و خدمات سریع، کارکنان آشپزخانه شما باید ابزار و لوازم کافی را داشته باشند.

قبل از اینکه رستوران خود را باز کنید، برای تمیز نگه داشتن آشپزخانه برنامه‌ای تنظیم کنید. شما به لیست‌‌‌‌های تمیز کردن آشپزخانه روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه نیاز دارید. به طور خلاصه پاک کردن محل‌‌‌‌های تهیه غذا از چربی را فراموش نکنید.

4. نگهداری تجهیزات

اطمینان حاصل کنید که دستگاه مرتباً سرویس و تمیز می‌شوند. این امر باعث افزایش طول عمر آنها و صرفه‌جویی در هزینه و وقت شما می‌شود.

5. استخدام کارکنان مناسب

چگونه تیم مناسبی را انتخاب کنید که آشپزخانه رستوران شما را به طور موثر مدیریت کند؟ آیا کارکنان را به طور تصادفی انتخاب می‌کنید یا از پروتکل مناسب برای تشکیل تیمی از افراد ماهر پیروی می‌کنید؟

مهمترین قسمت آشپزخانه رستوران پرسنلی است که در آن کار می‌کند. در حالی که بسیاری از وظایف آشپزخانه رستوران شامل کارهای ساده‌ای نظیر شستن ظروف و ‌‌‌تمیزکاری و… می‌شوند، سایر وظایف به سال‌‌‌ها تجربه نیاز دارند. هنگام استخدام آشپز، سرآشپز و مدیر رستوران، به دنبال افراد باتجربه‌ای باشید که بتوانند در قالب یک تیم کار کنند.

استخدام کارکنان رستوران

رستوران‌هایی که بد اداره می‌شوند، گردش مالی زیادی ندارند، بنابراین باید همه تلاش خود را انجام دهید تا کارکنان رستوران شما احساس ارزشمند بودن کنند. پاداش خدمات عالی به مشتری ارائه دهید. به کارمندان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می‌دهید.

6. فناوری‌های مدرن

امروزه افراد وابستگی زیادی به فناوری‌‌‌‌های مدرن دارند. آنها عاشق بازدید از مکانی هستند که به روز باشد و بهترین خدمات را ارائه دهد. این کار با استفاده از فناوری مناسب در آشپزخانه رستوران شما امکان‌پذیر است. نرم‌افزارهای سفارشگیر به دریافت سفارشات در سریعترین زمان ممکن کمک می‌کند. همچنین، این نرم‌افزار به شما در مدیریت و ثبت سوابق سفارشات فعلی و گذشته و پیش‌بینی سلیقه مشتریان کمک می‌کند، بنابراین در ایجاد ارتباط بهتر با آنها کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از انواع فیش پرینترها برای آشپزخانه رستوران استفاده کنید تا سفارش‌های جدید را خیلی سریع و در لحظه به کارکنان اعلام کند.

صدور اتومات فاکتور برای مدیریت آشپزخانه رستوران

7. ایمنی و بهداشت محیط

مردم به سلامتی خود اهمیت می‌دهند و بنابراین تمیز و بهداشتی نگه داشتن آشپزخانه رستوران مهم است. نه تنها برای سلامتی مشتریان، بلکه افرادی که در رستوران کار می‌کنند دوست ندارند در مکانی کثیف کار کنند. هیچ کس نمی‌خواهد هر روز صبح یا اواخر شب ساعت‌‌‌ها به تمیز کردن ماهی‌تابه‌‌‌ها بپردازد. بنابراین خوب است که همه چیز را مرتب نگه دارید و بلافاصله پس از اتمام سفارش کار نظافت را انجام دهید. این باعث می‌شود تیم در آشپزخانه روحیه خوبی داشته باشد و همچنین آلودگی‌‌‌ها را از محل دور نگه دارد.

مدیریت بهداشت و سلامت آشپزخانه رستوران

 

چگونه می‌توان یک آشپزخانه را به خوبی مدیریت کرد؟

مدیریت آشپزخانه به فردی با مهارت‌‌‌‌های مختلف نیاز دارد که متأسفانه اغلب چنین فردی پیدا نمی‌شود. برای مهارت در این کار، باید:

 

چگونه مدیر موثری برای رستوران خود باشیم

1. خلاق باشید.

یافتن این مشخصه در افراد دشوار است. اما یک فرد خلاق می‌تواند نوعی تفکر خارج از چارچوب داشته باشد که منجر به پیشنهادات غذایی شود که مشتریان شما را به هیجان می‌اندازد و به مراجعه‌‌‌‌های بعدی می‌انجامد.

2. به هنگام استرس و فشار، آرامش خود را حفظ کنید.

ممکن است از خود بپرسید که این ویژگی واقعاً چقدر مهم است. دستپاچه‌شدن به هنگام استرس یکی از عواملی است که موفقیت رستوران شما را به خطر می‌اندازد.

3. یک کمال‌گرای جزئی‌گرا باشید.

اشتباهات رخ می‌دهد، و هیچ کس کامل نیست. به هر حال مدیران خوب آشپزخانه سعی می‌کنند شخصاً بر هر چیزی نظارت داشته باشند.

4. معلم خوبی باشید.

مدیران آشپزخانه در نهایت مسئول هر چیزی هستند که آشپزخانه آنها تولید می‌کند. آنها باید به تیم خود اعتماد کنند و تیمشان هم باید بتواند بهترین غذا را تهیه و آماده کند.

جمع‌بندی

مدیریت آشپزخانه نقش بسزایی در موفقیت رستوران شما دارد. درست مثل ماشینی که به خوبی روغن‌کاری شده است. مدیریت آشپزخانه، اگر به طور سیستماتیک انجام شود، کار برای کارکنان رستوران شما لذت‌بخش و آسان است. تجربه مشتری باید از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد و یک تجربه خوب بیشتر به نوع غذایی که از آشپزخانه رستوران بیرون می‌آید، بستگی دارد. انطباق با آخرین تکنولوژی‌ها و استفاده از فناوری کارآمد در آشپزخانه به رشد فوق‌العاده رستوران شما کمک می‌کند.

برای مدیریت بهتر آشپزخانه رستوران خود می‌توانید از نرم‌افزارهای رستورانی بهره بگیرید و نیازهای خود را برای دستیابی به نرم‌افزاری سفارشی با توسعه‌دهنده نرم‌افزار خود مطرح کنید.