نرم‌افزار باران

طراحی سایت کافی شاپ | راه اندازی سایت آنلاین کافه

طراحی سایت کافی شاپ

آیا صاحب یک کافی شاپ یا کافه هستید و می‌پرسید که راه‌اندازی وب‌سایت چه سودی برایتان دارد؟ ‌وب‌سایت بهترین مکان برای هویت بخشیدن به کافه شماست. به شما این امکان را می‌دهد که داستان برندتان را تعریف کنید و با نقدهای آنلاین منفی مبارزه کنید. اگر می‌خواهید بازاریابی آنلاین خود را ارتقا دهید، باید یک ‌وب‌سایت برای کافی شاپ خود بسازید.

 

برای مشاوره رایگان، فرم زیر را ارسال نمایید:

 • Hidden
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

 

چرا داشتن وب‌سایت برای کافی‌شاپ‌ها اهمیت دارد؟

وب‌سایت‌ها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند، مانند ساعات کاری، منوی پیشنهادی، اطلاعیه‌های استخدام، معرفی کارکنان و… همچنین شما را به عنوان یک کسب‌وکار قانونی آنلاین معرفی می‌کنند.

یک نمونه طراحی سایت آنلاین برای کافی‌شاپ

ویژگی‌های مهم وب‌سایت کافی‌شاپ

1- معرفی منو

ممکن است کسانی که به‌ تازگی با کافی‌شاپ شما آشنا شده‌اند بخواهند با منوی کافی شاپ شما آشنا شوند. نوشدنی‌ها و غذاهایی که سرو می‌کنید را در قالب یک منوی آنلاین فهرست کنید.

2- آدرس شعب

اگر کافی‌شاپ شما شعبه‌های متعددی دارد، یک صفحه اختصاصی «موقعیت‌ها» ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان را در جریان قرار دهید. اطلاعات مهم مانند آدرس، ساعت کاری و اطلاعات تماس و پیوند شبکه‌های اجتماعی را در این صفحه قرار دهید.

3- تبلیغ و فروش محصولات جانبی

برخی از کافی‌شاپ‌ها فقط نوشیدنی نمی‌فروشند. هر محصولی که دارید اعم از قهوه، لیوان، گیفت کارت و… را می‌توانید در قسمت فروشگاه وب‌سایتتان عرضه کنید.

ایجاد فروشگاه آنلاین در وبسایت کافی شاپ

4- ثبت سفارش بیرون‌بر

سفارشات بیرون‌بر برای کافی‌شاپ‌ها یک جریان درآمد اضافی ایجاد می‌کنند و می‌توانند فراتر از محدوده فروشگاه فیزیکی خود فعالیت کنند.

استارباکس به تازگی فروشگاه های «walk-thru» را معرفی کرد، که در آن مشتریان قبل از گرفتن نوشیدنی‌های خود از فروشگاه، از طریق یک برنامه تلفن همراه سفارش می‌دهند.

سفارشات بیرون بر در سایت کافه استارباکس

5- رزرو میز تولد

برگزاری تولد در کافی‌شاپ امروزه طرفداران خاص خودش را دارد. قابلیت رزرو میز تولد و انتخاب تم میزآرایی و… یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که می‌توانید به وب‌سایت خود اضافه کنید.

مزایای وب‌سایت برای کافی‌شاپ

1- بهبود تصویر برند

رسانه‌های اجتماعی برای ‌کسب‌وکار شما عالی هستند، اما داشتن ‌وب‌سایت به شما کنترل بسیار بیشتری برای حفظ تصویر برندتان می‌دهد.

2- به‌روزنگهداری اطلاعات کسب‌وکار

سایت‌های معرفی کافه‌ها مکان بسیار خوبی برای بازاریابی کافی شاپ شما هستند. بااین‌حال، در بیشتر موارد، اطلاعات آن سایت‌ها به روز نیستند. با راه‌اندازی وب‌سایت اطمینان حاصل می‌کنید که اطلاعاتتان دائما به‌روزرسانی می‌شوند.

کسانی که به تازگی با کافی‌شاپ شما آشنا شده‌اند ممکن است بخواهند با آیتم‌هایی که در کافی شاپ تان سرو می‌کنید، آشنا شوند. بنابراین تمام اقلام غذایی که سرو می‌کنید، از کاپوچینو گرفته تا آمریکایینو، را در یک منوی آنلاین فهرست کنید. فراموش نکنید که جزئیات مهمی را اضافه کنید، مانند اینکه آیا از شیر غیر لبنی نیز استفاده می‌کنید. اگر چنیدن شعبه دارید مشخص کنید که آیا منوها در هریک از این شعب متفاوت است یا خیر.

3- افزایش مشتریان

یکی از بزرگترین مزایای داشتن ‌وب‌سایت این است که می‌توانید رتبه خوبی در گوگل و سایر موتورهای جستجو داشته باشید. موتورهای جستجو به صفحات اجتماعی توجه زیادی نمی‌کنند. بااین‌حال، گوگل و سایر موتورهای جستجو به وب‌سایت‌های خوش‌ساخت با محتوای ارزشمند بسیار اهمیت می‌دهند. داشتن یک ‌وب‌سایت به موتورهای جستجو این امکان را می‌دهد که اطلاعات بیشتری در مورد ‌کسب‌وکار شما ارائه دهند.

4- افزایش اعتماد و وفاداری مشتری

مشتریان قبل از بازدید از کافی شاپ شما، می‌خواهند بدانند که سایرین در مورد آن چه نظری دارند. اجازه ندهید وب‌سایت‌های شخص ثالث منبع اطلاعات در مورد کافی شاپ شما باشند. ‌وب‌سایت شما مکان مناسبی برای ایجاد اعتماد درخصوص برند شما است. حتی می‌توانید نظرات صفحه گوگل بیزینس خود را مستقیماً به ‌وب‌سایت خود اضافه کنید. این کار باعث می‌شود نظرات شما به جای کپی و چسباندن توصیفات، قانونی‌تر به نظر برسد.

5- رقابت با برندهای بزرگتر

کافی‌شاپ‌های کوچکتر بودجه کمتری برای بازاریابی، برندسازی و حتی آموزش دارند. بااین‌حال، اینترنت یک فرصت است. با ایجاد یک وب سایت، استفاده از بهترین شیوه‌های سئو برای رقابت با برندهای بزرگتر آماده خواهید کرد.

وبسایت کافه

امکانات خاص سایت‌های باران

1- اتصال به سرویس پیامک‌رسان

وقتی پیام کوتاه را با سایر اشکال بازاریابی مانند ایمیل، تماس تلفنی، آگهی و تبلیغات مقایسه می‌کنیم، پیامک به وضوح از تمامی این ابزارهای بازریابی برتر است. تقریباً فقط 22 درصد از مردم یک ایمیل را باز می‌کنند در حالی که نرخ بازشدن پیامک‌ها 98 درصد است.

یک متن جذاب، ارسال شده در زمان مناسب می‌تواند هزاران مشتری را به کافه شاپ شما جذب کند. پیامک انبوه فقط یک ابزار بازاریابی نیست. در واقع، شما می‌توانید هویت برند خود را ایجاد کنید و با ارسال پیام تبریک تولد، استفاده از کدهای کوپن برای افزایش فروش و به حداکثر رساندن نرخ تبدیل، به مشتریان خود خدمات بهتری ارائه دهید.

سرویس پیامک رسان باران قابلیت اتصال به نرم‌افزار باشگاه مشتریان را دارد. بعد از هر خرید مبلغ فاکتور و امتیاز مشتریان برای آنها پیامک می‌شود و با اینکار می‌توانید آن ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

2- اتصال به باشگاه مشتریان

آیا می‌دانستید که مشتریان فعلی 67 درصد بیشتر از مشتریان جدید هزینه می‌کنند؟

اگر به ازای هر X خریداری شده قهوه رایگان ارائه دهید، مشتریان انگیزه بیشتری برای مراجعه مکرر به شما خواهند داشت. همچنین برنامه‌های وفاداری به شما کمک می‌کنند اطلاعات مربوط به مشتریان، مانند جزئیات تماس، زمان و تاریخ بازدید آنها را به دست آورید. برخی دیگر از مزایای باشگاه مشتریان عبارت‌اند از:

 • مشاهده امتیاز و گردش امتیاز مشتریان
 • چاپ بن‌ها با طراحی‌های سفارشی و به دلخواه مشتری
 • قابلیت تعیین تاریخ انقضاء برای بن‌ها و تخفیف‌ها
 • تبدیل امتیاز مشتریان به مبلغ و درج در حساب مشتریان
 • ارسال پیامکی امتیاز مشتریان برای آنها پس از هر خرید
 • اطلاع‌رسانی خودکار به مشتریان برنده در قرعه‌کشی از طریق پیامک
 • اختصاص تخفیف‌های خاص و ویژه به فاکتور مشتری با استفاده از بن تخفیف

3- اتصال به نرم‌افزار حسابداری

امروزه در همه کسب‌وکارها آنلاین، ارتباط بین سایت و نرم افزار حسابداری یکی از دغدغه های مهم و اساسی است. یکپارچگی اطلاعات سایت و نرم‌افزار مدیران کسب‌وکارها را در انجام هرچه بیشتر فعالیت‌هایشان یاری می‌دهد.

4- مزایای اتصال نرم‌افزار حسابداری به سایت

 • تجمیع و همگام‌سازی اطلاعات محصولات و خدمات
 • تجمیع و همگام‌سازی اطلاعات قیمت محصولات و خدمات
 • ارسال خودکار اطلاعات محصولات از نرم‌افزار به سایت
 • عدم موجود شدن محصولات سایت به محض به پایان رسدن موجودی در نرم‌افزار
 • صدور کدهای تخفیف  قابل استفاده در سایت و نرم‌افزار
 • استفاده از امتیازات دریافت‌شده در سایت و نرم‌افزار

جمع‌بندی

ورود به دنیای آنلاین از طریق راه‌اندازی وب‌سایت به کافی‌شاپ شما اجازه می‌دهد جامعه مشتریان خود را در هر گوشه از زمین گسترش دهید. امیدوارم این مقاله اطلاعاتی را که برای تصمیم‌گیری در مورد ‌وب‌سایت کافه خود نیاز داشتید در اختیار شما قرار داده باشد. اگر در مورد این موضوع سؤالی دارید، لطفاً در قمست نظرات با ما در میان بگذارید.

درباره نویسنده

1 در مورد “طراحی سایت کافی شاپ | راه اندازی سایت آنلاین کافه”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *